Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alex Stubblefield
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
W
DEC 4-1
S. Merryman
James Wood
2024 VHSL Class 4 Region D Championships
Placement Matches (16 Man)
132
02/03
W
DEC 4-3
S. Slaughter
Orange County
2024 VHSL Class 4 Region D Championships
4th Wrestleback (16 Man)
132
02/03
L
F 2-0 0:48
B. Henderson
Blacksburg
2024 VHSL Class 4 Region D Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/03
W
F 10-6 3:58
A. Garrett
Halifax County
2024 VHSL Class 4 Region D Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/25
W
F 2-0
N. McDaniel
Sherando
Millbrook Quad
Round 1
132
01/06
W
MD 13-3
W. Hahn
Meridian
Northwestern District Tournament
Placement
132
01/06
L
F 2-0 0:49
J. Sykes
Skyline
Northwestern District Tournament
Round 5 (10 Man)
132
01/05
W
DEC 13-8
S. Merryman
James Wood
Northwestern District Tournament
Round 3 (10 Man)
132
01/05
W
F 2-0 1:11
J. Perry
Kettle Run
Northwestern District Tournament
Round 2 (10 Man)
132
01/05
W
DEC 7-0
P. Winegardner
Liberty (Bealeton)
Northwestern District Tournament
Round 1 (10 Man)
132
12/22
L
F 3-11 4:23
J. Strier
Briar Woods
2023 King of the Rock Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
132
12/21
L
F 3-3 1:50
N. Colavecchio
Paul VI
2023 King of the Rock Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
12/21
W
F 9-1 5:09
M. Jacinto
Herndon
2023 King of the Rock Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
12/21
W
F 6-1 3:00
Y. Askari
Falls Church
2023 King of the Rock Tournament
Round 1 (32 Man)
132
12/15
W
F 2-0 0:20
S. Leach
Linganore
Jefferson Duals
Round 1 (3 Team)
138
12/15
L
DEC 8-2
J. Morgan
Berkeley Springs
Jefferson Duals
Round 2 (3 Team)
132
12/15
W
F 2-0 0:42
B. Hensley
Oak Hill
Jefferson Duals
Round 7 (8 Team)
132
12/15
W
F 7-5 4:49
H. Harvey
Southern Garrett
Jefferson Duals
Round 3 (8 Team)
132
12/15
L
MD 10-2
L. Barbieri
Riverbend
Jefferson Duals
Round 2 (8 Team)
132
12/15
L
F 19-7 3:14
J. Perry
Spring Mills
Jefferson Duals
Round 5 (8 Team)
132
12/02
W
F 2-0 0:53
J. O`Shea
Gainesville HS
Indy Quad
Round 1
132
12/02
W
F 8-2 3:48
L. Abrigo
Chantilly
Indy Quad
Round 1
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
W
F 0-0
B. Miller
Staunton
2023 Buffalo Gap Bison Invitational
1st Place Match
126
01/14
W
F 0-0
J. Craft
Alleghany
2023 Buffalo Gap Bison Invitational
Semis
126
01/14
W
F 0-0
N. MaGill
East Rockingham
2023 Buffalo Gap Bison Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/14
W
F 10-1 2:00
S. Soufinezhad
Harrisonburg
2023 Buffalo Gap Bison Invitational
Round 1 (16 Man)
126
01/07
W
DEC 9-3
E. Ibre-Sene
Gar-Field
Falcon Duals
Finals (2 Team)
126
01/07
W
MD 13-3
P. Winegardner
Liberty (Bealeton)
Falcon Duals
Finals (2 Team)
126
01/07
L
F 2-0 1:07
T. Kochis
Patriot
Falcon Duals
Finals (2 Team)
126
01/07
W
F 6-1 2:13
J. Joynt
Heritage (Leesburg)
Falcon Duals
Finals (2 Team)
126
01/07
W
MD 13-4
J. Alderman
Kettle Run
Falcon Duals
Finals (2 Team)
126
01/05
W
DEC 4-3
R.
Sherando
Quad @ James Wood w/ Sherando, Millbrook, Central
Round 1
132
01/05
W
DEC 5-3
J. Juergens
James Wood
Quad @ James Wood w/ Sherando, Millbrook, Central
Round 1
126
12/10
W
F 2-0 0:15
M. Barokah
Tuscarora
Appalachian Duals
Round 1 (6 Team)
126
12/10
W
F 7-6 4:50
J. Alderman
Kettle Run
Appalachian Duals
Round 4 (6 Team)
126
12/10
L
F 7-2 2:47
R. Williams
Skyline
Appalachian Duals
Round 5 (6 Team)
126
12/10
W
F 2-0 1:28
A. Frazier
Wilson Mermorial
Appalachian Duals
Round 2 (6 Team)
126
12/06
W
DEC 12-11
A. Hernandez
John Lewis
Loudoun County Duals
Champ. Round 1
126
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022