Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Connor Derenne
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
DEC 7-5
T. Francois
West De Pere
WIAA D1 Sect. @ Appleton North
1st & 3rd (8 Man)
120
02/16
L
DEC 7-5
M. Campshure
---
WIAA D1 Sect. @ Appleton North
Semifinals (8 Man)
120
02/16
W
MD 13-4
B. McConnell
Kimberly
WIAA D1 Sect. @ Appleton North
Quarterfinals (8 Man)
120
02/09
L
MD 10-1
C. Gille
Pulaski
WIAA D1 Reg. 1 @ Antigo
1st, 3rd, 5th (8 Man)
120
02/09
W
DEC 10-3
D. Moureau
Green Bay West/East/Southwest
WIAA D1 Reg. 1 @ Antigo
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
120
02/09
W
F 2-0 1:18
S. Hoffman
---
WIAA D1 Reg. 1 @ Antigo
Quarterfinals (8 Man)
120
02/09
W
NC 0-0
D. Moureau
Green Bay West/East/Southwest
WIAA D1 Reg. 1 @ Antigo
2nd & 4th (8 Man)
120
01/25
W
F 0-0 0:14
J. Lee
---
Sheboygan South @ Green Bay Preble
Round 1
120
01/23
L
MD 14-6
K. Gryzbowski
Coleman
Coleman @ Green Bay Preble
Round 1
120
01/19
W
F 2-0 0:42
C. Johnson
Whitnall-Greendale
2019 Zelinski Memorial Duals
Round 1 (4 Team)
120
01/19
L
TF 16-0 4:36
N. Novak
---
2019 Zelinski Memorial Duals
Round 2 (4 Team)
120
01/19
W
F 2-0 1:48
F. Aziz
Franklin
2019 Zelinski Memorial Duals
Round 3 (4 Team)
120
01/17
L
DEC 10-3
C. Minor
Ashwaubenon
Green Bay Preble @ Ashwaubenon
Round 1
120
01/11
W
F 7-3 4:53
A. Stoychoff
Pulaski
Green Bay Preble @ Pulaski
Round 1
120
01/05
W
MD 11-1
K. Mutschler
Carson City - Crystal
WI-MI Border Battle Duals
Placement Matches (8 Team)
120
01/05
W
F 8-0 3:25
A. Sigurani
Eaton Rapids
WI-MI Border Battle Duals
Cross Bracket (8 Team)
120
01/05
W
F 9-0 2:57
D. Bennet
Wisconsin Rapids Lincoln
WI-MI Border Battle Duals
Round 3 (8 Team)
120
01/05
W
F 4-2 1:00
O. Jr
---
WI-MI Border Battle Duals
Round 1 (8 Team)
120
01/05
W
F 4-0 2:37
A. Christian
Shawano Community
WI-MI Border Battle Duals
Round 2 (8 Team)
120
12/29
W
FOR 0-0
D. Moureau
Green Bay United
2018 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 10
120
12/29
W
DEC 14-11
M. Parker
---
2018 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 9
120
12/29
L
MD 11-2
J. Mendoza
---
2018 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 7
120
12/29
W
DEC 9-5
T. Francois
West De Pere
2018 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 6
120
12/29
W
F 2-0 0:50
D. Dobraff
Wautoma/Wild Rose
2018 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 5
120
12/28
L
F 4-4 2:32
L. Knight
Tomahawk
2018 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 3
120
12/28
W
F 2-0 1:28
J. Klemm
---
2018 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 2
120
12/21
W
DEC 7-1
L. Steinhorst
---
Kewaunee @ Green Bay Preble
Round 1
120
12/15
W
MD 9-1
T. Francois
West DePere
Willard Schmidt Scramble
Placement Matches (16 Man)
120
12/15
W
F 0-0 1:02
H. Nemcek
Lakeland
Willard Schmidt Scramble
Round 4 (16 Man)
120
12/15
W
F 0-0 0:33
J. Lee
---
Willard Schmidt Scramble
Round 3 (16 Man)
120
12/09
L
DEC 10-3
C. Minor
Ashwaubenon
Battle on the Bay 2018
Championship
120
12/08
W
DEC 8-7
T. Goebel
---
Battle on the Bay 2018
Round 5 (24 Man)
