Mar 23-Dec 31, 6:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Tomorrow · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Mar 30, 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Mar 30, 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Mar 30, 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Mar 30, 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Sign In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Akerah Artis
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
Team Name
Sparkman
Sparkman (Girls)
Sparkman HS
Sparkman High School
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
W
Replay
F 10-3 2:36
C. Parker
Montgomery Catholic Prep School
Alabama Girls` State Championship
1st
145
01/19
W
F 2-0 1:35
T. Robinson
Northside Methodist Academy
Alabama Girls` State Championship
Semis
145
01/19
W
F 2-0 0:17
M. McBride
Enterprise HS
Alabama Girls` State Championship
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
01/19
W
F 0-0 0:26
T. Vas
Thompson HS
Alabama Girls` State Championship
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
12/17
W
F 8-2 1:31
J. Clark
Madison County High School
Rudolph Rumble
Placement Matches (8 Man)
138-145
12/17
W
F 2-0 0:45
T. Butler
Huntsville
Rudolph Rumble
Semis & 1st WB (8 Man)
138-145
12/17
W
F 2-0 1:02
I. Coffman
New Hope HS
Rudolph Rumble
Quarterfinals (8 Man)
138-145
12/10
W
F 2-0 0:22
A. Pruitt
Huntsville
James Clemens Invitational
Round 3 (4 Man)
138-145
12/10
W
F 4-2 1:05
R. Parsons
Sparkman
James Clemens Invitational
Round 2 (4 Man)
138-145
12/10
W
F 2-0 0:45
T. Butler
Huntsville
James Clemens Invitational
Round 1 (4 Man)
138-145
12/03
W
F 2-0 0:15
K. Henshaw
Gulf Shores
2022 Huntsville Girls Invitational
Placement Matches (8 Man)
145
12/03
W
F 5-0 0:38
N. Belgrave
Enterprise HS
2022 Huntsville Girls Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
145
11/23
W
Replay
F 2-5 1:53
E. Islas
Thompson HS
2022 Hewitt Grappling Girls Invite
Placement 1st
145
11/23
W
Replay
F 2-5 1:52
T. Robinson
Northside Methodist Academy
2022 Hewitt Grappling Girls Invite
Rd 4 Champ Semis Both
145
11/23
W
Replay
F 5-0 0:30
M. Hinson
Piedmont
2022 Hewitt Grappling Girls Invite
Rd 2 Both Champ 1/4s
145
11/19
W
F 2-0 0:38
A. Pruitt
Huntsville
Fall Brawl 2022 7-9 & Girls
Round 2 (3 Man)
145
11/19
W
F 2-0 0:41
C. Smith
Sparkman
Fall Brawl 2022 7-9 & Girls
Round 1 (3 Man)
145
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
L
F 7-0 1:50
Y. Oliveira
Spain Park Hs
Alabama Girls` State Championship
finals
147
01/22
W
F 5-0 1:47
E. Islas
Thompson HS
Alabama Girls` State Championship
Round 5
147
01/22
W
F 2-0 0:55
J. Faison
Northside Methodist Academy
Alabama Girls` State Championship
Round 3
147
01/22
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Saraland
Alabama Girls` State Championship
Round 2
147
01/15
W
F 2-0 0:09
J. Cook
Sparkman
Heaton Memorial Girls Tournament
Placement Matches (8 Man)
145+152
01/15
W
FOR 0-0
G. Pierce
Foley
Heaton Memorial Girls Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
145+152
01/15
L
F 7-0 2:57
S. Rosario
---
Heaton Memorial Girls Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
145+152
01/15
W
F 2-1 0:44
J. Faison
Northside Methodist Academy
Heaton Memorial Girls Tournament
Quarterfinals (8 Man)
145+152
12/29
W
F 2-0 0:44
E. Islas
Thompson HS
Arab Girls/JV Invitational
Round 3 (4 Man)
150
12/29
W
F 6-2 1:14
T. Carter
Weaver
Arab Girls/JV Invitational
Round 2 (4 Man)
150
12/29
W
F 2-0 1:04
R. Grant
Sparkman
Arab Girls/JV Invitational
Round 1 (4 Man)
150
12/04
L
F 9-1 3:30
G. Gilmore
Montgomery Central (Girls)
Tullahoma Garner-Dyer Girls Invitational
1st & 3rd (16 Man)
152
12/04
W
F 2-0 0:23
b. cook
Union Co. (Girls)
Tullahoma Garner-Dyer Girls Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
12/04
W
F 4-0 0:58
R. Burnette
St. Andrew`s-Sewanee (Girls)
Tullahoma Garner-Dyer Girls Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
11/24
L
Replay
F 4-0 1:04
Y. Oliveira
Spain Park Hs
2021 Hewitt Grappling Girl Invite
rd 3
145
11/24
W
Replay
F 2-0 0:14
S. Harris
Arab High School
2021 Hewitt Grappling Girl Invite
rd 2
145
11/24
W
Replay
F 9-2 2:26
K. Nutter
Sparkman High School
2021 Hewitt Grappling Girl Invite
rd 1
145
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023
2023-24 Iowa Wrestling
Oct 26, 2023
2023-24 Iowa State Wrestling
Nov 27, 2023