Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lillian Hulegaard
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Team Name
Ridgefield
Ridgefield (Girls)
Ridgefield Wrestling Club
Southwest Washington wrestling club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/05
L
F 4-0 0:48
K. Gaerlan
Thunder Mountain Wrestling Club
WSWA Greco State Championship
1st Place
120
05/05
W
TF 14-4 1:57
S. Dufault
Richland Bombers Wrestling
WSWA Greco State Championship
8th Wrestleback (64 Man)
120
05/05
W
F 4-0 0:19
A. Gamm
Ascend Wrestling Academy
WSWA Greco State Championship
Round 6
120
05/05
W
F 4-0 1:05
V. Black
Cashmere Wrestling Club
WSWA Greco State Championship
Round 4
120
05/05
W
F 5-0 0:34
N. Alvarado
Washington
WSWA Greco State Championship
Round 3
120
05/05
L
F 8-2 1:33
S. Dufault
Richland Bombers Wrestling
WSWA Greco State Championship
Round 2
120
04/27
L
F 8-10 2:51
O. Engel
Thunder Mountain Wrestling Club
WSWA Slamfest FS
Round 9
125
04/27
W
F 11-5 2:06
M. Fowler
Thunder Mountain Wrestling Club
WSWA Slamfest FS
Round 6
125
04/20
W
TF 8-0 0:48
E. Talbot
Stingers Wrestling Club
WSWA Thurston County Throwdown GR
Round 2
125-126
04/20
L
F 10-0 1:25
E. Reintz
CNWC Concede Nothing Wrestling Club
WSWA Thurston County Throwdown FS
Round 7
125-130
04/13
L
F 7-6 2:02
K. Neumeyer
Askeo International Mat Club
WSWA Merle Crockett Classic GR
Round 9
132
04/13
W
TF 8-0 0:36
A. Canaca
Unattached
WSWA Merle Crockett Classic GR
Round 4
132
04/13
W
TF 10-0 0:20
K. Broyles
Southwest Washington wrestling club
WSWA Merle Crockett Classic FS
Round 7
130
04/13
W
TF 13-2 2:18
A. Canaca
Ravens Wrestling
WSWA Merle Crockett Classic FS
Round 1
130
03/17
L
TF 14-4 1:47
T. Trenda
Washington
WSWA Twin City 3-Style FS
Round 8
130
03/16
W
TF 8-0 1:01
K. Boynum
Crook County High School Wrestling
WSWA Twin City 3-Style GR
Round 2
130
02/10
W
F 13-5 4:25
L. Rhee
Columbia River (Girls)
WIAA Girls 1B/2B/1A/2A Region 2
5th Place
120
02/10
L
F 10-9 2:47
M. Mounts
Black Hills (Girls)
WIAA Girls 1B/2B/1A/2A Region 2
2nd Wrestleback (8 Man)
120
02/10
L
F 6-2 0:58
A. Walker
R. A. Long (Girls)
WIAA Girls 1B/2B/1A/2A Region 2
Semis & 1st WB (8 Man)
120
02/10
W
DEC 10-7
E. Mallonee
W. F. West (Girls)
WIAA Girls 1B/2B/1A/2A Region 2
Quarterfinals (8 Man)
120
02/03
W
F 4-0 1:09
N. Taylor
Woodland (Girls)
2024 SW Washington Girls Sub Regionals 2.2
3rd Place
120
02/03
W
F 16-2 3:59
L. Hill
Rainier (Girls)
2024 SW Washington Girls Sub Regionals 2.2
Con Semi
120
02/03
L
F 13-2 3:29
A. Walker
R. A. Long (Girls)
2024 SW Washington Girls Sub Regionals 2.2
Champ Round 1
120
01/27
W
TF 21-3 3:26
S. Robarge
Camas (Girls)
Clark County Championships
Placement Mat 1-2
120 Girls
01/27
W
F 2-0 0:12
C. Amberg
Mountain View (Girls)
Clark County Championships
Both Consolation Semifinals
120 Girls
01/27
W
F 7-1 0:36
A. Watkins
Mountain View (Girls)
Clark County Championships
Both Consolation Round 3
120 Girls
01/27
L
DEC 6-1
A. Joner
Battle Ground (Girls)
Clark County Championships
Girls Quarter Finals and Consolation 1
120 Girls
01/20
W
F 7-4 3:01
L. Loza
Prairie (Girls)
3rd Annual Battle at the Bridge Invitational
Both Semifinals
120 (Girls)
01/20
W
F 2-0 0:24
B. Arbogast
Battle Ground (Girls)
3rd Annual Battle at the Bridge Invitational
Girls Quarter Finals and Consolation 1
120 (Girls)
01/06
L
Replay
DEC 8-2
M. Muir
Lincoln
2024 Braided 64
Round 5 Consi
120lbs
01/06
W
F 4-1 2:10
M. Wolfe
Prairie (Girls)
2024 Braided 64
Round 4
120lbs
01/06
W
Replay
F 2-0 2:01
W. Rojas-Contreras
Aberdeen (Girls)
2024 Braided 64
Round 3 Consi
120lbs
01/05
L
Replay
F 4-2 1:30
M. Artiaga
Century
2024 Braided 64
Round 2
120lbs
12/30
W
M FOR 0-0
M. Wyand
Bonney Lake (Girls)
Rogers Girls Holiday Tournament
Placement Matches (16 Man)
120
12/30
L
DEC 6-4 SV
E. Mcdonald
Rogers (Puyallup) (Girls)
Rogers Girls Holiday Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
120
12/30
L
F 8-2 3:19
G. Page
Skyview (Girls)
Rogers Girls Holiday Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
12/30
W
F 2-2 1:41
B. Woodruff
Bethel (Girls)
Rogers Girls Holiday Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
12/21
L
F 4-0 0:45
Z. Lieferman
Bonney Lake
Pac Coast Girls
QF Conso
120
12/21
W
F 2-0 0:13
K. Brummer
St Helens
Pac Coast Girls
Round 3
120
12/21
L
F 5-0 1:26
K. Madrigal
Granger
Pac Coast Girls
Round 2
120
12/21
W
F 2-0 0:10
O. Shanley
Oregon City
Pac Coast Girls
Round 1
120
12/02
L
F 4-0 3:10
S. Maggi
Skyview (Girls)
Wyatt Draper Memorial Invite -Girls
1st Place
125
12/02
W
DEC 9-8
L. Loza
Prairie (Girls)
Wyatt Draper Memorial Invite -Girls
Round 2
125
12/01
W
F 2-0 0:15
L. Christian
Montesano (Girls)
Wyatt Draper Memorial Invite -Girls
Round 1
125
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024