Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaxson Lucas
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 0-0 0:43
C. Peterson
Hastings
Hastings,St.Francis @ Andover Tri
Round 1
172
02/08
L
F 0-0 4:58
D. Crow
St. Francis
Hastings,St.Francis @ Andover Tri
Round 1
172
02/02
L
F 10-3 1:18
D. Sasse-Doering
Elk River
Andover,Elk River @ Armstrong Tri
Round 1
172
01/11
L
F 2-0 1:30
J. McLaughlin
St. Agnes
Park Center Quad (Andover, Centennial, St. Agnes)
Round 1
172
12/14
W
F 4-0 0:41
B. Reda
Maple Grove
Anoka Tri
Round 1
189
12/14
L
F 15-6 5:22
L. DeChene
Anoka
Anoka Tri
Round 1
189
12/14
W
F 4-0 0:41
B. Reda
Maple Grove
Anoka Tri
Round 1
189
12/08
W
F 2-0 1:12
B. Eidsvoog
Osseo
Blaine Tri
Round 1
172
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 7-2 1:50
K. Hout
Cambridge-Isanti
MSHSL Section 7AAA
WB 1
152
02/25
L
F 4-3 2:00
D. Sasse-Doering
---
MSHSL Section 7AAA
Quarterfinals
152
02/09
W
F 0-0
M. Folks
---
Maple grove JV dual tournament
Round 1
160
02/09
W
F 0-0
T. Bowers
Chaska-Chan Stormhawks
Maple grove JV dual tournament
Round 1
160
01/27
L
F 4-1 1:28
R. Dickson
Champlin Park
Champlin Park & Mounds View @ Andover Duals
Round 1
152
01/21
W
F 6-0 2:46
H. Stans
Forest Lake
Bluejacket JV Individual
Round 3 (4 Man)
139-151
01/21
W
F 2-0 0:42
Z. Collins
Minneapolis South
Bluejacket JV Individual
Round 2 (4 Man)
139-151
01/21
L
F 5-2 1:45
N. Kreger
Cambridge-Isanti
Bluejacket JV Individual
Round 1 (4 Man)
139-151
01/19
L
F 2-0 0:52
B. Topeff
Blaine
Blaine @ Andover
Round 1
160
01/14
L
F 5-0 2:34
S. Hendricks
Prior Lake
Elk River Invite JV
Round 3
152
01/14
W
MD 11-3
L. Benz
Hibbing
Elk River Invite JV
Round 2
152
01/14
L
DEC 7-4
J. Ekanem
Hibbing
Elk River Invite JV
Round 1
152
01/11
L
DEC 12-6
A. Subba
Roseville Area
Andover, Roseville, WBL @ Irondale
Round 1
138
01/11
W
MD 14-1
J. Newton
White Bear Lake Area
Andover, Roseville, WBL @ Irondale
Round 1
138
01/11
W
F 2-0 0:51
J. Dufault
Roseville Area
Andover, Roseville, WBL @ Irondale
Round 1
145
01/11
W
F 2-0 0:19
j. max
Irondale
Andover, Roseville, WBL @ Irondale
Round 1
152
01/07
L
F 5-0 1:34
P. Peichel
Sartell-Saint Stephen
Mora Invite
Pigtail 2
152
01/07
L
F 2-0 2:00
J. Duffy
Nash-Kee- Greenway
Mora Invite
Pigtail 1
152
01/05
W
F 4-0 0:59
A. Bouzouma
Maple Grove
Maple Grove Tri JV
Round 1
152
01/05
W
F 7-2 0:43
D. Johnson
Maple Grove
Maple Grove Tri JV
Round 1
145
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023