Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joshua CIMO
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Dover Bandits
Mat Ratz Wrestling
WT Chipman
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/29
L
Replay
MD 9-0
J. Thomas
Sachem North
2024 ACWA War At The Shore Folkstyle Nationals NJ
Consi of 32 #1
128-I lbs
03/29
L
Replay
F 2-0 0:46
O. Gardner
Paul VI
2024 ACWA War At The Shore Folkstyle Nationals NJ
Round of 64
128-I lbs
03/09
W
DEC 4-0
T. Lares
Millsboro Middle
2024 Delaware Kids State Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
128
02/10
W
F 5-0 0:50
J. McNamara
Milford
King of the Forest
Round 3 (4 Man)
126
02/10
W
F 5-0 0:42
E. Johnson
Smyrna Little Wrestlers
King of the Forest
Round 2 (4 Man)
126
02/10
W
F 8-0 2:11
C. Whitman
Dagsboro
King of the Forest
Round 1 (4 Man)
126
01/06
W
DEC 7-0
C. Reich
Wicomico Wolverines
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/06
L
DEC 2-0
A. Murphy-Simms
CR
10th Camp Barnes Wrestling Classic
1st & 3rd (16 Man)
126
01/06
W
F 2-0 0:40
H. Fabi
Smyrna Little Wrestlers
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/06
W
F 4-0 2:20
D. Ramirez
Georgetown Middle
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Round 1 (16 Man)
126
12/10
L
DEC 2-0
R. Cutright
Lake Forest
Buccaneer Holiday Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
126
12/10
L
MD 15-5
N. Papiro
Seawolf
Buccaneer Holiday Classic
Quarterfinals (8 Man)
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
F 2-2 0:36
A. Collins
Georgetown
2023 Delaware Kids State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
114
03/11
L
F 2-0 1:00
S. Roberts
CR Young Riders
2023 Delaware Kids State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
114
01/21
W
F 2-0 0:34
N. Moore
mcdonald wrestling academy
Judgement Day
1st & 3rd (16 Man)
115
01/21
W
F 5-0 1:37
J. Gamble
Woodlawn
Judgement Day
4th Wrestleback (16 Man)
115
01/21
L
F 10-0 1:29
A. Collins
Georgetown
Judgement Day
Semis & 3rd WB (16 Man)
115
01/21
W
F 4-0 0:39
I. Miranda
Henlopen Hammers
Judgement Day
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023