Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Tomorrow · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Mar 30, 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Mar 30, 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Mar 30, 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Mar 30, 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Liam Dwyer
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Empire WA
Empire Wrestling Academy
Somers-North Salem
Top Flight Wrestling Academy
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
W
Replay
DEC 5-4 TB1
L. Sheriff
Ruthless Aggression Wrestling Club
2024 NYWAY State Championships
5th Place
145
03/10
L
Replay
F 11-1 2:46
P. Provenzano
Fairport Jr. Red Raiders Wrestling
2024 NYWAY State Championships
Semis
145
03/10
W
Replay
DEC 7-4
A. Mead
Club not listed
2024 NYWAY State Championships
Round 3 (Round of 16)
145
03/10
W
DEC 3-2
N. Cohen
Amherst Youth Wrestling
2024 NYWAY State Championships
Round 1 (32 Man)
145
03/10
W
Replay
TF 18-3 1:54
P. Barclay
BH-BL Youth Wrestling
2024 NYWAY State Championships
Round 1 (64 Man)
145
02/11
L
DEC 4-2
N. Paulercio
Briarcliff-Byram Hills-Valhalla-Westlake
SECTION 1 D1-D2 CHAMPIONSHIPS
Section Finals
1-131
02/11
W
DEC 6-5
A. Payton
North Rockland
SECTION 1 D1-D2 CHAMPIONSHIPS
Semis
1-131
02/10
W
DEC 6-3
K. Keltto
Carmel Sr
SECTION 1 D1-D2 CHAMPIONSHIPS
Quarters
1-131
02/10
W
MD 12-1
P. Sweeney
Clarkstown South Sr HS
SECTION 1 D1-D2 CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Man)
1-131
02/05
W
MD 16-2
D. Kuchinsky
Somers-North Salem
SECTION 1-D1-DIVISIONALS-DIV D
Semifinals
131
02/04
W
F 0-0
D. Schneider
Rye
SECTION 1-D1-DIVISIONALS-DIV D
Champ. Round 2
131
02/04
L
F 0-0
N. Paulercio
Briarcliff-Byram Hills-Valhalla-Westlake
SECTION 1-D1-DIVISIONALS-DIV D
1st Place Match
131
01/29
W
MD 9-0
R. Larsen
Yorktown Sr
Yorktown Sr @ Somers-North Salem
Round 1
138
01/14
L
DEC 2-0 SV
O. Sheiman
Fairfield warde
EASTERN STATES CLASSIC-BOYS
Cons. Round 4
124
01/14
L
F 0-0 1:32
N. Sayers
Xavieran Brothers
EASTERN STATES CLASSIC-BOYS
Champ. Round 1
124
01/14
W
DEC 5-1
N. Paulercio
Briarcliff-Byram Hills-Valhalla-Westlake
EASTERN STATES CLASSIC-BOYS
Cons. Round 1
124
01/14
W
MD 9-0
S. Bruno
Miller Place High Sch
EASTERN STATES CLASSIC-BOYS
Cons. Round 3
124
01/08
W
DEC 6-2
T. Stazzone
Kings Park
Eric D`Agnese Memorial Somers Tournament
1st Place Match
124
01/08
W
F 0-0
T. Gillard
Eagle Academy Bronx-PSAL
Eric D`Agnese Memorial Somers Tournament
Semifinals
124
01/08
W
F 7-0
E. Sermier
Carmel Sr
Eric D`Agnese Memorial Somers Tournament
Quarterfinals
124
01/08
W
F 0-0
G. Wright
Hendrick Hudson
Eric D`Agnese Memorial Somers Tournament
Champ. Round 2
124
12/22
W
F 0-0
A. JAMES
Horace Mann School
12/21/23 Mutli Meet @ Edgemont HS
Round 1
131
12/22
W
F 0-0
C. Mollicone
John Jay Sr -East Fishkill HS
12/21/23 Mutli Meet @ Edgemont HS
Round 1
131
12/19
W
MD 13-3
S.
