Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Poseidon
Apr 27, 2:00 PM UTC
2024 Jet Ironman
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bradley Bitting
Results
International Results
International
International
College
High School
Youth
Other
Season
2019
2013
2008
Team Name
Air Force RTC
Harrison Top Dog WC
Premier Wrestling Academy
2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/27
L
VFA 0:57 6-0
R. Gurr
Orange Crush Wrestling Club
2019 Marine Corps US Open
Cons 32 #2
65 kg
04/27
W
VPO1 10-3
N. Nemer
Cyclone RTC
2019 Marine Corps US Open
Cons 32 #1
65 kg
04/26
L
VPO1 9-8
N. Levett
Buffalo Valley RTC
2019 Marine Corps US Open
Rnd of 64
65 kg
2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
DEC 5-2
T. Flint
Commerce Wrestling Club
GEORGIA KIDS STATE TOURNAMENT
Championship
85
03/02
W
F 0-0 1:43
C. Kasler
Peachtree City Wrestling Club
GEORGIA KIDS STATE TOURNAMENT
Semis & 5th WB (32 Man)
85
03/02
W
DEC 9-2
K. Brown
The Wrestling Academy
GEORGIA KIDS STATE TOURNAMENT
Quarters & 3rd WB (32 Man)
85
03/02
W
TF 10-0
A. Bandoly
Pope Junior Wrestling Club
GEORGIA KIDS STATE TOURNAMENT
Round 2 Champ & WB (32 Man)
85
2008
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/27
W
F 0-0
M. Davis
Cherokee WC
Armuchee
1st & 3rd (16 Man)
58
12/27
W
DEC 10-3
L. Purcell
Trion Mat Dogs
Armuchee
Semis & 3rd WB (16 Man)
58
12/27
W
F 0-0
J. Kellett
The Tribe Wrestling Club
Armuchee
Quarters & 1st WB (16 Man)
58
12/06
L
DEC 7-2
C. Coulter
Grayson WC
Centennial Holiday Classic
4th Wrestleback (16 Man)
58
12/06
L
TF 11-0
B. Beasley
Raider Storm WC
Centennial Holiday Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
58
12/06
W
TF 11-0
K. Mccullough
North Gwinnett Youth Wrestling
Centennial Holiday Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
58
12/06
W
DEC 11-9 SV
R. Higginbotham
West Forsyth Wrestling
Centennial Holiday Classic
Round 1 (16 Man)
58
11/29
L
TF 13-3
E. Stokes
Raider Storm WC
Parkview Thanksgiving Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
58
11/29
L
DEC 9-7
C. Standridge
Team Walton
Parkview Thanksgiving Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
58
11/29
W
TF 10-0
A. Knell
Union Grove Jr. Wolverines WC
Parkview Thanksgiving Tournament
Round 1 (16 Man)
58
11/23
W
TF 11-0
M. Gibbons
Pope Jr. WC
Harrison Top Dog Tournament
Round 3 (4 Man)
58-64
11/23
W
F 0-0 0:49
M. Gaston
Douglas County Titans WC
Harrison Top Dog Tournament
Round 2 (4 Man)
58-64
11/23
W
DEC 6-0
A. Poma
Walton Takedown Club
Harrison Top Dog Tournament
Round 1 (4 Man)
58-64
03/01
L
DEC 5-3
C. Jones
Bremen Takedown Club
Qualifiers - Carrollton
Placement Matches (16 Man)
55
03/01
W
DEC 6-2
A. Mooney
Rockmart Takedown Club
Qualifiers - Carrollton
Cons. Semis (16 Man)
55
03/01
L
TF 10-0
K. Gollhofer
Inner Circle Wrestling Academy
Qualifiers - Carrollton
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
03/01
W
DEC 3-0
C. Pitcock
Bowdon Youth WC
Qualifiers - Carrollton
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
02/03
W
DEC 9-1
H. Peek
Tiger Wrestling Club
Paulding County Patriot Challenge
2nd Wrestleback (16 Man)
55
02/03
L
TF 14-4
G. Pace
Rockmart Takedown Club
Paulding County Patriot Challenge
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
02/02
L
DEC 6-1
K. Gollhofer
Inner Circle Wrestling Academy
Paulding County Patriot Challenge
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
02/02
W
DEC 6-4
Z. Kinard
South Paulding Jr Spartans WC
Paulding County Patriot Challenge
Round 1 (16 Man)
55
01/26
L
F 7-0 1:32
J. Morris
Liberty WC
Kell Long Horn Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
55
01/26
W
DEC 3-0
E. Richardson
KM Mustang WC
Kell Long Horn Classic
4th Wrestleback (32 Man)
55
01/26
W
F 4-0 1:39
B. Williams
White County Takedown Club
Kell Long Horn Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
55
01/26
W
DEC 9-4
M. Gibbons
Pope Jr. WC
Kell Long Horn Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
55
01/26
L
TF 10-0
L. Chandler
Bremen Takedown Club
Kell Long Horn Classic
Round 1 (32 Man)
55
01/22
L
DEC 10-4
A. Streetman
Rockmart Takedown Club
East Paulding-Little Crossbones Classic
1st & 3rd (16 Man)
55
01/22
W
DEC 5-4
A. Mooney
Rockmart Takedown Club
East Paulding-Little Crossbones Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
01/22
W
DEC 5-0
J. Park
Team Warriors - North Cobb WC
East Paulding-Little Crossbones Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
2023-2024 Season Defense Soap Highlights
Jan 22, 2024