120
12/08
W
DEC 7-3
J. Hendricks
West De Pere
Battle on the Bay 2018
Round 4 (24 Man)
120
12/08
W
DEC 8-3
A. Elger
Muskego
Battle on the Bay 2018
Round 3 (24 Man)
120
12/07
W
DEC 6-5
D. Ford
---
Manitowoc Lincoln @ Green Bay Preble
Round 1
120
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
W
DEC 3-0
J. Hendricks
West De Pere
WIAA D1 Sect. @ Green Bay Preble
1st & 3rd (8 Man)
106
02/17
L
F 0-0 3:07
J. Verhagen
Kaukauna
WIAA D1 Sect. @ Green Bay Preble
Semifinals (8 Man)
106
02/17
W
F 0-0 0:12
M. Smith
Appleton North
WIAA D1 Sect. @ Green Bay Preble
Quarterfinals (8 Man)
106
02/17
L
NC 0-0
J. Verhagen
Kaukauna
WIAA D1 Sect. @ Green Bay Preble
2nd Place Match (8 Man)
106
02/10
W
DEC 4-2
J. Hendricks
West De Pere
WIAA D1 Reg. 1 @ Green Bay W/E/SW
1st, 3rd, 5th (8 Man)
106
02/10
W
F 2-1 1:06
T. Warzynski
---
WIAA D1 Reg. 1 @ Green Bay W/E/SW
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
106
02/02
W
F 0-0
J. Pekrun
Sheboygan South
Green Bay Preble @ Sheboygan South
Round 1
106
01/27
W
DEC 6-2
N. Kilgas
---
Dirk Sorenson Door County Classic
Placement Matches (16 Man)
106
01/27
W
DEC 6-2
J. Hendricks
West De Pere
Dirk Sorenson Door County Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/27
W
F 0-0 0:26
B. Cotherman
Clintonville / Marion
Dirk Sorenson Door County Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/24
W
F 0-0 0:38
M. Kiernan
---
Ashwaubenon @ Green Bay Preble
Round 1
106
01/20
W
MD 13-3
T. Goebel
---
2018 Zelinski Memorial Duals
---
106
01/20
L
F 4-3 5:26
A. Wintheiser
---
2018 Zelinski Memorial Duals
---
113
01/20
L
DEC 5-1
N. Novak
---
2018 Zelinski Memorial Duals
---
106
01/20
W
DEC 7-6
S. Castillo
---
2018 Zelinski Memorial Duals
---
106
01/20
W
F 2-0 0:27
A. Wicks
---
2018 Zelinski Memorial Duals
---
106
01/19
W
DEC 9-5
A. Stoychoff
Pulaski
Pulaski @ Green Bay Preble
Round 1
106
01/06
W
MD 10-1
J. Eisch
---
Brawl In The Falls 2018 XV
Placement Matches (16 Man)
106
01/06
W
F 2-0 0:28
D. Polanco
New London
Brawl In The Falls 2018 XV
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
12/30
L
F 4-1 4:58
T. Schiesl
Germantown
2017 Lourdes OTW Wrestling Classic
Championship (3rd)
106
12/30
W
F 5-0 1:53
J. Boehnlein
---
2017 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 9
106
12/30
L
TF 17-1 4:00
C. Minor
Ashwaubenon
2017 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 8
106
12/30
W
DEC 8-2
J. Eisch
Oconto Falls
2017 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 5
106
12/29
W
F 2-0 1:46
C. Ziebell
Slinger
2017 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 3
106
12/29
W
F 2-0 0:49
J. Schmidt
Waupaca
2017 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 2
106
12/16
W
F 0-0 0:56
S. Uribe
---
Willard Schmidt Scramble
Placement Matches (16 Man)
106
12/16
W
F 0-0 0:39
G. Coshenet
Winneconne
Willard Schmidt Scramble
Round 4 (16 Man)
106
12/16
W
F 0-0 0:56
J. Schmidt
Waupaca
Willard Schmidt Scramble
Round 3 (16 Man)
106
12/16
W
F 0-0 0:11
S. McCune
Eau Claire Memorial
Willard Schmidt Scramble
Round 2 (16 Man)
106
12/15
W
F 0-0 0:43
J.
