Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Drake Harley
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Independence Youth Wrestling
Independence Youth Wrestling-AA
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
Replay
F 14-0 3:04
T. Affolter
Odessa Youth Wrestling Club-AAA
2024 Missouri USA State Championships
Round 3
100
03/02
W
F 5-0 0:52
J. Johnston
Independence Youth Wrestling-AA
2024 Missouri USA District 3 Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
100
03/02
W
F 2-0 0:29
G. Wimberly
Grain Valley Youth Wrestling Club-AA
2024 Missouri USA District 3 Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
100
02/11
L
F 6-2 2:03
K. Davis
Harrisonville Youth Wrestling
Battle at Belton
Round 5 (6 Man)
100
02/11
W
F 2-5 0:35
J. Hooley
Eagles (Liberty North)
Battle at Belton
Round 4 (6 Man)
100
02/11
L
F 9-9 3:19
W. Bolling
Eagles (Liberty North)
Battle at Belton
Round 3 (6 Man)
100
02/11
W
F 4-2 1:15
J. Johnston
INDEPENDENCE
Battle at Belton
Round 2 (6 Man)
100
02/11
L
F 2-0 1:15
C. Koelzer
Titan Wrestling Institute
Battle at Belton
Round 1 (6 Man)
100
01/28
L
F 6-1 2:25
T. Affolter
Odessa Youth Wrestling
Odessa Open Individual & Team Trophy Tournament
Round 5
100
01/28
W
F 2-0 0:28
P. Messex
Versailles
Odessa Open Individual & Team Trophy Tournament
Round 4
100
01/28
W
F 4-1 1:50
A. II
Winnetonka Youth Wrestling
Odessa Open Individual & Team Trophy Tournament
Round 3
100
01/28
L
F 4-1 1:24
J. Johnston
Independence Youth Wrestling
Odessa Open Individual & Team Trophy Tournament
Round 2
100
01/28
W
DEC 7-3
R. Gaston
Oak Grove Little League
Odessa Open Individual & Team Trophy Tournament
Round 1
100
01/21
L
FOR 0-0
G. Taylor
Slyfox Wrestling Academy
Battle in the West-Show Me the Mat Series
Round 5 (5 Man)
100
01/21
L
F 4-1 1:00
R. Gaston
Oak Grove Little League Wrestl
Battle in the West-Show Me the Mat Series
Round 4 (5 Man)
100
01/21
L
F 2-6 2:11
J. Johnston
Independence Youth Wrestling
Battle in the West-Show Me the Mat Series
Round 3 (5 Man)
100
01/21
L
F 4-5 2:02
C. Koelzer
Phenom
Battle in the West-Show Me the Mat Series
Round 1 (5 Man)
100
01/13
L
FOR 0-0
C. Heitman
Greater Heights Wrestling
Platte County Anchor Down Open/Novice
Semis & 1st WB (8 Man)
100-105
01/13
L
F 5-7 3:04
R. Johnson
Team Hammer Wrestling Academy
Platte County Anchor Down Open/Novice
Quarterfinals (8 Man)
100-105
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020