Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaylon Walker
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
Bryan High
Nebraska Beast
Omaha Bryan
Omaha Bryan
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
FOR 0-0
A. Rodriguez
Grand Island
2020 NSAA State Championships
3rd and 5th Place
A220
02/22
L
FOR 0-0
T. Robinson
---
2020 NSAA State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
A220
02/22
L
FOR 0-0
C. Hoy
---
2020 NSAA State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
A220
02/21
W
F 2-0 1:11
D. Rodriguez
---
2020 NSAA State Championships
Quarterfinals
A220
02/21
W
F 2-0 1:18
E. Nitzel
Lincoln Southwest
2020 NSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
A220
02/15
W
F 2-0 0:55
B. Heffner
Norfolk
NSAA Class A District 3
Placements
220
02/15
W
F 2-0 1:03
R. Kocovsky
Millard West
NSAA Class A District 3
Semis and WB 1
220
02/15
W
F 2-0 0:27
H. Yungtang
Omaha Northwest
NSAA Class A District 3
Quarterfinals (8 Man)
220
02/01
W
F 2-0 2:23
B. Heiman
Gretna
Monarch Duals 2020
Round 3 (8 Team)
220
02/01
W
F 2-0 0:50
A. Thiemann
Papillion-La Vista South
Monarch Duals 2020
Placement Matches (8 Team)
285
01/29
W
F 2-0 0:15
H. Towle
Lincoln North Star
Lincoln North Star @ Omaha Bryan
Round 1
220
01/25
L
DEC 6-5
Z. Ferris
---
23rd Annual Gerald Sadowski Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
01/25
W
F 3-1 5:31
D. Whalen
---
23rd Annual Gerald Sadowski Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
220
01/25
W
F 0-0 0:33
E. Holle
Wamego
23rd Annual Gerald Sadowski Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
01/25
W
F 0-0 0:30
J. Ferguson
Ottawa
23rd Annual Gerald Sadowski Tournament
Round 1 (16 Man)
220
01/18
L
DEC 7-1
I. Trumble
Millard South
2020 Omaha Metro Conference Tournament
Placement Matches (16 Man)
220
01/18
W
F 4-2 4:24
T. Robinson
---
2020 Omaha Metro Conference Tournament
Semis & 2nd WB (16 Man)
220
01/18
W
F 2-0 0:48
B. Uhl
Elkhorn South
2020 Omaha Metro Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
01/18
W
F 2-0 0:28
A. Hinrichs
Creighton Prep
2020 Omaha Metro Conference Tournament
Champ Round 1 (16 Man)
220
01/11
W
DEC 7-2
C. Throener
Howells-Dodge
Wisner-Pilger Invitational
Round 6
220
01/11
W
F 2-0 0:34
T. Kiefer
Cedar Bluffs
Wisner-Pilger Invitational
Round 4
220
01/11
W
F 2-0 0:12
J. Christian
---
Wisner-Pilger Invitational
Round 2
220
12/28
W
F 4-1 1:42
J. Cortez
Grand Island JV
Central City Winter Duals
Round 1 (6 Team)
220
12/28
W
F 2-0 1:03
R. Djidjoho
Mount Michael Benedictine
Central City Winter Duals
Round 2 (6 Team)
220
12/28
W
F 2-0 0:22
G. Bailey
Central City
Central City Winter Duals
Round 5 (6 Team)
285
12/21
W
DEC 2-1
B. Rodriguez
York
Jim McGrath Invite at Ralston
Finals
220
12/21
W
F 5-0 1:57
B. Uhl
Elkhorn South
Jim McGrath Invite at Ralston
Semis, 3rd WBB`s & Round 3
220
12/20
W
F 2-0 0:48
C. Hilton
Ralston
Jim McGrath Invite at Ralston
Quarters, Round 2 & 2nd Wrestlebacks (16 man)
220
12/18
W
F 2-0 0:22
J. Rehbein
Platteview
Platteview @ Omaha Bryan
Round 1
220
12/14
W
F 4-0 1:23
T. Kvasnicka
Wilber-Clatonia
2019 Crete Invite
Finals
220
12/14
W
F 12-1 3:41
L. Temple
Milford
2019 Crete Invite
3rd Wrestlebacks
220
12/14
L
DEC 6-2
D. Meyer
Norris
2019 Crete Invite
Semis
220
12/11
W
F 0-0 0:18
C. Chandler
Bellevue West
Bellevue West @ Omaha Bryan
Round 1
220
12/11
W
F 2-0 0:45
D. Schwerdferger
Lincoln Northeast
Lincoln Northeast @ Omaha Bryan
Round 1
220
12/06
W
F 2-0 0:07
R. Urbanec
---
Friday Night Fracas
Round 2 (6 Team)
220
12/06
W
F 13-0 3:23
D. Garcia
---
Friday Night Fracas
Round 3 (6 Team)
285
12/06
W
F 2-0 0:17
G. Bailey
Nebraska City
Friday Night Fracas
Round 4 (6 Team)
220
12/06
W
F 3-0 2:36
C. Shiney
---
Friday Night Fracas
Round 5 (6 Team)
220
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/19
L
DEC 8-7 TB1
K. Mccord
---
2019 AAU Scholastic Duals
Champ Round 1 (16 Team)
220
06/19
L
DEC 3-0
C. Johnston
Young Guns Blk
2019 AAU Scholastic Duals
Round 5 (8 Team)
220
06/19
L
DEC 7-3
G. Stevens
---
2019 AAU Scholastic Duals
Placement (16 Team)
220
06/19
W
F 2-0 1:13
K. Miller
IndianaMat Slvr
2019 AAU Scholastic Duals
Round 1 (8 Team)
220
06/19
W
F 8-1 3:40
C. Merritt
Ohio Titan
2019 AAU Scholastic Duals
Round 3 (8 Team)
220
06/19
W
DEC 5-2
M. Melcher
Michigan Gold AS
2019 AAU Scholastic Duals
Round 6 (8 Team)
220
06/19
W
DEC 5-3
C. Kalambihis
Potomac Valley
2019 AAU Scholastic Duals
Round 4 (8 Team)
220
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020