Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Shayce Platt
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2012-2013
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 1-0
D. Wallen
Sioux Falls Lincoln
SDHSAA Boys State Championships
7th Place
A150
02/23
L
DEC 5-2
J. Tschetter
Tea Area
SDHSAA Boys State Championships
3rd Wrestleback
A150
02/23
W
DEC 9-4
G. Timm
Aberdeen Central
SDHSAA Boys State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
A150
02/22
L
F 2-0 1:37
K. Vessells
West Central
SDHSAA Boys State Championships
Quarterfinals
A150
02/22
W
F 2-0 1:03
B. Lukken
Dakota Valley
SDHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
A150
02/17
L
DEC 10-6
D. Wallen
Sioux Falls Lincoln
SDHSAA Region 2A
Placements
150
02/16
W
F 5-0 3:21
X. McGuire
Brandon Valley
SDHSAA Region 2A
Semis and WB3
150
02/16
W
F 4-0 1:13
A. Ngandu
Sioux Falls Washington
SDHSAA Region 2A
Round 2 - Quarters and WB1
150
02/03
L
DEC 6-3
D. Wallen
Sioux Falls Lincoln
2024 Yankton Boys Invitational
16 Man Placement Matches
150
02/03
W
DEC 5-3
J. Tschetter
Tea
2024 Yankton Boys Invitational
Cons Semis & 7th Place Matches
150
02/03
W
DEC 8-6 SV
B. Moser
Pierre
2024 Yankton Boys Invitational
Semis and WB
150
02/03
W
DEC 8-1
J. Fitzpatrick
Brookings
2024 Yankton Boys Invitational
2nd Round WB
150
02/03
L
F 6-1 2:35
K. Vessells
West Central
2024 Yankton Boys Invitational
Quarters and 1st Round WB
150
02/03
W
F 2-0 1:35
T. Carlson
Sioux Falls Jefferson
2024 Yankton Boys Invitational
Round 1
150
01/30
L
DEC 6-1
J. Ducheneaux
Pierre T.F. Riggs
Pierre T.F. Riggs @ Yankton
Round 1
157
01/27
W
DEC 6-0
C. Black
Dakota Valley
2024 Boys Les Tlustos-Brookings Invite
Placement Matches
157
01/27
L
F 3-0 4:34
L. Straub
Brookings
2024 Boys Les Tlustos-Brookings Invite
Semis with WB
157
01/27
W
TF 21-4 4:33
N. Sheeley
Milbank
2024 Boys Les Tlustos-Brookings Invite
2nd WB 16 & 4th WB 32
157
01/27
L
DEC 8-3
B. Kannegieter
Brookings
2024 Boys Les Tlustos-Brookings Invite
Quarters with WB
157
01/27
W
F 5-0 1:55
C. Black
Dakota Valley
2024 Boys Les Tlustos-Brookings Invite
Round 2
157
01/24
W
F 10-2 2:40
E. Tucker
Brandon Valley
Yankton/Aberdeen Central/Brandon Valley Triangular
Round 1
157
01/24
W
DEC 6-2
G. Timm
Aberdeen Central
Yankton/Aberdeen Central/Brandon Valley Triangular
Round 1
157
01/21
W
F 7-0 1:50
R. Current
Sisseton
River City Rumble
Finals
157
01/21
W
F 9-2 4:11
N. Sheeley
Milbank
River City Rumble
Round 5
157
01/20
L
DEC 7-0
B. Reuer
Chamberlain
River City Rumble
Round 4
157
01/20
W
F 5-0 2:54
R. Current
Sisseton
River City Rumble
Round 2
157
01/19
W
F 2-0 1:05
G. Storm
Huron
Yankton @ Huron
Round 1
157
01/06
L
M FOR 0-0
B. Reuer
Chamberlain
Dan Pansch Boys Invitational
Placement matches
157
01/06
W
DEC 4-3
E. Tucker
Brandon Valley
Dan Pansch Boys Invitational
Round 5
157
01/06
L
F 4-1 2:32
M. Roob
Vermillion
Dan Pansch Boys Invitational
Round 4
157
01/06
W
DEC 6-3
A. Christensen
Norfolk
Dan Pansch Boys Invitational
Round 2
157
01/05
L
F 4-0 2:59
T. Stauffacher
Harrisburg
Yankton/Mitchell/Harrisburg Triangular
Round 1
157
12/08
L
DEC 7-2
M. Roob
Vermillion
Dakota Valley Tri
Round 1
157
12/07
W
F 7-0 5:09
C. Black
Dakota Valley
Dakota Valley Tri
Round 1
157
12/06
L
DEC 5-2
D. Wallen
Sioux Falls Lincoln
Yankton/SFW/SFL/Lennox Quad
Round 1
157
12/05
W
F 2-0 0:40
R. Langbehn
Lennox
Yankton/SFW/SFL/Lennox Quad
Round 1
157
12/01
W
F 6-0 3:03
I. Boden
Beresford/Alcester-Hudson
Watertown/Yankton/BAH Triangular
Round 1
157
11/30
L
F 6-2 5:06
M. Pitkin
Watertown
Watertown/Yankton/BAH Triangular
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/28
W
F 7-2 4:29
B. Edwards
Thunder Basin
Northern State Team Camp Indv.
