Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Simon Wollner
Results
Videos
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 4-0 0:47
G. Haugen
Saint Ansgar
IHSAA 1A District 4 @ Lake Mills
Placement (12 Man)
106
02/10
L
F 2-0 0:14
L. Oldenkamp
Lake Mills
IHSAA 1A District 4 @ Lake Mills
Semis & WB (12 Man)
106
02/03
L
F 4-0 1:19
K. Urban
AGWSR
Cougar Invite (AGWSR)
Round 3 (4 Man)
106
02/03
L
F 2-0 0:22
J. Amos
Clear Lake
Cougar Invite (AGWSR)
Round 2 (4 Man)
106
02/03
L
F 2-0 1:16
G. Haugen
Saint Ansgar
Cougar Invite (AGWSR)
Round 1 (4 Man)
106
01/27
L
F 2-0 0:13
E. Buffington
Lawton-Bronson
SCC Duals
Round 1
106
01/27
L
F 2-0 0:31
A. Devore
South Central Calhoun
SCC Duals
Round 1
106
01/27
L
F 8-3 0:36
S. Knight
Humboldt
SCC Duals
Round 1
106
01/27
L
F 2-0 0:43
N. Koenigs
West Monona-Whiting
SCC Duals
Round 1
106
01/20
L
F 2-0 1:04
M. Henn
Forest City
2024 Top of Iowa Conference Tournament
7th Place Matches
106
01/20
L
F 2-0 0:38
C. Sullivan
Nashua-Plainfield
2024 Top of Iowa Conference Tournament
Semis & 3rd WB
106
01/20
L
F 2-0 0:24
L. Oldenkamp
Lake Mills
2024 Top of Iowa Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/06
L
F 5-1 0:51
J. Muschick
BCLUW SH
Storm Duals
Round 1 (4 Team)
106
01/06
W
F 6-6 4:57
B. Wetzel
Hudson
Storm Duals
Round 3 (4 Team)
106
01/06
L
F 2-0 0:39
C. Roland
SEP JV
Storm Duals
Round 2 (4 Team)
106
12/09
L
F 2-0 0:15
C. Westendorf
Waverly-Shell Rock JV
2023 Oelwein Invitational
Round5
106
12/09
L
F 9-3 1:26
M. Monat
North Tama
2023 Oelwein Invitational
Round4
106
12/09
L
F 2-0 0:21
M. Devore
Jesup
2023 Oelwein Invitational
Round3
106
12/09
L
F 14-3 1:44
A. Bergman
Jesup
2023 Oelwein Invitational
Round2
106
12/09
L
F 2-0 0:25
K. Schultz
Tipton
2023 Oelwein Invitational
Round1
106
12/08
L
F 5-0 0:58
M. Henn
Forest City
WH/FC/Newman/Osage
Round 1
106
12/08
L
F 11-1 2:22
C. Adams
Osage
WH/FC/Newman/Osage
Round 1
106
12/08
L
F 2-0 1:22
O. Smith
West Hancock, Britt
WH/FC/Newman/Osage
Round 1
106
12/01
L
F 6-0 0:14
I. Garcia
Garner-Hayfield/Ventura
Newman, Garner-H/V, Lake Mills, Nashua-P
Round 1
106
12/01
L
F 2-0 0:25
L. Oldenkamp
Lake Mills
Newman, Garner-H/V, Lake Mills, Nashua-P
Round 1
106
12/01
L
F 6-5 1:57
C. Sullivan
Nashua-Plainfield
Newman, Garner-H/V, Lake Mills, Nashua-P
Round 1
106
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021