Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lainie Galvan
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Basehor Bobcats
Basehor-Linwood
Basehor-Linwood HS
Bobcat Wrestling Club
Bobcat wrestling club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/06
L
Replay
F 2-0 0:44
A. Wall
Kanza FS/GR Wrestling Club
USAWKS Freestyle State - Kids & Womens
2nd Place Match (8 Man)
106
05/05
W
Replay
F 13-6 2:42
B. Treaster
Kanza FS/GR Wrestling Club
USAWKS Freestyle State - Kids & Womens
Placement Matches (8 Man)
106
05/05
W
Replay
F 2-0 0:37
E. Rhea
Team Haysville Wrestling Club
USAWKS Freestyle State - Kids & Womens
2nd Wrestleback (8 Man)
106
05/05
L
Replay
DEC 8-4
E. Ramirez
Dodge City Training Center
USAWKS Freestyle State - Kids & Womens
Semis & 1st WB (8 Man)
106
03/10
W
DEC 8-2
J. Boeken
Renegades
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
True 2nd
101
03/09
W
Replay
F 7-0 2:57
D. Kennedy
Red Devil
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Rd 4 - Semis
101
03/09
W
Replay
F 8-2 2:23
M. Saldana
Garden City
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Rd 3 - Quarters
101
03/09
W
Replay
DEC 5-0
L. Schoonmaker
Marysville
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Rd 2 - Rd of 16
101
03/02
W
MD 13-1
A. Gutierrez
Lawrence Elite Wrestling Club
USAWKS 2024 District 1 Championships
Round 3 (4 Man)
101
03/02
W
DEC 2-0
S. Perez
Falcon Empire Wrestling Club
USAWKS 2024 District 1 Championships
Round 1 (4 Man)
101
02/24
W
Replay
F 2-0 2:54
E. Ayres
Topeka-Seaman
KSHSAA Girls 6A-5A State Championship
Rd 8 - 3rd-5th
100
02/24
L
Replay
DEC 1-0
K. Carlile
Liberal
KSHSAA Girls 6A-5A State Championship
Rd 7 - 4th Wrestleback (16 Man)
100
02/23
W
Replay
DEC 9-2
V. Tellez
Wichita-East
KSHSAA Girls 6A-5A State Championship
Rd 6 - 3rd WB (16 Man)
100
02/23
W
Replay
F 2-0 0:30
A. Everson
Kansas City-Piper
KSHSAA Girls 6A-5A State Championship
Rd 5 - 2nd Wrestleback (16 Man)
100
02/22
W
Replay
F 2-0 0:23
E. Mayorga
Olathe South
KSHSAA Girls 6A-5A State Championship
Rd 3 - Cons 1
100
02/22
L
Replay
F 2-13 3:37
K. Clark
Topeka-Washburn Rural
KSHSAA Girls 6A-5A State Championship
Rd 1 - Rd of 16
100
02/10
W
F 2-0 1:17
E. Ayres
Topeka-Seaman
KSHSAA Girls 6A-5A Regional A
Championship Finals (All Brackets)
100
02/10
W
F 2-0 1:15
F. Rose
Shawnee-Mill Valley
KSHSAA Girls 6A-5A Regional A
Championship Semifinals (All Brackets)
100
02/10
W
F 2-0 0:31
N. Chin
Kansas City-FL Schlagle
KSHSAA Girls 6A-5A Regional A
Quarterfinals (All Brackets)
100
02/03
W
F 4-0 2:43
E. Ayres
Topeka-Seaman
2024 UKC Girls Wrestling Championships
Placement
100
02/03
W
F 5-0 1:05
I. Akins
Tecumseh Shawnee Heights
2024 UKC Girls Wrestling Championships
Round 4
100
01/26
W
F 5-0 1:15
S. Thomas
Osawatomie
2024 AC Womens Wrestling Mixer
Round 3
100
01/25
W
F 2-0
S. Hanson
Wellsville
2024 AC Womens Wrestling Mixer
Round 2
100
01/25
W
F 0-0 1:54
M. shutte
Fredonia
2024 AC Womens Wrestling Mixer
Round 1
100
01/25
W
F 2-0 0:25
L. Cano-Cruz
Lawrence HS
Lawrence HS @ Basehor-Linwood HS
Round 1
100
01/20
W
DEC 7-2
C. Wescoat
Fort Scott HS
Paola Girls Invitational
Top 4
G100
01/19
W
F 2-0 1:33
s. Thomas
Osawatomie HS
Paola Girls Invitational
Round 4
G100
01/19
W
F 2-0 0:25
