Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Today · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Today · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Today · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Tomorrow · 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Tomorrow · 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Tomorrow · 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Isaiah Gompers
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Huntingtown
Huntingtown High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
MD 15-4
J. Pinkney
Frederick Douglass-PG
Huntingtown @ Frederick Douglass-PG
Round 1
126
01/25
L
MD 12-0
D. Gautier
North Point
Huntingtown @ North Point
Round 1
132
01/05
L
TF 17-0 4:31
D. Smith
Smyrna HS
Iron Horse Duals 2024
Round 2 (3 Team)
132
01/05
L
DEC 6-2
P. Wood
Leonardtown
Iron Horse Duals 2024
Round 3 (3 Team)
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
Replay
DEC 6-3
A. Burton
Hereford
MPSSAA State Championships
1st Wrestleback (16 Man)
120-2A/1A
03/03
L
Replay
F 7-0 1:30
T. Halling
Boonsboro
MPSSAA State Championships
Preliminaries (16 Man)
120-2A/1A
02/25
L
DEC 5-2
C. Jackson
La Plata
MPSSAA 2A-1A South Regional
Placement Matches (16 Man)
120
02/25
W
DEC 9-6
X. Hergett
Henry E. Lackey
MPSSAA 2A-1A South Regional
Cons. Semis (16 Man)
120
02/25
L
F 3-6 5:13
C. Jackson
La Plata
MPSSAA 2A-1A South Regional
Quarters (16 Man)
120
01/13
W
F 2-4 1:15
T. Mason
Northeast
Cavalier Duals
Finals (2 Team)
120
01/13
L
F 16-6 2:43
S. Garretson
Archbishop Spalding
Cavalier Duals
Round 3 (8 Team)
120
01/13
L
F 6-2 2:52
N. Skokos
Wallenpaupack Area Hs
Cavalier Duals
Round 1 (8 Team)
120
01/13
W
F 2-0 1:04
D. Starks
New Town
Cavalier Duals
Round 4 (8 Team)
120
01/13
W
F 0-0 1:07
J. Franz
Annapolis
Cavalier Duals
Round 6 (8 Team)
120
01/07
W
MD 12-3
Z. Cannistra
Bethesda-Chevy Chase
29th Annual Patriot Classic
Round 7 - 5th/6th
120
01/07
L
DEC 7-4
X. Hergett
Henry E. Lackey High School
29th Annual Patriot Classic
Round 6 - Consi Semis
120
01/07
L
F 2-0 1:11
J. Gaum
Walt Whitman High School
29th Annual Patriot Classic
Round 3 - Mat 1
120
01/07
W
F 2-0 1:01
E. AJAYI
Charles Herbert Flowers High School
29th Annual Patriot Classic
Round 2
120
01/06
W
F 2-0 0:37
D. Accipiter
Northern High School
29th Annual Patriot Classic
Round 1
120
12/13
W
DEC 8-7
g. Gale
Leonardtown
Huntingtown vs. Leonardtown
Round 1
126
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023