Today · 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Poseidon
Apr 27, 2:00 PM UTC
2024 Jet Ironman
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dylan Bennett
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
IN
Indiana Smackdown Black
PENN HIGH SCHOOL
Penn
Penn High School
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
W
DEC 10-7
G. Sandefur
Mishawaka
IHSAA Sectional @ Mishawaka
Placement Matches (8 Man)
120
01/28
W
F 2-0 0:40
J. Fleming
South Bend Riley
IHSAA Sectional @ Mishawaka
Semis & 1st WB (8 Man)
120
01/28
W
FOR 0-0
F. SBAdams
South Bend Adams
IHSAA Sectional @ Mishawaka
Quarterfinals (8 Man)
120
01/14
W
F 2-0 0:47
W. Drews
JOHN GLENN HIGH SCHOOL
NIC Invitational
Placement Matches (16 Man)
120
01/14
W
F 2-0 0:54
S. Martinez
NEW PRAIRIE HIGH SCHOOL
NIC Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/14
W
FOR 0-0
F. FF
SB RILEY HIGH SCHOOL
NIC Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/07
W
Replay
F 3-2 5:30
S. Sessa
Crown Point
IHSWCA 2023 Team State Duals
Quarterfinals (8 Team)
120
01/07
L
Replay
DEC 3-1 SV
E. Goss
Center Grove
IHSWCA 2023 Team State Duals
2nd Wrestleback (8 Team)
120
01/05
W
F 2-0 1:10
T.
New Prairie
Penn @ New Prairie
Round 1
120
10/29
L
Replay
F 8-3 4:47
E. Diaz
CO
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R5 - WB (128 & 64)
120
10/29
L
Replay
MD 11-2
E. Cooper
WI
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
120
10/28
W
Replay
F 9-3 1:47
J. Taylor
OK
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
120
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/08
L
F 5-5 3:03
R. Taylor
Perry Meridian
IHSWCA Team State Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
113
01/08
L
F 2-11 4:27
E. Seng
Evansville Mater Dei
IHSWCA Team State Duals
Placement Matches (8 Team)
113
01/08
L
F 6-0 3:05
E. Dickey
Cathedral
IHSWCA Team State Duals
2nd Wrestleback (8 Team)
113
01/08
L
F 2-0 0:20
P. Haines
Brownsburg
IHSWCA Team State Duals
Quarterfinals (8 Team)
113
12/30
W
F 9-5 2:04
T. Frazier
Zionsville High School
42nd Al Smith Classic Wrestling Invite
7th Place Matches
113
12/30
L
DEC 5-4
E. Goss
Center Grove HS
42nd Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 6
113
12/29
W
F 0-0 0:15
P. Temples
Westfield HS
42nd Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 5
113
12/29
L
DEC 11-6
L. Krueger
Columbus East HS
42nd Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 4
113
12/29
W
F 8-2 5:54
C. Shaffer
Peru High School
42nd Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 2 (32 Man)
113
12/29
W
F 2-0 1:20
R. Shaffer
Prairie Heights HS
42nd Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 1
113
12/04
W
F 2-0 1:34
J. Stall
McCutcheon
Harvest Classic
Placement Matches (16 Man)
113
12/04
L
DEC 6-2
T. Schammert
Hobart
Harvest Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
12/04
W
F 0-0 0:20
R. Castro
Andrean
Harvest Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
12/04
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Lake Station
Harvest Classic
Round 1 (16 Man)
113
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
L
DEC 6-4 SV
G. Rivera
Lake Central
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 3
106
02/27
L
DEC 8-1
K. Nowaczyk
Crown Point
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
106
02/13
L
MD 9-0
A. Jackson
LaPorte
IHSAA Semi-State @ East Chicago Central
Semis (16 Man)
106
02/13
W
DEC 7-6
J. Stall
McCutcheon
IHSAA Semi-State @ East Chicago Central
Quarters (16 Man)
106
02/13
W
F 2-0 0:37
N. Mathews
Illiana Christian
IHSAA Semi-State @ East Chicago Central
Champ. Round 1 (16 Man)
106
02/06
W
F 10-4 5:17
K. Salazar
Wawasee
IHSAA Regional @ Penn
Placement (8 Man)
106
02/06
W
F 2-0 1:48
G. Shambaugh
Tippecanoe Valley
IHSAA Regional @ Penn
Semis (8 Man)
106
02/06
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
IHSAA Regional @ Penn
Quarters (8 Man)
106
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/24
L
DEC 9-2
F. Shepard
Whitted Trained Black
Deep South Nationals HS Duals
Round 5 (6 Team)
106
07/24
L
DEC 3-2 UTB
D. Lasher
RWA Black
Deep South Nationals HS Duals
Round 4 (6 Team)
106
07/24
L
F 5-2 2:22
P. Haines
Barnyard Brawlers
Deep South Nationals HS Duals
Round 3 (6 Team)
106
07/24
W
F 4-6 2:16
W. Miller
Team Yellow Hammer
Deep South Nationals HS Duals
Round 5 (6 Team)
106
07/24
L
F 2-0 1:00
W. Anderson
Ironclad Black
Deep South Nationals HS Duals
Round 1 (6 Team)
106
07/24
L
DEC 6-0
B. Terrell
Team Fire and Ice
Deep South Nationals HS Duals
Round 1 (6 Team)
106
07/24
W
F 5-0 0:51
T. Kazienko
Teknique Wrestling
Deep South Nationals HS Duals
Round 2 (6 Team)
106
Related Content
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
2023-2024 Season Defense Soap Highlights
Jan 22, 2024