Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Deacon Britt
Results
High School Results
Team Name
PAWNEE
PAWNEE/HOMINY
Pawnee
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
F 2-1 5:25
K. Terwilliger
VINITA
OSSAA Boys State Championships
3rd Place
3A-106
02/24
W
Replay
F 2-3 4:44
C. Pounds
SPERRY
OSSAA Boys State Championships
Cons. Semis (10 Man)
3A-106
02/23
W
Replay
F 4-5 2:23
M. Venetoff
BERRYHILL
OSSAA Boys State Championships
1st WB
3A-106
02/22
L
Replay
MD 10-0
L. Cass
PAWHUSKA
OSSAA Boys State Championships
Quarters (10 Man)
3A-106
02/17
W
DEC 6-0
A. Frye
COMANCHE
OSSAA 3A West Regional
3rd Place
106
02/17
W
TF 17-1 3:32
M. Whetstone
EMPIRE
OSSAA 3A West Regional
Consol Semis (32 & 16)
106
02/16
L
F 2-0 0:52
M. Venetoff
BERRYHILL
OSSAA 3A West Regional
Semis
106
02/16
W
F 5-0 1:59
D. Johnson
DAVIS/MILL CREEK
OSSAA 3A West Regional
Quarters
106
02/09
W
Replay
DEC 4-2
D. Halliburton
MARLOW
OSSAA State Dual Championships
Semifinals (8 Team)
106
02/09
W
Replay
F 4-2 3:53
R. Reyas
SPERRY
OSSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
113
02/03
L
F 10-1 1:41
M. Venetoff
Berryhill
Will Rogers Conference
5th place boys
106
02/03
L
F 2-0 0:51
C. Pounds
Sperry
Will Rogers Conference
Round 10
106
02/03
W
DEC 7-6
D. Hatfield
Vinita
Will Rogers Conference
Round 9
106
02/03
W
DEC 10-6
N. Houseman
Grove
Will Rogers Conference
Round 8
106
02/02
L
F 2-0 1:14
M. Venetoff
Berryhill
Will Rogers Conference
Round 3
106
02/02
W
DEC 10-5
D. Hatfield
Vinita
Will Rogers Conference
Round 2
106
01/30
L
F 0-0
R. Nelson
OKLAHOMA CHRISTIAN SCHOOL
PAWNEE/HOMINY @ OKLAHOMA CHRISTIAN SCHOOL
Round 1
113
01/25
L
F 0-0 0:56
M. Venetoff
BERRYHILL
PAWNEE/HOMINY @ BERRYHILL
Round 1
106
01/13
W
M FOR 0-0
A. Andrews
Pawnee
2024 Western Conference Boys Tournament
Placement Matches
106
01/13
W
DEC 8-2
F. Portillo
Elk City
2024 Western Conference Boys Tournament
Saturday Round 2
106
01/13
L
DEC 4-0
C. Harris
Heritage Hall
2024 Western Conference Boys Tournament
Saturday Round 1
106
01/12
W
F 11-2 5:02
J. Allgood
Mangum
2024 Western Conference Boys Tournament
Round 3
106
01/11
W
TF 15-0 4:36
T. Jenkins
LINCOLN CHRISTIAN
District 8 Duals Hosted by Lincoln
Round 3 (8 Team)
106
01/11
W
F 5-0 3:58
C. Araskog
METRO CHRISTIAN
District 8 Duals Hosted by Lincoln
Round 6 (8 Team)
113
01/11
W
F 4-2 3:05
K. Stokesberry
TONKAWA
District 8 Duals Hosted by Lincoln
Round 7 (8 Team)
113
01/06
L
F 14-2 3:33
K. Livingston
McAlester
Inola / Army National Guard Invitational
Placement
106
01/06
W
MD 10-1
D. Jackson
Daniel Webster
Inola / Army National Guard Invitational
Cons Semis
106
01/06
W
MD 15-2
T. Jenkins
Lincoln Christian
Inola / Army National Guard Invitational
Semis/Blood Round
106
01/06
W
MD 8-0
L. Herman
Lakeside
Inola / Army National Guard Invitational
2/4/6 WB
106
01/06
L
DEC 4-0
K. Patton
Heritage
Inola / Army National Guard Invitational
Quarters & 1/3/5 WB
106
01/05
W
MD 12-0
D. Nave
Owasso
Inola / Army National Guard Invitational
Round of 16 & 1/3 WB
106
12/09
L
DEC 2-0
J. Collier
Cushing
Chuck West Invitational
Round 6 - Cons 4
106
12/08
L
DEC 4-0
K. Seachris
Bristow
Chuck West Invitational
Round 3 - Quarters
106
12/08
W
TF 16-0 3:49
G. Meyers
Labette High School
Chuck West Invitational
Round 2 - Champ
106
12/08
L
F 0-0
B. Landrum
MANNFORD
MANNFORD @ PAWNEE/HOMINY
Round 1
113
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020