B. Sams
Frontenac HS
Paola Girls Invitational
Round 2
G100
01/18
W
F 2-0 0:28
A. Cochran
Spring Hill HS
Basehor-Linwood HS @ Spring Hill HS
Round 1
100
01/13
W
DEC 1-0
K. Carlile
Liberal HS
Best of the West 2024
3rd
100
01/13
W
F 1-0 3:27
V. Tellez
Wichita-East HS
Best of the West 2024
Cons Semi
100
01/13
L
DEC 7-2
E. Ramirez
Dodge City HS
Best of the West 2024
Semis
100
01/12
W
F 0-0
R. Pope
Olathe North HS
Best of the West 2024
Quarters
100
01/12
W
F 4-0 1:16
M. Haury
Wichita-Northwest HS
Best of the West 2024
Round 2 (24 Man)
100
01/06
W
F 5-0 3:13
I. Cabrera
Topeka HS
Lady Vikes Invitational
Championship Finals
100
01/06
W
F 2-0 1:17
K. Clark
Topeka-Washburn Rural HS
Lady Vikes Invitational
Round 5 Cons W/SF
100
01/06
W
F 2-0 0:33
A. Castro
Topeka HS
Lady Vikes Invitational
Round 4
100
01/06
W
F 3-0 5:29
I. Cabrera
Topeka HS
Lady Vikes Invitational
Round 3
100
01/05
W
F 2-0 1:24
K. Clark
Topeka-Washburn Rural HS
Lady Vikes Invitational
Round 2
100
01/05
L
F 0-0 2:50
L. Breeden
Liberty
Belton Lady Pirate Invitational
Placement (16 Man)
100
12/09
W
DEC 6-4
K. Harker
Lee`s Summit West
Belton Lady Pirate Invitational
Semis & WB (16 Man)
100
12/09
W
F 4-0 1:52
F. Rose
Mill Valley High
Belton Lady Pirate Invitational
Quarters & WB (16 Man)
100
12/09
W
F 12-5 4:48
R. Jones
Belton JV
Belton Lady Pirate Invitational
Round 3 (16 Man)
100
12/09
W
F 2-0 1:46
A. Cole
Warrensburg
Belton Lady Pirate Invitational
Round 2 (16 Man)
100
12/09
W
F 2-0 0:46
K. Holderby
Smithville
Belton Lady Pirate Invitational
Round 1 (16 Man)
100
12/02
W
DEC 8-5
M. Riedinger
Gardner Edgerton HS
Spring Hill Girls Invitational
1st
100
12/02
W
F 2-0 0:30
A. Ritchie
Overland Park-Blue Valley HS
Spring Hill Girls Invitational
Rd 5
100
12/02
W
F 2-0 0:19
B. Sams
Frontenac HS
Spring Hill Girls Invitational
Rd 4
100
12/02
W
F 2-0 0:21
S. Epp
Paola HS
Spring Hill Girls Invitational
Rd 3
100
11/29
W
F 2-0 0:28
E. Malipurathu
Lincoln College Prep
Sumner Academy Girl`s Mixer
Round 3 (3 Man)
100A
11/28
W
F 2-0 1:20
K. Rodriguez
Topeka-Highland Park HS
Sumner Academy Girl`s Mixer
Round 1 (3 Man)
100A
10/08
L
Replay
F 2-2 2:54
M. Graves
Threestyle Wrestling Of Oklahoma
Fall Brawl 2023
Placement Matches (8 Man)
100
10/08
W
Replay
F 9-0 3:11
G. Hernandez
Honey Badger Wrestling Club
Fall Brawl 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
100
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
W
DEC 6-2
C. Obermeyer
Abilene Kids Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Placement Matches (8 Man)
97
03/05
W
DEC 2-0
L. Passmore
Chase County Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Semis & 1st WB (8 Man)
97
03/05
W
F 5-0 1:00
D. Rose
St. Francis wrestling club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Quarterfinals (8 Man)
97
01/08
L
Replay
F 4-0 1:39
E. Irvine
Immortal Athletics WC
AAU Winter Nationals 2023
Round 5 D1
90-99
01/07
L
Replay
F 3-5 1:53
M. Anderson
Nebraska Wrestling Academy
AAU Winter Nationals 2023
Round 4 D1
90-99
01/07
W
Replay
F 7-0 2:16
L. Marco
Sibley Ocheyedan
AAU Winter Nationals 2023
Round 2 D1
90-99
01/07
W
F 2-0 1:07
J. Ingham
Unaffiliated
AAU Winter Nationals 2023
Round 1 D1
90-99
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020