Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Darin Hippe
Results
Videos
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
DEC 7-0
C. Johnson
Minneota
MSHSL Section 5A Individual
6: 5th Place
139
02/24
L
MD 13-3
M. Hansen
Paynesville Area
MSHSL Section 5A Individual
4: Cons Semis
139
02/24
W
MD 13-0
T. Zamarron
BOLD
MSHSL Section 5A Individual
3: WB 3
139
02/24
L
TF 16-0 4:46
J. Sherwood
Atwater-Cosmos-Grove City
MSHSL Section 5A Individual
2: Quarterfinals
139
02/08
W
DEC 5-2
L. Duchene
Osakis
Osakis Quad
Round 1
145
02/06
W
F 0-0 3:01
I. Kania
Lake City
Saint Agnes Duals
Round 1
145
02/03
W
F 2-0 3:19
J. Pepin
St. Agnes
Saint Agnes Duals
Round 1
139
02/03
L
MD 16-4
T. Doroff
Edina
Saint Agnes Duals
Round 1
139
02/03
W
F 2-0 1:16
W. Segner
Buffalo
Saint Agnes Duals
Round 1
139
01/25
W
F 0-0 1:36
T. Zamarron
BOLD
Benson Tri
Round 1
139
01/24
L
F 1-9 4:00
J. Sherwood
Atwater-Cosmos-Grove City
ACGC Quad
Round 1
139
01/20
W
DEC 10-5
K. Anderson
Saint James Area
Wabasso Invitational
Placement Matches (16 Man)
139
01/20
W
F 4-0 4:56
H. Hough
Luverne
Wabasso Invitational
Semi`s-Con.semi`s
139
01/20
W
F 6-2 2:57
C. Bruzek
Tri-City United
Wabasso Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
139
01/19
W
MD 10-2
R. Neubarth
Central Public Schools
ACGC Quad
Round 1
139
01/13
L
F 0-0 3:37
H. Schacherer
Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United
Benson @ Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United
Round 1
145
01/12
L
DEC 2-0
C. Cruze
Willmar
Benson vs. Willmar
Round 1
139
01/12
W
DEC 9-7
A. Pankonin
Red Rock Central
Benson Quad
Round 1
139
01/11
W
F 2-0 1:56
L. Schmall
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville
Benson Quad
Round 1
139
01/11
W
DEC 4-1
B. Carroll
Quad County
Benson Quad
Round 1
139
01/09
L
F 2-0 0:52
R. Jensen
Belgrade-Brooten-Elrosa
Beson/KMS Tri
Round 1
139
01/06
W
DEC 15-10 SV
E. Johnson
Harrisburg
Milbank BST Border Battle
---
138
01/06
L
DEC 10-4
B. Kuhnert
Sioux Falls Jefferson
Milbank BST Border Battle
---
138
01/06
W
F 2-0 0:45
J. Jonason
Milbank
Milbank BST Border Battle
---
138
01/06
W
DEC 9-5
F. RivasWells
Sioux Falls Washington
Milbank BST Border Battle
---
138
12/29
L
F 5-0 1:33
D. Schuh
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove
Braves Classic
Placement Matches (16 Man)
139
12/29
W
DEC 7-0
S. Froehlich
Kerkhoven-Murdock-Sunburg
Braves Classic
Semi Finals
139
12/29
W
F 6-0 3:11
A. Longoria
Fergus Falls
Braves Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
139
12/29
W
DEC 4-3
W. Flowers
Wabasso
Braves Classic
Round 1 (16 Man)
139
12/09
L
F 0-0 1:45
C. Spengler
Mille Lacs Raiders
Crosby Quad
Round 1
145
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/31
L
Replay
DEC 5-2
B. Kierstead-hahn
Paynesville
2023 NYWA State Tournament
2: WB Rd 2: Match ID`s 18,19,21,22
130
03/31
W
Replay
DEC 8-4
L. Cole
Austin
2023 NYWA State Tournament
1: WB R1
130
03/30
L
Replay
DEC 3-1 SV
C. Erlandson
Adrian
2023 NYWA State Tournament
1: Rd of 16
130
03/25
L
DEC 9-7 SV
B. Kierstead-hahn
Paynesville
NYWA Region 4 7-8
Round 6
130
03/25
W
DEC 7-1
C. Cruze
Willmar
NYWA Region 4 7-8
Round 4
130
03/24
W
DEC 6-2
T. Wiechman
AAWC
NYWA Region 4 7-8
Round 2
130
01/21
L
F 13-1 3:18
A. Ourada
Redwood Valley
Wabasso Invitational
Placement Matches (8 Man)
126
01/21
W
DEC 9-3
J. Katherman
Redwood Valley
Wabasso Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
126
01/21
L
MD 14-3
R. Skluzacek
Tri-City United
Wabasso Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
126
01/21
W
DEC 7-3
L. Ingebretsen
Luverne
Wabasso Invitational
Quarterfinals (8 Man)
126
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023