Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Tomorrow · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Mar 30, 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Mar 30, 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Mar 30, 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Mar 30, 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Moe Hossein
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
Team Name
Dearborn
Dearborn HS
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
Replay
MD 9-1
G. Cappellano
Hartland HS
MHSAA Championships
Quarters (16 Man)
D1-150
03/03
L
Replay
DEC 3-2
A. Wagner
L`Anse Creuse HS
MHSAA Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
D1-150
03/03
W
Replay
DEC 8-2
J. Montilla
De La Salle Collegiate
MHSAA Championships
Round 1 (16 Man)
D1-150
02/09
W
F 0-0
S. Alokbi
Fordson HS
Fordson Duals
Round 1
150
01/28
W
F 2-0 1:40
C. Nash-Grabke
Lamphere
Richmond Alumni Duals
---
150
01/28
L
DEC 6-5
K. Knowlin
Anchor Bay
Richmond Alumni Duals
Round 3 (10 Team)
150
01/28
W
F 6-1 0:52
J. Luther
St. Clair
Richmond Alumni Duals
Round 4 (10 Team)
150
01/14
L
DEC 10-3
C. Byrne
Roosevelt
Haughn/Sonnemann aka Ballroom Brawl
Round 2 (10 Team)
150
01/14
W
DEC 6-1
C. Jones
Clinton
Haughn/Sonnemann aka Ballroom Brawl
Round 3 (10 Team)
150
01/14
W
MD 14-0
V. Solis
Adrian
Haughn/Sonnemann aka Ballroom Brawl
Placement
150
01/14
W
F 23-9 5:33
M. Wilson
Gladstone
Haughn/Sonnemann aka Ballroom Brawl
Round 5 (10 Team)
150
01/14
W
F 12-1 4:30
L. Maddox
Traverse City Central
Haughn/Sonnemann aka Ballroom Brawl
Round 1 (10 Team)
150
01/07
W
DEC 5-4
K. Dekeyzer
Skyline
Wyandotte Invitational
Placement Round
150
01/07
W
DEC 4-2
D. Beverly
Fenton
Wyandotte Invitational
Round 4
150
01/07
W
F 0-0 1:00
K. Vermillion
Roosevelt
Wyandotte Invitational
Round 2
150
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/18
L
DEC 8-3
J. Polk
Franklin
Wayne County Championships
Round 6
152
12/18
L
DEC 9-5
J. Calhoun
Gabriel Richard HS (Riverview)
Wayne County Championships
Round 5
152
12/18
L
DEC 9-4
K. Pa;azzolo
Lincoln Park HS
Wayne County Championships
Round 3
152
12/18
W
DEC 8-5
D. Lemon
Franklin
Wayne County Championships
Round 2
152
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023