Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Today · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Today · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Today · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Tomorrow · 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Tomorrow · 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Tomorrow · 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aaron Smith
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
2017-2018
2016-2017
Team Name
Chanhassen
Chattanooga Central High School
Roosevelt Sr High
Shadow Ridge
dean high school
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/29
L
F 2-0 1:24
J. Murcott
Port Washington HS
Viking JV Scramble 2023
Finals (2 Man)
165-166
12/29
W
F 2-0 0:18
C. Williams
Sewanhaka West
Viking JV Scramble 2023
Finals (2 Man)
163-165
12/29
W
DEC 9-2
E. Raby
Valley Stream Central High
Viking JV Scramble 2023
Finals (2 Man)
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
DEC 7-4
T. Silva
Centennial
Clark Classic JV ZONES
Sat R2
165
01/28
W
F 4-1 1:26
C. Sherwood
Bishop Gorman
Clark Classic JV ZONES
SAT R1
165
01/28
W
F 2-2 1:40
W. Mueller
Bishop Gorman
Clark Classic JV ZONES
Friday R9
165
01/27
L
F 5-0 1:56
L. Vincent
Foothill
Clark Classic JV ZONES
Friday R6
165
01/23
L
DEC 6-3
N. Nolley
bishop neibor
milton clash jv invitational
2nd Place Match (16 Man)
160
01/23
W
MD 12-1
J. Wentnall
central accademy
milton clash jv invitational
Placement Matches (16 Man)
160
01/23
W
DEC 6-1
B. Berton
parkmore
milton clash jv invitational
Cons. Semis (16 Man)
160
01/23
W
F 2-2 3:21
D. Wannal
white town
milton clash jv invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
01/23
W
MD 12-2
D. Sandico
michell valley
milton clash jv invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
160
01/23
L
DEC 3-2
B. Berton
parkmore
milton clash jv invitational
Round 1 (16 Man)
160
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
F 11-0 4:55
A. Kalina
Eagan
East Ridge Ruckus
Round 2
106
01/20
L
F 14-0 2:56
I. Mlsna
St. Michael-Albertville
East Ridge Ruckus
Round 1 (16 Man)
106
12/29
L
DEC 6-0
A. Brkovich
Chanhassen
Rogers Holiday Matness JV
Round 3
113
12/29
L
MD 10-1
K. Omann
Rogers
Rogers Holiday Matness JV
Round 2
113
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/03
L
MD 12-1
T. McKeefery
Farragut HS
Ooltewah High School Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
113
12/03
W
F 3-2 5:02
D. Ware
Brainerd HS
Ooltewah High School Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
113
12/03
L
F 5-0 1:49
T. Hicks
Bradley Central High School
Ooltewah High School Invitational
Quarterfinals (8 Man)
113
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023