Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 5:00 AM UTC
Asian Olympic Qualifiers
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Olympic Trials Watch Party
Tomorrow · 7:00 PM UTC
Utah Freestyle/Greco State
Tomorrow · 11:00 PM UTC
ID Freestyle & Greco Championships
Apr 20-22, 1:00 AM UTC
OWA State Championships 2024
Apr 20-21, 12:00 PM UTC
East Region MAWA Championships
Apr 20, 1:00 PM UTC
Reverence Ironman National Team
Apr 20, 2:00 PM UTC
Charles City FS/GR
Apr 20-21, 3:00 PM UTC
CA Kids/Cadets/ Jr Gr FS
Apr 20-21, 3:00 PM UTC
Aztec Warrior Championships
Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Tyrant Poseidon Duals
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Travis Richardson
Results
College Results
College
College
High School
Youth
Other
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
M FOR 0-0
A. Boukheir
Ohio Wesleyan University
Spartan Mat Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
157
01/13
L
Replay
M FOR 0-0
I. Cadwell
Marian University (IN)
Spartan Mat Classic
Round 1 (32 Man)
157
01/06
W
MD 11-1
M. Landes
Case Western Reserve
UAA vs. OAC Challenge
Round 1
157
01/06
L
MD 12-4
D. Vlasnik
Chicago
UAA vs. OAC Challenge
Round 1
157
01/06
L
TF 17-2 2:24
C. Pontelandolfo
NYU
UAA vs. OAC Challenge
Round 1
157
12/16
L
DEC 9-6
N. DeLorenzo
Delaware Valley
Kalahari Duals
Round 2 (6 Team)
157
12/16
L
MD 14-0
C. Babb
Alvernia University
Kalahari Duals
Round 4 (6 Team)
157
12/16
W
F 7-0 0:49
H. Newell
Mount St. Joseph
Kalahari Duals
Round 3 (6 Team)
157
12/09
W
F 5-0 4:13
M. Landes
Case Western Reserve
Case Western Reserve @ Heidelberg
Round 1
157
11/29
W
F 3-0 1:14
C. Davis
Muskingum
Heidelberg @ Muskingum
Round 1
157
11/18
L
DEC 11-10
J. Butler
Wisconsin-Whitewater
Comet Duals (UOlivet)
Finals (2 Team)
157
11/18
W
TF 18-2 3:33
C. Melonio
Alma
Comet Duals (UOlivet)
Finals (2 Team)
157
11/18
W
F 3-0 1:29
R. Guerrero
Olivet
Comet Duals (UOlivet)
Finals (2 Team)
157
11/15
L
TF 18-2 5:51
M. Petrella
Baldwin Wallace
Baldwin Wallace @ Heidelberg
Round 1
157
11/12
L
DEC 8-6
E. Chacon
Indiana Tech
Trine Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
157
11/11
W
F 3-0 1:11
R. Fleck
---
Trine Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
157
11/11
L
DEC 8-6
E. Scordos
Baldwin Wallace
Trine Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
157
11/11
W
TF 16-0 5:49
A. Crowder
Trine University
Trine Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
157
11/11
W
F 3-1 1:48
E. LeFevre
Rochester
Trine Invitational
Round 1 (32 Man)
157
11/04
W
Replay
DEC 10-7
T. Wagner
Case Western
Adrian Invite
Third Place
157
11/04
W
Replay
MD 13-4
A. Lutes
Wabash
Adrian Invite
Rnd 7
157
11/04
L
Replay
TF 17-2 7:00
T. Nisley
Wabash
Adrian Invite
Rnd 6 (Semi), (5man)
157
11/04
W
Replay
DEC 9-4
T. Wagner
Case Western
Adrian Invite
Rnd4 (Quarterfinal), (5man)
157
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-2024 Season Defense Soap Highlights
Jan 22, 2024
The Bader Show
Apr 14, 2021