Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Today · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Today · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Today · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Tomorrow · 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Tomorrow · 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Tomorrow · 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kenzie Miracle
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
(W)-Celina
CELINA
Celina
Celina
Celina High School
Celina(G)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
Replay
F 2-0 0:57
B. Hilliard
(W)-Minerva
OHSAA State Tournament
Round 1 (16 Man)
W-105
03/03
L
F 4-0 0:45
M. Haverfield
Mad. Plains
OHSAA Girls Regional - Marysville
3rd Place
105
03/03
W
F 3-2 2:26
S. Moore
Evergreen
OHSAA Girls Regional - Marysville
4th Wrestleback (16 Man)
105
03/03
L
F 5-4 3:48
N. Johnson
Sandusky
OHSAA Girls Regional - Marysville
Semis
105
03/03
W
MD 8-0
K. Salyer
Seneca East
OHSAA Girls Regional - Marysville
Quarters / WB 1
105
03/03
W
F 2-0 0:21
S. Brunson
Indian Lake
OHSAA Girls Regional - Marysville
Round 1 (16 Man)
105
02/24
W
F 2-0 0:27
S. Moore
Evergreen
2024 Archbold Pre-Regional
1st Place
105
02/23
W
F 2-0 0:43
J. Przepiora
Wauseon
2024 Archbold Pre-Regional
Semis
105
02/09
W
MD 14-2
T. Jordan
DEFIANCE
CELINA @ DEFIANCE
Round 1
106
02/03
W
F 7-0 4:19
A. Dawson
REYNOLDSBURG eSTEM
Mrs K Memorial 2024 High School
Placement Matches (16 Man)
105
02/03
W
F 6-0 3:32
G. Miller
Hudson Area HS
Mrs K Memorial 2024 High School
Semis & 3rd WB (16 Man)
105
02/03
W
F 5-0 1:58
J. Przeporia
WAUSEON
Mrs K Memorial 2024 High School
Quarters & 1st WB (16 Man)
105
01/14
W
F 0-0 1:59
M. Haverfield
---
Fredericktown
Semifinals
105
01/13
L
F 0-0 0:56
E. Mello
ARCHBOLD
Arcadia
Round 1
110
12/09
L
Replay
F 10-0 2:40
S. Tucker
Mountain view
Walsh Womens Ironman 2023
Round 7 (Conso)
105
12/09
L
Replay
F 7-7 4:29
S. Tran
Tulsa Union High School
Walsh Womens Ironman 2023
Round 4
105
10/01
W
F 2-7 2:01
M. Haney
Purler Combative Sports
USA Girls Midwest Nationals with RUDIS
r1
106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
W
Replay
DEC 4-3
A. Steffel
Tinora(G)
OHSAA State Tournament
7th Place (16 Man)
W105
03/12
L
Replay
F 8-1 2:06
S. Adams
West Union(G)
OHSAA State Tournament
3rd WB (16 Man)
W105
03/11
W
Replay
F 4-7 2:51
C. Distel
Arcadia(G)
OHSAA State Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
W105
03/11
L
Replay
DEC 8-1
C. Reitter
Col. Academy(G)
OHSAA State Tournament
Quarters (16 Man)
W105
03/10
W
Replay
MD 12-4
L. Ficker
Vermilion(G)
OHSAA State Tournament
Round 1 (16 Man)
W105
03/05
W
DEF 0-0
C. Distel
Arcadia
Marysville Regional- Ohio Girls
3rd place
105
03/05
W
F 4-6 2:32
M. Gladden
Del. Hayes
Marysville Regional- Ohio Girls
consi semis
105
03/05
L
DEC 7-4
A. Steffel
Tinora
Marysville Regional- Ohio Girls
Semi`s
105
03/05
W
F 10-5 4:38
C. Distel
Arcadia
Marysville Regional- Ohio Girls
Quaterfinals/ Consi Combined
105
01/28
W
F 4-4 4:22
P. Krueger
Marysville
Iron Maiden
Placement Matches (16 Man)
105
01/28
W
DEC 7-5 SV
C. Reitter
Columbus Academy
Iron Maiden
4th Wrestleback (16 Man)
105
01/28
W
F 2-6 2:57
B. Montgomery
GIBSONBURG
Iron Maiden
Semis & 3rd WB (16 Man)
105
01/28
W
F 8-0 3:52
R. Verduga
WESTERVILLE NORTH
Iron Maiden
2nd Wrestleback (16 Man)
105
01/28
L
DEC 8-6
C. Distel
ARCADIA
Iron Maiden
Quarters & 1st WB (16 Man)
105
01/28
W
F 4-1 1:01
J. howard
Northmont
Iron Maiden
Round 1 (16 Man)
105
01/15
W
F 2-0 2:04
H. Plum
Mogadore
Heart of Ohio HS/MS Girls Invite
Placement Matches (16 Man)
105
01/15
L
F 0-2 3:47
A. Steffel
Tinora
Heart of Ohio HS/MS Girls Invite
Round 4
105
01/15
L
F 8-0 1:22
C. Dearwester
Harrison
Heart of Ohio HS/MS Girls Invite
Round 3 Semifinals
105
01/15
W
F 2-0 1:35
H. Plum
Mogadore
Heart of Ohio HS/MS Girls Invite
Round 2
105
01/15
W
F 2-0 1:04
M. Gomez
Freemont
Heart of Ohio HS/MS Girls Invite
Round 1
105
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023