De Pere
De Pere @ Green Bay Preble
Round 1
106
12/09
W
F 2-0 1:27
K. Stanelle
Wrightstown
BATTLE ON THE BAY 2017
Championship
106
12/09
L
TF 20-5 3:23
T. Larson
---
BATTLE ON THE BAY 2017
Round 5 (24 Man)
106
12/09
W
F 2-0 0:14
M. Smith
Appleton North
BATTLE ON THE BAY 2017
Round 4 (24 Man)
106
12/09
W
F 2-0 0:19
A. Hohn
Hortonville
BATTLE ON THE BAY 2017
Round 3 (24 Man)
106
12/08
W
F 2-0 0:36
H. Bertrand
Bay Port
Green Bay Preble @ Bay Port
Round 1
106
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
F 7-1 1:07
M. Campshure
---
WIAA D1 Sect. B @ Kaukauna
Quarterfinals (8 Man)
106
02/11
L
TF 16-0
O. Heinz
---
WIAA D1 Reg. 1- Green Bay Preble
1st, 3rd, 5th (8 Man)
106
02/11
L
F 0-0 3:36
C. Minor
Ashwaubenon
WIAA D1 Reg. 1- Green Bay Preble
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
106
02/11
W
DEC 11-4
T. Francois
West De Pere
WIAA D1 Reg. 1- Green Bay Preble
Quarterfinals (8 Man)
106
02/11
W
NC 0-0
T. Francois
West De Pere
WIAA D1 Reg. 1- Green Bay Preble
2nd & 4th (8 Man)
106
02/03
L
MD 11-2
C. Minor
Ashwaubenon
Green Bay Preble @ Ashwaubenon
Round 1
106
01/28
W
MD 9-1
N. Hansen
Two Rivers
Dirk Sorenson Door County Classic
Placement Matches (16 Man)
106
01/28
L
F 0-0 4:48
S. Bruss
---
Dirk Sorenson Door County Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/28
W
F 0-0 0:53
T. Francois
West De Pere
Dirk Sorenson Door County Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/27
W
DEC 9-6
M. Kitzman
Pulaski
Green Bay Preble @ Pulaski
Round 1
106
01/21
W
MD 10-2
D. Wichgers
Whitnall-Greendale
2017 Zelinski Memorial Duals Tournament
---
106
01/21
W
F 2-0 1:49
C.
Mukwonago
2017 Zelinski Memorial Duals Tournament
---
106
01/20
L
DEC 6-3
J. Craft
---
Manitowoc Lincoln @ Green Bay Preble
Round 1
106
01/13
W
MD 9-0
C. Halverson
Bay Port
Bay Port @ Green Bay Preble
Round 1
106
01/07
W
MD 15-1
J. Ingalls
Reedsville
Brawl in the Falls
Placement Matches (16 Man)
106
01/07
L
F 2-0 0:56
T. Budz
---
Brawl in the Falls
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/07
W
DEC 7-3
D. Hawkins
Menominee Indian
Brawl in the Falls
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/28
L
F 2-0 1:55
D. Enge
Sauk Prairie
Northern Exposure
Round 2
106
12/28
L
DEC 11-4
N. Droese
Kewaskum
Northern Exposure
Round 1 (3 Team)
106
12/28
L
F 6-2 3:34
D. Jaeckel
Beaver Dam
Northern Exposure
Round 4
106
12/28
L
F 5-0 1:24
J. Lagrou
Marquette
Northern Exposure
Round 5
106
12/28
L
TF 18-3 4:36
T. Larson
East Troy
Northern Exposure
Round 3
106
12/28
W
F 2-0 0:31
J. Moede
East Troy
Northern Exposure
Round 3
120
12/28
W
F 14-7 4:43
D. Kadlec
Menomonie
Northern Exposure
Round 1
106
12/28
W
F 2-0 1:06
T. Vokovitch
Waukesha South
Northern Exposure
Round 3 (3 Team)
106
12/16
L
F 0-0 4:44
A.
De Pere
De Pere vs. Green Bay Preble
Round 1
113
12/10
W
F 2-0 0:23
H. Bohm
Luxemburg-Casco
Luxemburg-Casco JV Tourn
Round 5
106
12/10
L
F 5-0 4:38
J. Verhagen
Kaukauna
Luxemburg-Casco JV Tourn
Round 4
106
12/10
W
F 2-0 0:22
R. Herron
Kaukauna
Luxemburg-Casco JV Tourn
Round 2
106
12/10
W
FOR 0-0
M. Frank
Green Bay West/Southwest
Luxemburg-Casco JV Tourn
Round 1
106
12/02
W
F 0-0 0:59
M. Frank
Green Bay West/East/Southwest
Green Bay West/East/Southwest @ Green Bay Preble
Round 1
106
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023