picture of zander stillgess

High School Results

2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/18
W
F 2-0 1:15
Coastline Wrestling
Round 5
158-169
05/18
W
F 8-1 3:36
Junior Marlins Wrestling
Round 3
158-169
05/18
W
F 5-0 1:23
K. Hoover
Freeport
Round 1
158-169
05/04
W
F 6-3 3:55
Wicked Clover
2024 Gator Cup III - Arnold
Round 5
152-159
05/04
W
F 6-5 4:07
PWC
2024 Gator Cup III - Arnold
Round 3
152-159
05/04
W
MD 8-0
Florida High (FSUS)
2024 Gator Cup III - Arnold
Round 1
152-159
04/27
L
Palm Harbor Wrestling
Round 5 (6 Team)
150
04/27
L
C. Griffis
Pasco Wolfpack
Round 1 (4 Team)
150
04/27
L
BHWC Florida Supreme
Round 3 (6 Team)
150
04/27
L
Charlotte Vikings
Round 2 (4 Team)
150
04/27
W
Glynn Coastal
Round 3 (4 Team)
150
04/27
W
DEC 11-4
B. Thompson
Finger Lakes Elite
Round 4 (6 Team)
150
02/29
L
Key West
---
1A 144
02/24
W
DEC 7-5 SV
Wakulla Hs
Placement Matches
144
02/24
W
DEC 4-3
Suwannee
Round 5 (consi semis)
144
02/24
L
DEC 10-6
R. Barnett
Union County
Round 4 (semis and WB)
144
02/23
W
DEC 7-2
B. Blatt
Episcopal
Round 2 (quarters and WB)
144
02/23
W
F 2-0 1:44
Baldwin
Round 1 (16 Man)
144
02/15
W
TF 20-5 4:38
Freeport
Placements
144
02/15
W
F 2-0 1:03
South Walton Hs
Round 4 (Semis and WB3)
144
02/06
W
F 0-0
H. Vasquez
Mount Dora
Round 1
144
02/06
W
TF 16-1
B. Merrill
The Villages
Round 1
144
02/01
W
F 0-0
Wiregrass Ranch
Round 1
144
02/01
W
F 0-0
R. Pridemore
Leesburg
Round 1
144
01/27
W
DEC 10-3
Hernando
Round 1
144
01/20
L
F 2-2 2:50
R. Smith
Colquitt County
3rd Place
144
01/20
W
DEC 9-3
Central
Consi Semifinals
144
01/20
W
F 4-0 2:22
South Walton Hs
Consi Round 5
144
01/20
W
MD 12-4
J. Daboll
Crestview
Consi Round 4
144
01/20
L
F 2-0 0:50
R. Smith
Colquitt County
Quarterfinals
144
01/19
W
F 2-0 1:18
Mosley
Round 2 Champ & Consi Round 1
144
01/19
W
F 2-0 1:04
T. Avila
Choctawhatchee
Round 1
144
01/05
W
F 5-2 3:26
Clinton
Round 6 (20 Team)
144
01/05
W
F 2-7 2:49
Suwannee
Placement Matches (20 Team)
144
01/05
W
F 12-3 4:41
C. Nunes
Freeport
Round 2 (20 Team)
144
01/05
W
F 2-0 2:36
E. Ruddick
Gulf Breeze
Round 1 (20 Team)
150
01/04
W
DEC 9-5
South Walton Hs
Round 2
144
01/04
W
F 4-0 4:28
Rocky Bayou Christian School
Championship
144
01/04
W
F 4-0 2:12
Freeport
Round 1
144
12/29
L
DEC 6-4
Gulf Shores
Varsity Conso Finals
144
12/29
W
DEC 3-2
Ocean Springs
Varsity Conso Semis
144
12/29
L
MD 8-0
Gulf Breeze
Varsity Semifinals (Bottom)
144
12/29
W
DEC 5-4
Gulf Shores
Varsity Quarterfinals
144
12/29
W
DEC 9-3
Saint James
Varsity Round of 16 & Conso Rd 1
144
12/29
W
F 2-0 1:50
Arab
Varsity Round of 32
144
12/22
W
F 4-0 2:18
M. Outman
Harris County
Round 3 (6 Team)
144
12/22
W
DEC 9-2
Fort Walton Beach H S
Round 5 (6 Team)
144
12/22
W
DEC 2-0
Pell City
Placement Matches (8 Team)
144
12/22
W
F 7-1 4:00
Tate
Round 4 (6 Team)
150
12/22
W
F 4-0 1:30
J. Daboll
Crestview
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
144
12/22
W
F 2-0 2:00
C. Williams
Archbishop A
Round 1 (6 Team)
144
12/15
L
F 10-0 5:49
Wellington Community Hs
