Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ethan Steuber
Results
Videos
High School Results
Team Name
Empire Wrestling Academy
Somers-North Salem
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
DEC 6-4 SV
N. Dolson
Club not listed
2024 NYWAY State Championships
Consi Semis
108
03/10
L
Replay
DEC 10-5
J. Knorr
Hilton Jr Cadets Wrestling Club
2024 NYWAY State Championships
Semis
108
02/23
L
Replay
F 11-3 4:27
K. Gummow
Indian River
NYSPHSAA State Championships
WB1
I-108
02/23
L
Replay
DEC 7-4
C. Guffey
Webster Thomas
NYSPHSAA State Championships
R1
I-108
02/11
L
DEC 5-2
N. Fortugno
Briarcliff-Byram Hills-Valhalla-Westlake
SECTION 1 D1-D2 CHAMPIONSHIPS
Section Finals
1-108
02/11
W
F 7-0 3:19
C. Deoleo
Yonkers City Schools
SECTION 1 D1-D2 CHAMPIONSHIPS
Semis
1-108
02/10
W
DEC 7-2
J. Sullivan
Mamaroneck
SECTION 1 D1-D2 CHAMPIONSHIPS
Quarters
1-108
02/10
W
DEC 8-4
A. Guterman
Arlington
SECTION 1 D1-D2 CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Man)
1-108
02/04
W
MD 8-0
T. Homma
Mamaroneck
SECTION 1-D1-DIVISIONALS-DIV D
Semifinals
108
02/04
L
DEC 6-4
N. Fortugno
Briarcliff-Byram Hills-Valhalla-Westlake
SECTION 1-D1-DIVISIONALS-DIV D
1st Place Match
108
01/29
W
F 9-0 3:43
C. Constantine
Yorktown Sr
Yorktown Sr @ Somers-North Salem
Round 1
108
01/29
L
F 0-0 2:58
D. Reinard
Smithtown HS East
Mahopac memorial tournament
1st Place Match
108
01/29
W
F 0-0 1:34
J. Aloisi
Greenville
Mahopac memorial tournament
Champ. Round 1
108
01/28
W
F 0-0 1:18
J. Dastine
East Ramapo Central School
Mahopac memorial tournament
Semifinals
108
01/28
W
F 0-0 1:18
J. Dastine
East Ramapo Central School
Mahopac memorial tournament
Quarterfinals
108
01/20
L
MD 10-1
N. Fortugno
Briarcliff-Byram Hills-Valhalla-Westlake
Westchester County Championship
Placement Matches (16 Man)
108
01/20
W
DEC 7-4
R. LaMotta
Iona Prep
Westchester County Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
108
01/20
W
DEC 7-2
Q. Carpenter
Horace Greeley
Westchester County Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
108
01/20
W
F 0-0 3:40
W. Santiago
Ossining Sr
Westchester County Championship
Rd16
108
01/14
W
DEC 4-0
M.
Horace Greeley
Hendrick Hudson Sailor Classic
5th Place Match
108
01/14
W
DEC 4-0
J. Aguilar
New Rochelle Sr HS
Hendrick Hudson Sailor Classic
3rd Place Match
108
01/14
W
F 0-0
D. Ma
Edgemont Sr
Hendrick Hudson Sailor Classic
Quarterfinals
108
01/14
W
F 0-0
A. Ibarra
Ossining Sr
Hendrick Hudson Sailor Classic
Champ. Round 2
108
01/14
L
DEC 2-1
R. LaMotta
Iona Prep
Hendrick Hudson Sailor Classic
Semifinals
108
01/08
W
F 0-0
O. McManus
Lakeland-Panas Sr
Eric D`Agnese Memorial Somers Tournament
5th Place Match
108
01/08
W
F 0-0
B. Paulose
White Plains Sr
Eric D`Agnese Memorial Somers Tournament
Cons. Semis
108
01/08
W
F 0-0 0:39
A. Hazard
Clarkstown South Sr HS
Eric D`Agnese Memorial Somers Tournament
Cons. Quarters
108
01/08
L
DEC 6-5
C. Deoleo
Yonkers City Schools
Eric D`Agnese Memorial Somers Tournament
Quarterfinals
108
01/08
W
F 0-0
O. McManus
Lakeland-Panas Sr
Eric D`Agnese Memorial Somers Tournament
5th Place Match
108
12/22
W
MD 11-0
K. GANDHI
Horace Mann School
12/21/23 Mutli Meet @ Edgemont HS
Round 1
108
12/22
L
DEC 6-5
J. NAZARIO
Horace Mann School
12/21/23 Mutli Meet @ Edgemont HS
Round 1
116
12/19
W
DEC 8-4
D. Murphy
Babylon Sr HS
Conklin Memorial Nanuet Tournament
Round 1
108
12/17
W
F 0-0
D. Moran
Nyack Sr HS
Conklin Memorial Nanuet Tournament
Round 1
108
12/17
W
F 0-0 0:33
G. Liebman
Scarsdale Sr
Conklin Memorial Nanuet Tournament
Round 1
108
12/16
W
F 4-4 3:49
C. Massey
Red Hook Sr HS
Conklin Memorial Nanuet Tournament
Round 1
108
12/15
L
DEC 8-3
V. Mannello
Briarcliff-Byram Hills-Valhalla-Westlake
SECTION 1 DUALS-D1
Round 1
108
12/11
W
DEC 4-2
B. Sini
Clarkstown South Sr HS
Bernie Miller Tournament
Round 1
108
12/10
W
F 0-0
E. Jones
Rye
Bernie Miller Tournament
Round 1
108
12/09
W
F 0-0 0:51
G. Liebman
Scarsdale Sr
Bernie Miller Tournament
Round 1
108
12/09
W
F 0-0
S. Cozzali
Harrison
Bernie Miller Tournament
Round 1
108
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024