May 2-3, 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Tomorrow · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Tomorrow · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Tomorrow · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Tomorrow · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Tomorrow · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Tomorrow · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tyson Spink
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Blackman Wrestling Club
Blackman wrestling
Ground Zero Wrestling
Riverdale
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
F 2-0 2:42
A. Galbreath
Clarksville
NHSCA Fresh/Soph TN State Tournament
Round 5 (6 Man)
215
03/09
W
F 2-0 0:38
J. Williams
Rockvale High School
NHSCA Fresh/Soph TN State Tournament
Round 4 (6 Man)
215
03/09
W
F 2-0 1:02
G. Vanderploeg
Forrest
NHSCA Fresh/Soph TN State Tournament
Round 3 (6 Man)
215
03/09
W
F 2-0 1:08
A. Pilon
Bearden High School
NHSCA Fresh/Soph TN State Tournament
Round 2 (6 Man)
215
02/10
L
DEC 9-4
I. Carrethers
Blackman
TSSAA Region 4 Class AA
4th Wrestleback (16 Man)
215
02/10
W
DEC 5-1
B. Williams
Smyrna
TSSAA Region 4 Class AA
Semis & 3rd WB (16 Man)
215
02/10
W
F 7-4 4:59
J. Jarboe
Rockvale
TSSAA Region 4 Class AA
2nd Wrestleback (16 Man)
215
02/10
L
F 2-0 1:15
T. Allen
Oakland
TSSAA Region 4 Class AA
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
02/10
W
F 11-1 5:44
J. Cruz-Martinez
Coffee County
TSSAA Region 4 Class AA
Round 1 (16 Man)
215
02/01
W
DEC 10-3
R. Wallace
Community
Riverdale @ Community
Round 1
215
01/13
L
F 2-0 2:31
X. Simmons
Warren Co.
Franklin Admiral Invitational 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
215
01/13
W
DEC 1-0
K. Dodson
Coffee County
Franklin Admiral Invitational 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
215
01/13
W
MD 9-1
G. Johnson
Independence
Franklin Admiral Invitational 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
01/13
L
F 6-1 3:59
L. McBee
Shelbyville Central
Franklin Admiral Invitational 2024
Round 1 (16 Man)
215
01/09
W
F 0-0
K. Rau
Wilson Central
Blackman/Riverdale
Round 1
215
01/06
L
F 9-2 4:30
Y. Abdel-Khalek
Blackman
Red Hawk Rampage 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
215
01/06
L
DEC 3-1
S. Pleasant
Cookeville
Red Hawk Rampage 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
01/06
W
F 4-1 2:57
D. Cunningham
Mt. Juliet
Red Hawk Rampage 2024
Round 1 (16 Man)
215
12/13
W
F 2-0 1:00
J. Harris
Siegel
Riverdale @ Siegel
Round 1
215
12/12
W
F 0-0
J. Colvert
Marion Co.
Cascade vs Riverdale/Marion
Round 1
215
12/12
L
F 0-0
I. Chapa
Cascade
Cascade vs Riverdale/Marion
Round 1
215
12/08
W
DEC 1-0
J. Cruz-Martinez
Coffee County
Coffee/Smyrna/Riverdale
Round 1
215
12/06
L
F 4-0 2:23
A. Elmore
Franklin
Franklin Tri
Round 1
215
12/06
L
DEC 5-1
L. Skelton
Grace Christian Academy (Franklin)
Franklin Tri
Round 1
215
12/03
L
F 2-5 2:18
J. Jines
Cheatham Co. Central
Coyote Classic
Blood Round
215
12/02
L
DEC 8-2
K. Lovins
Ravenwood
Coyote Classic
Semis
215
12/02
W
DEC 9-5
M. Huerta-Hale
Fort Campbell
Coyote Classic
Quarters
215
12/02
W
F 6-3 2:47
T. Martin
Clarksville
Coyote Classic
Round 1 (16 Man)
215
11/29
L
F 2-0 0:40
T. Aldairi
Blackman
Blackman Tri
Round 1
215
11/29
W
DEC 4-2
C. Avans
Tullahoma
Blackman Tri
Round 1
215
11/18
L
DEC 5-3
Z. Walker
Heritage
Blackman Earlybird
Round 3 (4 Man)
191-207
11/18
W
FOR 0-0
H. Alfora
Lavergne
Blackman Earlybird
Round 2 (4 Man)
191-207
11/18
W
DEC 2-0
J. Hale
St. Andrew`s-Sewanee
Blackman Earlybird
Round 1 (4 Man)
191-207
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
DEC 5-1
B. Bradley
Stars Wrestling Club
22/23 TNAAU Region 3 Championship
2nd Place Match (8 Man)
220
02/19
W
F 2-0 0:36
L. Bello
Blackman Wrestling Club
22/23 TNAAU Region 3 Championship
Placement Matches (8 Man)
220
02/19
W
F 2-0 1:00
B. Stasiefski
Next Level Wrestling
22/23 TNAAU Region 3 Championship
Cons. Semis (8 Man)
220
02/19
L
F 4-0 3:52
T. Tapp
Nashville Catholic Wrestling
22/23 TNAAU Region 3 Championship
Semis & WB (8 Man)
220
02/05
W
DEC 5-4
R. Morales
---
Missouri Nationals Championships
Placement Matches (16 Man)
205
02/05
L
DEC 7-1
L. Bolinger
Webb City Youth Wrestling
Missouri Nationals Championships
4th Wrestleback (16 Man)
205
02/05
W
DEC 8-2
R. Simpson
Versailles Wrestling Club
Missouri Nationals Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
205
02/05
W
DEC 7-2
M. Griffin
Bolivar Youth Wrestling
Missouri Nationals Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
205
02/04
L
DEC 1-0
I. Collins
Unafilliated
Missouri Nationals Championships
Round 1 (16 Man)
205
01/28
W
DEC 6-2
K. Bowen
Murray Wrestling Club
2023 Chickamauga AAU Open
Round 2 (3 Man)
220
01/28
W
F 0-0 0:10
C. Gillespie
Murray Wrestling Club
2023 Chickamauga AAU Open
Round 1 (3 Man)
220
01/15
W
DEC 2-0
K. Burton
Stampede Wrestling Club
22/23 TNAAU Top 100 @ Cleveland
Placement Matches (16 Man)
220
01/15
L
DEC 8-3
B. Bradley
Stars Wrestling Club
22/23 TNAAU Top 100 @ Cleveland
4th Wrestleback (16 Man)
220
01/15
L
DEC 1-0
B. Holland
Nolensville Wrestling Club
22/23 TNAAU Top 100 @ Cleveland
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
01/15
W
DEC 1-0
J. White
Seymour youth wrestling club
22/23 TNAAU Top 100 @ Cleveland
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
01/15
W
DEC 4-3 SV
B. Bradley
Stars Wrestling Club
22/23 TNAAU Top 100 @ Cleveland
Round 1 (16 Man)
220
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022