Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dakota Rose
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Boone Central
Hudson
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
DEF 4-0 1:37
D. DeLeon
Columbus Scotus
Boone Central @ Columbus Scotus
Round 1
285
12/22
L
F 2-1 3:57
M. Hinrichs
---
Fillmore Central @ Boone Central
Round 1
285
12/17
L
DEC 3-1
K. Velde
York
York @ Boone Central
Round 1
285
12/10
W
F 2-0 2:34
J. Hagedorn
West Point-Beemer
West Point-Beemer @ Boone Central
Round 1
285
12/03
W
F 3-5 2:45
A. Oltmer
Aquinas Catholic
Boone Central @ Aquinas Catholic
Round 1
285
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/08
W
F 7-5 5:30
C. Meysenburg
Aquinas Catholic
Aquinas Catholic @ Boone Central
Round 1
285
12/23
W
F 2-1 1:09
B. Jr.
Fillmore Central
Boone Central @ Fillmore Central
Round 1
285
12/18
W
DEC 2-0
K. Velde
York
Boone Central @ York
Round 1
285
12/11
W
F 2-0 2:28
J. Hagedorn
West Point-Beemer
Boone Central @ West Point-Beemer
Round 1
285
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
L
F 5-0 2:18
B. Schiedermayer
Kaukauna
WIAA Team State
D1 - Quarter-Finals (Fri 5:30 p.m.)
285
01/26
W
F 0-0 0:37
C. Neilsen
Amery
2020 St. Croix Falls Wrestling Classic
5th and 7th Place Matches
285
01/25
W
F 0-0 0:53
J. Wimmer
Pine City
2020 St. Croix Falls Wrestling Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/25
W
F 0-0 1:41
R. Rasmussen
West Salem/Bangor
2020 St. Croix Falls Wrestling Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/25
L
F 0-0 1:06
J. Simon
Cumberland
2020 St. Croix Falls Wrestling Classic
Round 1 (16 Man)
285
01/11
L
F 0-0 0:42
G. Layton
Coon Rapids
2020 Stillwater Pony Stampede Duals
Finals (8 Team)
285
01/11
L
F 2-0 1:37
D. Villeda
Eagan
2020 Stillwater Pony Stampede Duals
Quarterfinals (8 Team)
285
01/11
L
F 5-0 3:53
L. Browning
St. Michael-Albertville
2020 Stillwater Pony Stampede Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
285
12/28
L
F 2-0 0:53
T. Day
Royall
Bi-State Classic
Round 3 (Session #1C)
285
12/27
L
F 4-0 1:36
H. Larson
Tomah
Bi-State Classic
Round 2 (Session #1B)
285
12/27
W
F 0-0 5:12
L. Wezyk
Sheboygan Falls
Bi-State Classic
Round 1 (Session #1A)
285
12/21
L
DEC 4-1
J. Arendt
Random Lake
Fond du Lac Invite- Varsity 2019
2nd Wrestleback (16 Man)
285
12/21
W
F 0-0 1:45
E. Armendariz
Port Washington
Fond du Lac Invite- Varsity 2019
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
12/21
L
F 4-5 2:57
J. Schmitz
Fond du Lac
Fond du Lac Invite- Varsity 2019
Round 1 (16 Man)
285
12/14
W
F 2-0 0:54
A. Huff
Wisconsin Dells
2019 Devils Duals
Champ Round 1 (16 Team)
285
12/14
L
F 2-0 1:17
C. Wall
---
2019 Devils Duals
Placement (16 Team)
285
12/14
L
F 2-0 2:14
G. Empey
---
2019 Devils Duals
Semis & WB (16 Team)
285
12/14
W
F 2-0 0:54
B. Cleary
Slinger
2019 Devils Duals
Quarters & WB (16 Team)
285
12/14
W
F 2-0 1:03
R. Schulz
Burlington
2019 Devils Duals JV Ind.Tournament
Round 4
255-283
12/14
W
DEC 4-0
C. Mcintosh
Tomah
2019 Devils Duals JV Ind.Tournament
Round 3
255-283
12/07
W
F 2-0 1:06
T. Payne
LARP
Winona Bill Schmidt Invite
Round 5 (6 Man)
285
12/07
L
F 2-0 1:34
T. Gliem
Rochester John Marshall
Winona Bill Schmidt Invite
Round 4 (6 Man)
285
12/07
W
F 2-0 1:27
A. Perez
LARP
Winona Bill Schmidt Invite
Round 3 (6 Man)
285
12/07
W
F 2-0 0:54
L. Shriver
Boscobel
Winona Bill Schmidt Invite
Round 2 (6 Man)
285
12/07
L
F 4-2 4:41
Z. Rusert
Winona/Winona Cotter
Winona Bill Schmidt Invite
Round 1 (6 Man)
285
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 2-2 1:27
B. Long
Superior
WIAA D1 Reg. 1 @ Chippewa Falls
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
285
02/09
L
F 2-0 1:03
A. Fenton
Menomonie
WIAA D1 Reg. 1 @ Chippewa Falls
Quarterfinals (8 Man)
285
01/26
L
F 7-0 3:36
J. Hansen
---
Rapids Duals
Round 3 (3 Team)
285
01/19
L
DEC 6-0
E. Hansen
Appleton North
WI Challenge Series Finals
Round 4.2 WB
285
01/19
W
F 2-0 0:33
O. Garvey
Wrightstown
WI Challenge Series Finals
Round 3 -Quarters & WB
285
01/19
L
F 2-0 1:50
B. Wilson
---
WI Challenge Series Finals
Round 2
285
01/19
W
F 2-0 1:26
H. Cordova
Antigo
WI Challenge Series Finals
Round 1
285
01/12
L
F 5-0 1:52
G. Layton
Coon Rapids
2019 Stillwater Pony Stampede Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
285
01/12
L
F 4-1 2:30
E. Heatherston
Mahtomedi
2019 Stillwater Pony Stampede Duals
Finals (8 Team)
285
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021