Babylon Sr HS
Conklin Memorial Nanuet Tournament
Round 1
131
12/17
W
F 0-0 2:21
E. Finger
Scarsdale Sr
Conklin Memorial Nanuet Tournament
Round 1
131
12/15
W
F 0-0
M. Espinosa
Mamaroneck
SECTION 1 DUALS-D1
Round 1
131
12/15
L
DEC 6-1
N. Paulercio
Briarcliff-Byram Hills-Valhalla-Westlake
SECTION 1 DUALS-D1
Round 1
131
12/12
W
F 0-0
O. Viera
Rye Country Day School
Bernie Miller Tournament
Round 1
138
12/11
W
F 0-0 5:11
R. Karcher
Clarkstown South Sr HS
Bernie Miller Tournament
Round 1
138
12/10
W
TF 16-0
D. Schneider
Rye
Bernie Miller Tournament
Round 1
138
12/09
W
F 0-0 2:49
A. Millman
Scarsdale Sr
Bernie Miller Tournament
Round 1
138
12/09
W
F 0-0
A. Gutierrez
Harrison
Bernie Miller Tournament
Round 1
138
12/08
W
F 0-0
t. waddell
Kingston Sr HS
Lance Golubinski Memorial Duals
Round 1
138
12/08
W
DEC 4-3
G. Gioio
Hendrick Hudson
Multi-meet (Peekskill/Hen Hud/Somers/ Mamaroneck )
Round 1
138
12/04
L
DEC 4-1
P. Trento
Tappan Zee
Lance Golubinski Memorial Duals
Round 1
138
12/03
W
F 7-5 3:48
Z. Burns
Saugerties Sr HS
Lance Golubinski Memorial Duals
Round 1
138
12/02
W
F 2-0 3:05
J. Franco
Longwood
Lance Golubinski Memorial Duals
Round 1
138
11/04
W
Replay
DEC 5-0
O. Menendez
MetroWest United
Veterans' All-American Classic featuring Rhode Island Open & The Schwartz Report New England Showcase
Finals
138 lbs
11/04
W
F 2-0 0:32
L. Viens
Gladiator Youth
Veterans' All-American Classic featuring Rhode Island Open & The Schwartz Report New England Showcase
Semi-Finals
138 lbs
11/04
W
F 5-5 4:27
E. Uttley
Mayo Quanchi
Veterans' All-American Classic featuring Rhode Island Open & The Schwartz Report New England Showcase
Quarter-Finals
138 lbs
11/04
W
MD 13-2
C. Boni
New England Gold
Veterans' All-American Classic featuring Rhode Island Open & The Schwartz Report New England Showcase
Round of 16
138 lbs
10/15
W
DEC 7-1
N. Chenard
Smittys Barn
2023 Castleton Fall Classic
RR Rnd 3
HS K lbs
10/15
W
F 6-1 3:00
A. Tamayo
KT Kidz
2023 Castleton Fall Classic
RR Rnd 2
HS K lbs
10/15
W
DEC 2-0
H. Richard
Concord
2023 Castleton Fall Classic
RR Rnd 1
HS K lbs
09/17
L
DEC 3-0
L. Bordeleau
Doughboy
Super 32 Early Entry Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
134
09/17
L
F 0-0
T. Visciano
VHW
Super 32 Early Entry Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
134
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/20
L
Replay
DEC 4-0
L. Mahar
Iron Faith Grappling
Summer Nationals HS Duals
Round 5 (6 Team)
145
07/20
L
Replay
MD 10-0
D. Davidson
Olympic Black
Summer Nationals HS Duals
Round 2 (6 Team)
145
07/20
W
Replay
F 2-0 0:37
C. MANEY
Keystone Crush
Summer Nationals HS Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
138
06/18
W
DEC 7-0
t. Rivard
Team Alien
Revolution HS Duals
Round 5 (6 Team)
138
06/18
W
Replay
DEC 7-0
A. Lee
BlueWave 2
Revolution HS Duals
Round 3 (6 Team)
138
06/18
L
Replay
DEC 3-0
A. Baum
Doughboy
Revolution HS Duals
Round 4 (6 Team)
138
06/18
W
Replay
F 5-2 3:51
L. Mahar
Iron Faith Grappling
Revolution HS Duals
Round 1 (6 Team)
138
06/18
L
Replay
F 2-2 2:06
J. Ballou
Smittys Barn
Revolution HS Duals
Finals (2 Team)
138
05/06
W
VFA 4:00 22-12
M. Higgins
kings park wrestling
The Jeff Blatnick New York State Olympic Style Wrestling Championships
5th Place
138 lbs
05/06
L
VSU 11-0 2:07
E. Shriberg
Ascend
The Jeff Blatnick New York State Olympic Style Wrestling Championships
Consi-Semis
138 lbs
05/06
L
VSU 10-0 1:12
A. Avazov
K-wrestling
The Jeff Blatnick New York State Olympic Style Wrestling Championships
Semi-Finals
138 lbs
05/06
W
VSU 10-0 1:26
J. Kunin
Vision Quest Wrestling Club
The Jeff Blatnick New York State Olympic Style Wrestling Championships
Quarter-Finals
138 lbs
03/27
L
Replay
F 7-0 3:58
R. Kirker
Club not listed
2023 NYWAY STATE CHAMPIONSHIPS
Consi Qtrs
132
03/26
W
Replay
F 5-0 0:53
M. Hollins
Proper-ly Trained
2023 NYWAY STATE CHAMPIONSHIPS
Consi Rd 4
132
03/26
W
Replay
MD 10-2
T. Murphy
Brockport Jr. Blue Devils Wrestling Club
2023 NYWAY STATE CHAMPIONSHIPS
Consi Rd 3
132
03/26
W
Replay
F 12-1 3:28
B. Kinnai
Olean Wrestling
2023 NYWAY STATE CHAMPIONSHIPS
Round 4 (Consi Rd 2)
132
03/26
L
Replay
MD 8-0
A. Losee
Journeymen Wrestling Club
2023 NYWAY STATE CHAMPIONSHIPS
Round 1 (32 Man)
132
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023