Round 4
147-149
06/28
W
F 3-2 1:16
T. Faber
Brainerd
Northern State Team Camp Indv.
Round 3
147-149
06/28
W
F 2-0 2:08
N. Giese
O`Gorman
Northern State Team Camp Indv.
Round 2
147-149
01/31
L
MD 16-5
M. Roob
Vermillion
Vermillion Triangular
Round 1
138
01/26
L
F 8-2 3:08
T. Spencer
Pierre T.F. Riggs
Yankton @ Pierre T.F. Riggs
Round 1
138
01/22
L
F 7-1 2:28
R. Dighton
Belle Fourche
River City Rumble
Finals
138
01/22
L
F 7-1 2:28
R. Dighton
Belle Fourche
River City Rumble
Finals
138
01/22
L
F 7-1 2:28
R. Dighton
Belle Fourche
River City Rumble
Finals
138
01/21
W
DEC 8-5
K. Allen
Mitchell
River City Rumble
Round 4
138
01/21
W
DEC 8-5
K. Allen
Mitchell
River City Rumble
Round 4
138
01/21
W
DEC 8-5
K. Allen
Mitchell
River City Rumble
Round 4
138
01/21
W
DEC 8-5
K. Allen
Mitchell
River City Rumble
Round 4
138
01/21
W
DEC 8-5
K. Allen
Mitchell
River City Rumble
Round 4
138
01/21
W
DEC 8-5
K. Allen
Mitchell
River City Rumble
Round 4
138
01/21
W
DEC 8-5
K. Allen
Mitchell
River City Rumble
Round 4
138
01/21
W
F 2-0 1:17
Q. Harris
Sisseton
River City Rumble
Round 2
138
01/21
W
F 2-0 1:17
Q. Harris
Sisseton
River City Rumble
Round 2
138
01/21
W
F 2-0 1:17
Q. Harris
Sisseton
River City Rumble
Round 2
138
01/21
W
F 2-0 1:17
Q. Harris
Sisseton
River City Rumble
Round 2
138
01/21
W
F 2-0 1:17
Q. Harris
Sisseton
River City Rumble
Round 2
138
01/21
W
F 2-0 1:17
Q. Harris
Sisseton
River City Rumble
Round 2
138
01/21
W
F 2-0 0:26
W. Thompson
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
River City Rumble
Round 1 (16 Man)
138
01/07
L
FOR 0-0
L. Guthmiller
Bon Homme/Avon
Dan Pansch Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/07
L
FOR 0-0
K. Surksum
Western Christian
Dan Pansch Invitational
Round 1 (16 Man)
138
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/24
W
F 2-4 2:25
T. Dartt
Wall
2013 SDWCA State Tournament
Place Matches
40
03/23
W
TF 17-2 3:31
J. Taylor
Pierre
2013 SDWCA State Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
40
03/23
W
TF 19-4 3:41
K. Vilhauer
Mitchell
2013 SDWCA State Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
40
03/23
W
TF 16-1 3:27
C. Giedd
DeSmet
2013 SDWCA State Tournament
Round 1 (16 Man)
40
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021