May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gabe Ryzyi
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Fenton
Fenton Youth Wrestling
Meads Mill Middle School
Shamrock Select
Shamrock Select WC
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/30
L
F 2-0 1:17
R. Davis
Elemonators
Spatola Classic
1st & 3rd (16 Man)
83-92
03/30
W
F 2-0 0:37
A. Mazzarella
Olmsted falls
Spatola Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
83-92
03/24
W
DEC 6-0
J. Holley
Pack Elite
2024 MYWAY State Championships
Placement Matches (32 Man)
90
03/24
W
MD 12-0
C. Schutte
Brighton WC
2024 MYWAY State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
90
03/24
W
F 2-0 1:00
J. Robbins
Montrose Ramchargers
2024 MYWAY State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
90
02/11
W
DEC 1-0 TB1
R. Beal
Michigan
2024 Grappler Elite League Finals
FINALS
85
02/11
W
MD 9-0
B. Compau
Michigan Grappler Training Center
2024 Grappler Elite League Finals
SEMIS
85
02/11
W
F 5-0 1:27
D. Phillips
Michigan
2024 Grappler Elite League Finals
QUARTERS
85
01/14
W
F 2-0 1:10
L. Caballero
Jr Marauder WC
Rocket Trained Grapple in the Galaxy
Placement Matches (8 Man)
90
01/14
W
F 2-0 0:53
P. Gessner
Monroe WC
Rocket Trained Grapple in the Galaxy
Semis & WB (8 Man)
90
01/14
W
F 2-0 0:32
A. Berry
Martial Grapplers
Rocket Trained Grapple in the Galaxy
Quarterfinals (8 Man)
90
01/07
W
F 6-0 3:42
G. Boller
Michigan Matcat Wrestling Club
Grappler Elite League #2
Placement
85
01/07
W
F 2-0 0:48
E. VanDyke
Michigan
Grappler Elite League #2
Semis
85
01/07
W
F 11-0 2:28
V. Pedroza
Team NBWC
Grappler Elite League #2
Round 2 - QF
85
12/29
W
DEC 4-0
T. Gerhold
Central City
Christmas Sparty Individual
Placement Matches (16 Man)
90
12/29
W
DEC 3-2
E. Halstead
The Brawley School
Christmas Sparty Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
90
12/29
W
F 4-0 1:25
B. Sandee
Baldwin middle school
Christmas Sparty Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
90
10/29
W
Replay
DEC 2-1
C. Bagdonas
Perrysburg Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
3rd -7th Place Matches
83
10/29
W
Replay
DEC 3-0
C. Bagdonas
Perrysburg Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R11 - Cons Semis
83
10/29
L
Replay
F 9-1 2:49
N. Schuman
Mat Assassins Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R 10.1 Semifinals
83
10/29
W
Replay
DEC 6-0
F. Jimeno
Katy Area Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.1 Qtr
83
10/28
W
Replay
F 1-0 3:13
A. Newman-Winfrey
Hammer Time Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
83
10/28
W
Replay
DEC 2-0 SV
M. McNamara
Edwardsville Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
83
09/30
L
Replay
DEC 6-0
C. Reer
Burnett Trained Wrestling
2023 Grappler Fall Classic
semi
85
09/30
W
F 5-0 1:10
B. Ramirez
Contenders
2023 Grappler Fall Classic
quarters
85
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
W
F 0-0 0:50
K. Foor
Pinconning
NEMWA Week 4 Gladwin (AC)
Round 2 (Best of 3)
85
01/28
W
F 0-0 1:11
K. Foor
Pinconning
NEMWA Week 4 Gladwin (AC)
Round 1 (Best of 3)
85
01/09
W
F 2-0 4:02
G. Erlandson
Plainwell WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Placement Matches (32 Man)
85
01/09
W
F 2-0 0:40
B. Kolenda
Unaffiliated
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Semis & 5th WB (32 Man)
85
01/09
W
F 2-0 1:00
D. Russo
Grant WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Quarters & 3rd WB (32 Man)
85
01/09
W
F 5-0 0:56
X. Swank
Pennfield Panthers WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Round 2 Champ & WB (32 Man)
85
01/09
W
F 2-0 0:24
A. Peterson
Portage PWC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Round 1 (32 Man)
85
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021