Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Today · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Today · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Today · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Tomorrow · 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Tomorrow · 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Tomorrow · 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hudson Jaramillo
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
4A - Uintah
Uintah
Uintah Jr High Wrestling
Uintah Wrestling
Uintah wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 0-5 1:46
W. Brown
Wasatch
Utah Youth Super State
Cons round 4
70
02/10
W
DEC 6-0
H. Heyder
Sanderson Wrestling Academy
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
70
02/10
L
DEC 14-7
M. Hamilton
Sanderson Wrestling Academy
Utah Youth Super State
Round 1 championship
70
01/27
L
Replay
DEC 5-2
D. Telford
Sanderson Wrestling Academy
Utah Northern State (4th-9th grade)
3rd place
67
01/26
W
Replay
F 5-0 1:27
B. Ashworth
Westlake
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 3, consi
67
01/26
W
Replay
F 4-0 1:04
P. Bright
Roy wrestling club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Semis & Quarters
67
01/26
W
Replay
MD 8-0
K. Huber
Uintah
Utah Northern State (4th-9th grade)
Cons R1, Semis
67
01/26
L
Replay
F 13-1 3:22
O. Loveless
Elite Wrestling
Utah Northern State (4th-9th grade)
Champ round 2 & Quarters
67
01/26
W
Replay
F 2-0 0:09
K. Scott
Empire
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 1
67
01/20
L
DEC 4-2
T. Teeples
3A - Juab
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Semis & 5th WB (32 Man)
70
01/20
W
DEC 7-3
G. Rasmussen
3A - Emery
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
4th Wrestleback (32 Man)
70
01/20
W
F 2-0 1:24
P. MECHAM
2A - North Sevier
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
70
01/20
W
F 2-0 1:30
C. Mascaro
4A - Uintah
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
2nd Wrestleback (32 Man)
70
01/19
L
DEC 6-2
T. Teeples
3A - Juab
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
70
01/19
W
DEC 9-3
T. Vernon
4A - Timpanogos
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Round 1 (32 Man)
70
12/30
L
DEC 4-2
J. Higley
Juab Wrestling Club
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 5
70
12/30
W
F 7-0 1:58
L. Abbott
Sanderson Wrestling Academy
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 3
70
12/30
L
F 2-0 0:35
A. Adams
Salem Elite Mat Club
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 2.5
70
12/30
W
DEC 4-1
G. Childs
Champions Wrestling Club
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 4 Quarters
70
12/30
W
F 6-0 1:53
R. Robison
Black Fox Wrestling Academy
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 1.5
70
12/28
L
DEC 8-2
C. Stephenson
Elite Wrestling
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
67-70
12/28
L
DEC 6-4
G. Rasmussen
Emery all stars
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
68-70
12/28
L
DEC 6-1
D. Telford
Sanderson Wrestling Academy
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
67-70
12/28
W
F 2-0 0:25
W. Hatchell
Wasatch Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
68-70
12/28
L
DEC 4-0
N. Tibbs
Ravage Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
67-70
12/28
W
MD 8-0
E. Gregory
Lehi JR Wrestling
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
68-70
12/16
W
F 5-3 1:25
D. Landis
Southern Utah Elite Wrestling
2023 Juab Winter Classic K-9
1st & 3rd (16 Man)
70
12/16
W
DEC 9-2
T. Warburton
JWC
2023 Juab Winter Classic K-9
4th Wrestleback (16 Man)
70
12/16
W
F 2-0 0:38
G. Rasmussen
Emery
2023 Juab Winter Classic K-9
Semis & 3rd WB (16 Man)
70
12/16
W
MD 15-1
E. Gregory
Lehi JR Wrestling
2023 Juab Winter Classic K-9
2nd Wrestleback (16 Man)
70
12/16
L
MD 11-0
Z. Sanchez
Sanderson Wrestling Academy
2023 Juab Winter Classic K-9
Quarters & 1st WB (16 Man)
70
12/16
W
F 5-0 0:41
B. Valdez
Carbon
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 1 (16 Man)
70
11/18
W
F 5-0 0:49
C. Petersen
Delta Wrestling Club
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
65-69
11/18
W
F 8-3 2:34
T. Vernon
Timpanogos Wrestling
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
65-69
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
Replay
DEC 5-3
M. Hamilton
North Summit Youth Wrestling Club
Utah Youth Super State
4th Wrestleback (32 Man)
67
02/11
W
Replay
F 2-0 0:23
K. Whiting
Uintah Jr High Wrestling
Utah Youth Super State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
67
02/11
W
Replay
F 2-0 0:38
B. Mangum
Ravage Wrestling Club
Utah Youth Super State
2nd Wrestleback (32 Man)
67
02/11
L
Replay
MD 8-0
A. Sandness
---
Utah Youth Super State
Round 1 (32 Man)
67
01/14
L
DEC 6-4
T. Roberts
Ridgeline Riverhawks
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
64-67
01/14
W
F 3-0 1:42
R. Robbins
Bridger Valley Bruins
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
64-67
01/14
L
DEC 6-4 SV
H. LaRose
Fremont Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
64-67
12/29
W
DEC 8-4
C. Stephenson
Salem Elite Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
60-64
12/29
L
DEC 7-0
T. Teeples
Elite Wrestling
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
60-64
12/29
W
DEC 4-3
Q. Romano
Ravage
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
60-64
12/17
W
F 2-0 0:51
M. Hamilton
North Summit Youth Wrestling C
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
63-64 A
12/17
W
F 2-0 0:53
L. Hunsaker
Roy wrestling club
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
63-64 A
12/17
W
F 4-0 1:36
H. Gerhardt
Box Elder Stingers
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
63-64 A
12/03
L
F 4-0 2:24
W. Sweitzer
Sanderson Wrestling Academy
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
64-65
12/03
W
MD 13-2
M. Filimoeatu
Payson Pride
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
64-65
12/03
L
TF 16-0 3:45
K. Hardee
Ravage
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
64-65
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023