Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cade Ashcraft
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Billings Central
Billings Central/Joliet
St Francis
St. Francis
St.Francis-Billings
Team Champs
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 2-0 0:47
Z. Chinn
Fergus (Lewistown)
MHSA A Eastern Divisional
Quarters & 3rd WB (32 Man)
160
02/02
L
F 7-1 1:56
T. Schepens
Sidney / Fairview
MHSA A Eastern Divisional
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
01/27
L
TF 15-0 4:01
P. Allaire
Choteau
Malta Tournament
3rd & 5th Placing
160
01/27
W
FOR 0-0
L. Aldrich
Billings Central/Joliet
Malta Tournament
Consolation Semifinals
160
01/27
L
F 9-1 2:46
J. Landles
Glasgow
Malta Tournament
Quarterfinals
160
01/12
W
F 2-0 0:30
T. Mckee
Sidney
2024 Cowboy JV Tournament
Round 3
160
01/12
L
F 5-0 1:03
J. Landles
Glasgow
2024 Cowboy JV Tournament
Round 2
160
01/12
L
F 2-0 0:39
B. Peterson
Sidney
2024 Cowboy JV Tournament
Round 1
160
12/16
L
F 8-0 3:03
J. Varilek
Billings Central/Joliet
Huntley Project Invitational 2023
4th Wrestleback (32 Man)
Varsity 160
12/16
W
F 8-0 2:02
J. Stewart
Harlem
Huntley Project Invitational 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
Varsity 160
12/15
L
DEC 7-2 SV
P. Boyer
Billings Skyview
Huntley Project Invitational 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
Varsity 160
12/13
W
F 11-6 2:57
M. Stanfield
Columbus / Absarokee
BC Duals
Round 1
160
12/12
L
F 2-0 1:11
H. Ramaeker
Huntley Project (Worden)
BC Duals
Round 1
160
12/09
L
F 2-0 2:00
O. Davies
Chinook
28th Annual Scottie Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
160
12/09
W
F 2-1 0:40
E. Klingaman
Chinook
28th Annual Scottie Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
160
12/08
L
MD 9-1
W. Mishler
Simms
28th Annual Scottie Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
12/08
W
DEC 14-12
J. Stewart
Harlem
28th Annual Scottie Invitational
Round 1 (32 Man)
160
12/06
W
F 2-1 1:02
B. Tetschner
Lockwood (Billings)
Laurel Duals
Round 1
160
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
W
F 4-2 1:26
B. Segeberg
Montana Disciples
Roadkill Classic
Round 3 (4 Man)
140
02/25
W
FOR 0-0
E. Hill
Big Game Wrestling Club MT
Roadkill Classic
Round 2 (4 Man)
140
02/25
W
F 4-3 2:04
R. Conklin
Heights Wrestling Club
Roadkill Classic
Round 1 (4 Man)
140
11/30
L
F 12-2 2:47
J. Morin
Laurel Middle School
St. Francis Mixer 2022
Round 3 (3 Man)
121-130
11/29
W
DEC 4-2
D. Ackerson
Huntley Project
St. Francis Mixer 2022
Round 1 (3 Man)
121-130
11/19
W
DEC 7-1
H. Jenson
Powell Middle School
2022 Laurel Middle School Invitational
Placement Matches (8 Man)
129-131
11/19
W
MD 13-2
M. Colvin
Huntley Project Middle School
2022 Laurel Middle School Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
129-131
11/15
W
MD 12-2
S. Blunt
Malta
Fergus Middle School Invite
Round 3 (4 Man)
120-130
11/15
W
F 2-0 0:51
Q. Aldrich
St Francis
Fergus Middle School Invite
Round 2 (4 Man)
120-130
11/15
L
DEC 7-4
K. Fallis
St Francis
Fergus Middle School Invite
Round 1 (4 Man)
120-130
11/12
W
F 5-0 0:41
M. Marsh
Washington Middle School
Junior Battle on the Bighorn
Round 3 (4 Man)
129-132
11/12
W
F 2-0 0:11
S. Brewer
Columbus
Junior Battle on the Bighorn
Round 2 (4 Man)
129-132
11/12
W
F 2-0 0:36
J. Tucker
Fergus
Junior Battle on the Bighorn
Round 1 (4 Man)
129-132
11/09
W
F 4-0 0:55
C. Mertz
Shepherd
Lockwood Middle School Invite
Round 2 (4 Man)
124-129
11/08
W
F 2-0 0:36
G. Hutzenbiler
Laurel
Lockwood Middle School Invite
Round 1 (4 Man)
124-129
10/29
L
FOR 0-0
M. Marsh
Miles City
Shepherd MS Wrestling Mixer 2022
Round 3 (4 Man)
129-134
10/29
L
FOR 0-0
H. Hansen
Columbus
Shepherd MS Wrestling Mixer 2022
Round 2 (4 Man)
129-134
10/29
L
DEF 0-0 0:23
D. Hatcher
Laurel
Shepherd MS Wrestling Mixer 2022
Round 1 (4 Man)
129-134
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021