Round 3 (4 Team)
144
12/15
W
F 2-0 0:40
Merritt Island
Round 2 (4 Team)
144
12/15
W
F 10-4 5:12
New Smyrna Beach Sr H S
Round 1 (6 Team)
150
12/15
L
TF 15-0 4:15
Camden B
Round 1 (4 Team)
144
12/15
L
F 7-7 5:45
Riverdale
Round 2 (6 Team)
144
12/02
L
F 2-0 1:25
Florida
Round 7
144
12/02
W
F 10-1 1:38
P. Masso
Crestview
Round 6
144
12/02
W
F 2-0 1:32
Florida
Round 5
144
12/01
W
F 4-3 2:48
Lincoln
Round 4
144
12/01
W
F 2-0 1:59
Marianna
Round 3
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/28
L
F 12-2 3:19
Team Rich Habits
Round 3 (6 Team)
145
07/28
L
TF 15-0 3:03
Level Up
Round 5 (6 Team)
145
07/28
L
F 2-0 1:45
D. Kracht
Backyard Brawlers
Round 4 (6 Team)
145
07/28
W
Alabama Elite White
Quarters & 1st WB (16 Team)
145
07/28
L
Assassins Pink
Semis & 3rd WB (16 Team)
145
07/28
W
Beach Bombers
Round 1 (16 Team)
145
07/28
W
F 2-0 1:53
A. Seiler
CIAW
Round 1 (6 Team)
145
07/28
L
F 4-0 3:03
Team 901
Cons. Semis (16 Team)
152
07/28
L
DEC 6-2
Ground Zero WC
Placement Matches (16 Team)
145
06/10
W
FOR 0-0
A. Lutz
Bayshore Wrestling Club
Round 3 (4 Man)
145
06/10
W
TF 18-1 3:22
Marshall County High School
Round 2 (4 Man)
145
06/10
W
DEC 6-0
Pell City
Round 1 (4 Man)
145
06/10
L
F 6-0 0:48
Auburn
Placement Matches (8 Man)
138+145
06/10
W
F 6-4 2:51
Alpha Elite
Semis & WB (8 Man)
138+145
06/10
W
NC 0-0
Alpha Elite
2nd Place Match (8 Man)
138+145
02/25
L
DEC 8-5
Florida
Round 4 (semis and WB)
132
02/25
W
DEC 7-4
Tocoi Creek
Round 3 (16 man)
132
02/24
W
F 2-1 2:46
D. Torres
Stanton
Round 2 (quarters and WB)
132
02/24
L
DEC 11-6
Wakulla Hs
Round 1 (16 Man)
132
02/16
W
F 4-2 2:59
A. Lurvey
Rutherford
3rd Place
132
02/16
W
F 5-0 0:53
L. Bryan
Wewahitchka
Consi Semifinals
132
02/16
L
F 2-3 3:22
C. Nelson
Rocky Bayou Christian School
Semifinals
132
02/16
W
F 9-0 3:17
C. Johnson
Deane Bozeman School
Round 1
132
01/28
W
F 14-1 2:31
J. Wade
Liberty County
Round 2
132JV
01/28
W
F 12-2 1:47
Leon
Round 1
132JV
01/27
L
DEC 5-3 SV
Middleburg
4th Wrestleback (32 Man)
132
01/27
L
DEC 5-2
Episcopal Of Jacksonville
Quarters (32 Man)
132
01/27
W
DEC 9-6
Middleburg
Round 2 Champ (32 Man)
132
01/21
W
MD 10-2
Milton
Consi Semifinals
132
01/21
W
F 9-5 2:08
j. spicer
Pace
Consi Round 5
132
01/21
L
DEC 6-5
L. Lutz
Ft Walton Beach H S
Consi Round 4
132
01/21
L
DEC 6-5
Coffee
Quarterfinals
132
01/20
W
DEC 9-3
Milton
Round 2 Champ & Consi Round 1
132
01/20
W
DEC 9-3
Tate
Round 1
132
01/12
L
DEC 7-1
Wakulla Hs
Semifinals (4 Team)
138
01/06
W
DEC 6-4
C. Graham
Tate
Round 2 (20 Team)
138
01/06
W
F 6-7 5:58
Mosley
Placement Matches (20 Team)
145
01/06
W
DEC 9-8
Marianna
Round 5 (20 Team)
145
01/06
W
F 7-1 3:55
J. Weekly
Milton
Round 4 (20 Team)
138
01/06
L
DEC 8-1
Niceville
Round 1 (20 Team)
138
12/22
L
F 2-0 0:12
Suwannee
Round 2 (6 Team)
145
12/22
L
MD 15-1
Fort Walton Beach H S
2nd Wrestleback (16 Team)
145
12/22
W
DEC 7-6
Crestview
Round 4 (6 Team)
145
12/22
W
F 2-0 3:50
Wewahitchka
Round 3 (6 Team)
145
12/22
W
DEC 5-3 SV
Smiths Station Hs
Quarters & 1st WB (16 Team)
