Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Taylor Hogle
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
North Fremont
North Fremont High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
Replay
F 7-2 4:12
S. Rodriguez
New Plymouth
2024 Idaho Boys HS State Championships
Champ Rnd 2 and Cons Rnd 1
2A 138
02/23
L
Replay
F 8-5 3:30
C. Christensen
Clearwater Valley
2024 Idaho Boys HS State Championships
Championship Round 1
2A 138
02/15
W
DEC 8-7 UTB
T. Smith
Salmon
IHSAA 2A - District VI
3rd Place Match, loser to true 4th
138
02/15
W
TF 15-0 3:57
B. Adams
North Fremont
IHSAA 2A - District VI
Cons. Semis (8 and 16)
138
02/15
L
F 2-0 4:31
R. Larsen
Firth
IHSAA 2A - District VI
Semis & Cons Qtrs (8 and 16)
138
02/15
W
F 2-0 0:28
A. Bennett
Challis
IHSAA 2A - District VI
Quarterfinals (8 Man)
138
02/10
W
MD 13-2
J. Cutler
Soda Springs
NF, Soda, Ririe, @Grace
Round 1
138
02/09
L
TF 17-1 5:32
J. Eddins
Grace
NF, Soda, Ririe, @Grace
Round 1
138
02/08
W
MD 19-5
K. Arneson
Challis
Challis @ North Fremont
Round 1
138
02/03
L
F 15-2 4:30
N. Naranjo
Minico
Dick Fleischmann Classic
Round 1
138
02/03
L
F 3-2 1:57
W. Stone
Eagle
Dick Fleischmann Classic
Round 1
138
02/03
L
DEC 11-6
Z. Grow
Capital
Dick Fleischmann Classic
Round 1
138
02/03
L
F 2-0 1:49
C. Exferd
Nampa
Dick Fleischmann Classic
Round 1
138
02/02
W
MD 14-1
R. Morgan
Mountain Home
Dick Fleischmann Classic
Round 1
138
02/02
W
F 2-0 3:17
J. Garrity
Owyhee
Dick Fleischmann Classic
Round 1
138
02/01
L
DEC 7-4
T. Smith
Salmon
North Fremont @ Salmon
Round 1
138
01/25
W
MD 12-1
M. Krei
Firth
Firth @ North Fremont
Round 1
145
01/22
W
TF 16-0
B. Nordlinder
Jefferson (Boulder)
Whitehall Duals
Round 1
138
01/22
W
DEC 6-5
R. Slatter
Whitehall/Harrison
Whitehall Duals
Round 1
138
01/22
L
F 0-0
C. Sanderson
Billings West
Whitehall Duals
Round 1
138
01/20
L
F 4-1 1:52
T. Smith
Salmon High School
Tiger Brawl Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
138
01/20
W
DEC 4-0
J. Wethern
Valley High School
Tiger Brawl Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/19
W
F 6-0 2:13
B. Arnold
Pocatello High School
Tiger Brawl Tournament
2nd Wrestleback (32 Man)
138
01/19
L
F 7-1 1:26
D. Morrison
Malad High School
Tiger Brawl Tournament
Round 1 (32 Man)
138
01/18
L
F 14-5 5:31
T. Harris
Ririe
North Fremont @ Ririe
Round 1
138
01/13
L
DEC 2-1
R. Jones
Bonneville High School
2024 Madison Invitational
Placement Matches (16 Man)
138
01/13
L
F 7-1 2:31
J. Eddins
Grace
2024 Madison Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
138
01/13
W
F 13-4 3:21
D. Wilkinson
Idaho Falls High School
2024 Madison Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/13
W
F 4-2 1:29
J. Brooks
Rigby High School
2024 Madison Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/13
L
TF 17-1 5:57
A. Ingram
Madison High School
2024 Madison Invitational
Round 1 (16 Man)
138
01/11
W
F 2-0 1:20
L. Hillman
West Jefferson
North Fremont @ West Jefferson
Round 1
145
01/06
L
F 6-1 2:10
B. Hansen
Spring Creek
Canyon Ridge JV Invitational
3rd place
138
01/06
W
DEC 2-0
C. Coburn
McCall-Donnelly
Canyon Ridge JV Invitational
Round 7 - A
138
01/06
L
F 4-0 4:59
N. Chavez
Burley
Canyon Ridge JV Invitational
Round 6
138
01/06
W
DEC 10-7
C. Palmer
McCall-Donnelly
Canyon Ridge JV Invitational
Round 4
138
01/06
W
DEC 8-1
A. Oliverson
Salmon
Canyon Ridge JV Invitational
Round 2
138
01/05
W
MD 14-4
H. Harris
Ririe
Canyon Ridge JV Invitational
Round 1
138
12/22
L
F 0-0 0:56
D. Morrison
Malad
Teton, Snake River, Malad, North Fremont
Round 1
138
12/21
W
F 7-0 2:36
D. Merkley
Snake River
Teton, Snake River, Malad, North Fremont
Round 1
138
12/14
W
F 13-0 3:23
P. Schiller
Butte
Whitehall Duals
Round 1
138
12/09
W
MD 15-1
B. Nordlinder
Jefferson (Boulder)
Whitehall JV Mixer
Round 1
138
12/08
L
DEC 11-9
L. Ivey-Ferry
Columbus / Absarokee
Whitehall Double Dual
Round 1
138
12/02
W
F 8-0 5:37
K. Nugent
Teton
Mike Leck Duals
Round 1
145
12/01
L
DEC 5-4
T. Smith
Salmon
Mike Leck Duals
Round 1
145
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023