Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Damian Nunez
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Colosseum Wrestling
Colosseum Wrestling (Hialeah)
Colosseum Wrestling Club
Colosseum wrestling
Hialeah Gardens Sr.
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
F 3-3 3:18
M. Crawford
Miami Wrestling Club
2024 FAWA Folkstyle State Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
190/215
02/16
W
F 0-0 3:45
N. Ewing
Barbara Goleman
FHSAA 3A D15
Placements
215
02/16
L
DEC 10-3
J. Nazario
Miami Beach Senior
FHSAA 3A D15
Round 5 (Consi Semis)
215
02/16
L
DEC 7-5 SV
S. Morera
Columbus
FHSAA 3A D15
Round 2 (Quarters and WB1)
215
02/03
L
F 4-1 1:00
J. Castillo
Barbara Goleman
2024 GMAC Championships
2nd Wrestleback (32 Man)
215
02/02
L
F 9-1 2:00
M. Rubio
Southwest Miami
2024 GMAC Championships
Round 1 (32 Man)
215
01/30
L
F 0-0
J. Garcia
Mater Academy
Ferguson Quad Invitational
Round 1
215
01/27
L
F 5-0 1:41
A. Romero
Miami Southridge HS
9th Annual Tri-County Invitational
4th Wrestleback (64 Man)
215
01/26
W
F 13-3 4:58
J. Perez
South Fork
9th Annual Tri-County Invitational
Round 4 Champ & WB (64 Man)
215
01/26
L
F 2-0 1:32
C. Delgado
Miami Southridge HS
9th Annual Tri-County Invitational
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
215
01/06
L
F 2-2 2:52
S. Morera
Christopher Columbus H S
2024 John Raich Memorial Tournament
Round 4B
215
01/05
L
F 2-0 1:20
C. Soto
Miami Southridge Hs
2024 John Raich Memorial Tournament
Round 2
215
12/13
L
F 3-0 0:39
J. Nazario
Miami Beach Senior
FHSAA 3A D15 Duals
Round 2 (8 Team)
215
12/13
L
F 2-0 1:26
N. Adras
Dr. Krop
FHSAA 3A D15 Duals
Round 3 (8 Team)
215
12/13
L
F 5-1 3:21
J. Sastre
Doral Academy
FHSAA 3A D15 Duals
Round 4 (8 Team)
215
12/13
L
F 16-5 5:15
J. Castillo
Barbara Goleman
FHSAA 3A D15 Duals
Round 7 (8 Team)
215
12/13
L
F 2-0 1:03
B. Dragustinovis
Miami Coral Park
FHSAA 3A D15 Duals
Round 1 (8 Team)
215
12/13
L
F 6-0 2:30
K. Canales
Christopher Columbus H S
FHSAA 3A D15 Duals
Round 6 (8 Team)
215
12/09
L
F 2-0 1:33
I. Zulacia
Cardinal Newman
JOE/MAC VARSITY DUALS
Round 1 (3 Team)
285
12/09
W
F 5-0 1:21
N. Gonzalez
Coral Gables
JOE/MAC VARSITY DUALS
Round 2 (3 Team)
215
11/25
L
F 2-0 0:19
T. Mancini
Youth Impact Center
49th SeaHorse Open
Round 5 (6 Man)
215
11/25
L
F 2-0 1:16
C. Roberts
White House
49th SeaHorse Open
Round 4 (6 Man)
215
11/24
L
F 6-1 2:29
M. Kone
---
49th SeaHorse Open
Round 3 (6 Man)
215
11/24
W
F 2-0 1:05
C. Major
Youth Impact Center
49th SeaHorse Open
Round 2 (6 Man)
215
11/24
W
DEC 6-2
A. Hart
Riverview High School Wrestlin
49th SeaHorse Open
Round 1 (6 Man)
215
10/14
L
F 2-0 2:25
J. Castillo
Barbra goleman
Somerset Fall Brawl 3
Placement Matches (8 Man)
JV 190-215
10/14
W
F 2-0 1:09
D. Przychodny
Youth Impact Center
Somerset Fall Brawl 3
Semis & 1st WB (8 Man)
JV 190-215
10/14
W
F 2-0 0:30
A. Santander
American Heritage Wrestling Cl
Somerset Fall Brawl 3
Quarterfinals (8 Man)
JV 190-215
10/07
L
F 7-2 3:56
A. Pineda
Miami Palmetto/ Phoenix wrestl
Juggernaut South Dade Qualifier
Round 5 (5 Man)
V 215
10/07
L
F 2-0 0:40
A. Tejada
Somerset
Juggernaut South Dade Qualifier
Round 4 (5 Man)
V 215
10/07
L
F 2-0 2:48
D. Barahona
SLAM Academy Wrestling
Juggernaut South Dade Qualifier
Round 3 (5 Man)
V 215
10/07
W
F 2-0 0:41
M. Boch
South Dade JV
Juggernaut South Dade Qualifier
Round 1 (5 Man)
V 215
09/23
L
F 17-4 5:22
S. White
Unattached
Juggernaut Wellington Qualifier
Round 5 (6 Man)
285
09/23
L
F 4-1 1:15
L. Higgins
Wellington
Juggernaut Wellington Qualifier
Round 4 (6 Man)
285
09/23
L
F 2-2 1:54
W. Fleur
Atlantic Coast WC
Juggernaut Wellington Qualifier
Round 2 (6 Man)
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/19
L
Replay
F 7-2 2:59
L. Cassidy
Florida
Spartan Nationals/ FAWA Championships
Round 3 (Best of 3)
220
05/19
L
Replay
F 10-5 5:17
L. Cassidy
Florida
Spartan Nationals/ FAWA Championships
Round 2 (Best of 3)
220
05/19
W
Replay
F 0-5 2:25
L. Cassidy
Florida
Spartan Nationals/ FAWA Championships
Round 1 (Best of 3)
220
04/29
W
F 2-0 0:36
R. Emerick
Lions Wrestling
The Hialeah Gardens Spring Championships
Round 3 (4 Man)
220
04/29
L
F 2-0 0:39
N. Chen
Youth Impact center
The Hialeah Gardens Spring Championships
Round 2 (4 Man)
220
04/29
W
F 0-2 1:14
C. Olivares
---
The Hialeah Gardens Spring Championships
Round 1 (4 Man)
220
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024