Today · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Today · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Today · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Tomorrow · 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Tomorrow · 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Tomorrow · 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nate Lloyd
Results
High School Results
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
W
Replay
DEC 5-1
S. Nicoletti
Charter School of Wilmington
DIAA Individual State Tournament
Placement Matches (16 Man)
113
03/04
L
Replay
F 8-4 3:47
W. Coates
Smyrna H S
DIAA Individual State Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
03/04
W
Replay
F 9-8 4:22
C. Baker
Cape Henlopen H S
DIAA Individual State Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
113
03/04
W
Replay
F 2-0 0:37
E. Bodine
William Penn H.S.
DIAA Individual State Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
03/03
L
Replay
F 2-0 1:10
L. Marini
Salesianum
DIAA Individual State Tournament
Round 1 (16 Man)
113
02/25
W
TF 18-2 3:24
A. Sharkey
Milford Senior
DIAA Henlopen Qualifier
7th & 8th Place
113
02/25
L
F 2-6 4:06
I. Messick
Laurel H S
DIAA Henlopen Qualifier
Consi-Quarter-Finals
113
02/25
L
F 7-0 3:39
W. Coates
Smyrna H S
DIAA Henlopen Qualifier
Champ. Quarter-Finals
113
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023