138
12/22
W
F 5-0 0:56
Mosley
Round 5 (6 Team)
138
12/22
L
MD 11-1
Niceville
Round 1 (16 Team)
138
12/16
W
F 2-16 3:19
Deland
Round 1 (4 Team)
138
12/16
W
F 5-0 2:37
Oakleaf
Round 2 (6 Team)
138
12/16
W
F 5-3 3:47
Hagerty
Round 4 (6 Team)
138
12/16
L
F 2-0 1:06
Merritt Island
Round 2 (4 Team)
138
12/16
W
DEC 7-6
Olympic Heights
Round 3 (6 Team)
138
12/03
W
F 2-2 0:44
A. Watson
Tate
Round 5 (6 Man)
138C
12/03
L
DEC 7-4
South Walton Hs
Round 4 (6 Man)
138C
12/03
L
F 8-0 1:56
Chiles
Round 3 (6 Man)
138C
12/02
W
DEC 10-7
Niceville
Round 2 (6 Man)
138C
12/02
L
F 5-0 1:58
St. Paul`s
Round 1 (6 Man)
138C
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/29
L
Tiger Elite
Round 3 (6 Team)
138
07/29
L
A. Silva
Team Infrerno
Round 1 (16 Team)
138
07/29
L
Storm Center
2nd Wrestleback (16 Team)
138
02/17
L
F 2-0 0:48
South Walton
Championship
120
02/17
W
TF 25-10 5:24
---
Semi Finals
120
02/17
W
F 2-0 0:14
W. Spencer
Wewahitchka
Quarterfinals
120
02/05
L
F 10-3 2:37
Middleburg
2nd Wrestleback (32 Man)
120
02/04
L
F 2-2 3:20
I. Biddle
Mosley
Round 1 (32 Man)
120
01/26
W
F 0-0
K. Mahler
Mosley
Champ. Round 1
120
01/26
L
F 0-0
---
Champ. Round 1
120
01/26
W
F 0-0
C. Nichols
Rutherford
Champ. Round 1
120
01/25
L
DEC 8-2
Bay
Champ. Round 1
120
01/22
W
F 7-7 4:27
Ft Walton Beach H S
5th Place
120
01/22
L
F 7-0 2:35
H. brown
Liberty County
Consi Semifinals
120
01/22
W
TF 20-5 2:52
Rocky Bayou Christian School
Consi Round 5
120
01/22
W
F 2-0 0:58
C. Nichols
Rutherford
Consi Round 4
120
01/21
L
F 5-0 1:31
Ft Walton Beach H S
Quarterfinals
120
01/21
W
F 2-0 0:22
W. Spencer
Wewahitchka
Round 2 Champ & Consi Round 1
120
01/18
W
F 0-0
M. Duvall
Deane Bozeman School
Round 1
120
01/15
W
F 17-5 4:40
M. Duvall
Deane Bozeman School
Placement
120
01/15
L
F 2-0 0:52
H. brown
Liberty County
Round 8
120
01/15
L
F 11-0 5:31
Chiles
Round 7
120
01/15
W
F 2-0 0:56
C. Creamer
Mosley
Round 6
120
01/14
L
F 3-2 1:20
Milton
Round 5
120
01/14
W
F 16-6 1:34
W. Spencer
Wewahitchka
Round 4
120
01/14
W
TF 23-7 6:00
M. Duvall
Deane Bozeman School
Round 2
120
01/14
W
FOR 0-0
Rocky Bayou Christian School
Round 3
120
01/07
L
F 5-0 3:40
E. Sapp
Mosley
Round 1 (6 Team)
126
01/07
L
TF 18-3 5:44
j. brown
Liberty County
Round 4 (6 Team)
120
01/07
W
F 8-3 0:56
C. Kern
Deane Bozeman School
Round 2 (6 Team)
120
01/07
L
TF 18-2 1:35
South Walton Hs
Round 5 (6 Team)
120
01/07
L
F 13-3 3:06
Choctawhatchee
Round 3 (6 Team)
126
01/07
W
F 2-0 0:32
E. Chapman
Rocky Bayou Christian School
Round 2 (6 Team)
120
01/07
L
F 4-3 3:14
Bay
Round 4 (6 Team)
120
01/07
W
F 2-0 0:45
Z. Wootton
Arnold
Round 1 (6 Team)
120
01/07
W
DQ 4-6
Niceville
Round 5 (6 Team)
120
12/18
L
F 0-0 0:37
Niceville
Champ. Round 1
120
12/18
W
F 7-0 4:03
K. Mahler
Mosley
Champ. Round 1
120
12/04
W
F 2-0 1:15
A. Graff
Lincoln A
Round 5
120
12/04
W
TF 17-0 4:23
D. Sewell
Yulee
Round 4
120
12/04
W
F 6-7 5:15
Ft Walton Beach H S
Round 3
120
12/03
W
F 7-5 4:31
C. Blum
Leon
Round 2
120
12/03
W
F 5-1 3:10
C. Fuster
North Bay Haven
Round 1
120