Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Tomorrow · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Mar 30, 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Mar 30, 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Mar 30, 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Mar 30, 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ryker VanderVegt
Results
Videos
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Forest Lake
Forest Lake Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
F 9-2 3:18
R. Dierks
Wrestling Brotherhood
MN/USA 6U-16U Folkstyle State Tournament
Round 4
71
03/10
L
DEC 13-8
M. Stender
New Prague Wrestling
MN/USA Regional: Owatonna
Round 7
71
03/10
W
F 2-0 0:48
W. Seib
Monticello Wrestling Club
MN/USA Regional: Owatonna
Round 3
71
03/09
L
DEC 6-4
A. Steinke
Owatonna Wrestling Academy
MN/USA Regional: Forest Lake
Round 6
67
03/09
W
DEC 4-0
O. Utley
East Ridge Wrestling
MN/USA Regional: Forest Lake
Round 2
67
02/25
L
MD 14-4
O. Utley
East Ridge Wrestling
MN/USA Regional: Brainerd
ROund 5
67
02/25
W
DEC 9-2
A. Pearson
Minnesota
MN/USA Regional: Brainerd
Round 4
67
02/25
L
F 5-2 1:45
K. Weller
Minnesota
MN/USA Regional: Brainerd
Round 3
67
02/25
W
TF 17-1 3:05
C. Carlson
Minnesota
MN/USA Regional: Brainerd
Round 2
67
01/14
L
DEC 6-2
C. Krumweide
Wayzata
2024 Stillwater Pony Stampede
Quarters & 3rd WB (32 Man)
68
01/14
L
F 4-0 0:30
L. Kleinknight
Waconia
2024 Stillwater Pony Stampede
Round 2 Champ & WB (32 Man)
68
01/13
L
DEC 6-2
C. Jarva
Grand Rapids Screaming Yetis Wrestling Club
Forest Lake MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
66-67
01/13
L
MD 15-2
M. Erickson
St. Francis Gladiators Wrestling Club
Forest Lake MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
66-67
01/13
W
F 5-0 0:41
O. Hanley
Chisago Lakes Wrestling
Forest Lake MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
66-67
01/06
L
F 2-0 1:07
L. Keocher
North Branch Wrestling
White Bear MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
65-66
01/06
L
F 6-3 2:29
B. Olson
Rum River Wrestling
White Bear MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
65-66
01/06
W
MD 14-2
K. Havard
Hastings Wrestling Club
White Bear MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
65-66
12/30
W
DEC 11-8
W. Haluptzok
Anoka Youth Wrestling
Rogers MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
65-66
12/30
W
F 7-0 2:20
W. Hartkopf
Rogers Area Youth Wrestling Club
Rogers MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
65-66
12/30
W
TF 16-0 3:00
B. Christopherson
Minnesota
Rogers MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
65-66
12/17
W
MD 16-2
C. Carter
Blaine Wrestling Association
St. Francis MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
64-66
12/17
W
F 9-0 4:10
C. Krumrei
Minnesota
St. Francis MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
64-66
12/17
L
F 4-0 4:26
M. Erickson
St. Francis Gladiators Wrestling Club
St. Francis MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
64-66
12/03
W
DEC 6-1
T. Klimpke
Lakeville Youth Wrestling Association
Lakeville MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
65-68
12/03
W
MD 8-0
G. Kallman
Minnesota
Lakeville MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
65-68
12/03
W
F 2-0 0:30
C. Viskocil
New Prague Wrestling
Lakeville MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
65-68
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
L
Replay
F 6-4 4:07
E. Schmidt
Hastings Wrestling Club
2023 MN/USA (6U-16U) Ind. Folkstyle State
Round 3
63
03/18
L
Replay
F 5-0 1:05
R. Commerford
Summit Wrestling Academy
2023 MN/USA (6U-16U) Ind. Folkstyle State
Round 1
63
01/28
L
F 6-4 2:29
B. DeLaForest
Blaine
Chisago Lakes MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
55-58
01/28
L
F 4-0 1:18
R. Shelstad
Centennial Youth Wrestling
Chisago Lakes MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
55-58
01/28
W
F 8-0 3:24
C. Larson
Cushing
Chisago Lakes MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
55-58
01/15
L
MD 18-4
B. Powell
Wayzata
2023 Stillwater Pony Stampede
Quarters & 1st WB (16 Man)
64
01/15
L
F 7-4 1:50
E. Vos
Waconia
2023 Stillwater Pony Stampede
Round 1 (16 Man)
64
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023