Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Today · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Today · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Today · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Tomorrow · 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Tomorrow · 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Tomorrow · 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nina Alexander
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Indianola
Valley, West Des Moines
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/20
W
F 2-0 2:29
C. Crabb
Southeast Polk
CIML Duals (Valley/Johnston/SEP)
Round 1
120
12/20
W
F 2-0 0:31
L. Madison
Johnston
CIML Duals (Valley/Johnston/SEP)
Round 1
120
12/14
L
F 2-0 1:51
C. Bullerman-Yu
Crestwood, Cresco
2023 Battle of Waterloo - Girls
Finals (8 Team)
120
12/14
L
F 8-10 5:33
C. White
BCLUW-SH
2023 Battle of Waterloo - Girls
Round 1 (3 Team)
120
12/14
L
F 2-0 1:12
B. Swenson
Vinton-Shellsburg
2023 Battle of Waterloo - Girls
Quarterfinals (8 Team)
120
12/14
W
F 2-0 0:18
L. Barr
Pleasant Valley
2023 Battle of Waterloo - Girls
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
120
12/14
L
F 2-0 1:27
A. Jelinek
Linn-Mar
2023 Battle of Waterloo - Girls
Round 2 (3 Team)
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
F 2-4 5:08
T. Haag
Ankeny
IGHSAU Regional Qualifier 3
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
120
01/27
L
F 2-2 1:41
C. Payette
Interstate 35
IGHSAU Regional Qualifier 3
Round 5: 4th WB
120
01/14
W
F 10-0 4:37
T. Haag
Ankeny
Bob Sharp Girls Invitational
Round 5
120
01/14
W
MD 11-3
K. Kotta
Mason City
Bob Sharp Girls Invitational
Round 3
120
01/14
W
F 5-0 1:34
N. Goldsberry
Carlisle
Bob Sharp Girls Invitational
Round 2
120
01/07
W
F 6-3 5:06
K. Kotta
Mason City
Jack Mendenhall Invitational - Girls
Round 4
120
01/07
W
F 2-0 1:15
N. Ryan
Saydel
Jack Mendenhall Invitational - Girls
Round 3
120
01/07
L
F 4-5 1:54
A. Blakeman
Des Moines Public Schools
Jack Mendenhall Invitational - Girls
Round 2
120
01/07
W
F 6-1 4:13
A. Martinez
Clear Lake
Jack Mendenhall Invitational - Girls
Round 1
120
11/23
W
F 2-0 0:19
L. Hoag
BGM, Brooklyn
Norwalk Girls Invite
Round 2 (3 Man)
8
11/22
W
F 2-0 0:25
A. Hamm
Carlisle
Norwalk Girls Invite
Round 1 (3 Man)
8
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023