Today · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Today · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Today · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Tomorrow · 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Tomorrow · 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Tomorrow · 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brinlee Whiteman
Results
Videos
Youth Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Nestucca Valley Wrestling Club
Nestucca valley wrestling club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
F 15-5 2:36
E. Gibson
Legacy Elite Wrestling Club
OWA Kids Folkstyle State Championships
2nd Wrestleback (32 Man)
53
01/27
L
F 4-0 0:29
M. Borden
Rock of Redmond Wrestling
OWA Kids Folkstyle State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
53
01/27
W
F 3-2 0:26
L. Batson
Molalla Mat Club
OWA Kids Folkstyle State Championships
Round 1 (32 Man)
53
01/06
L
DEC 5-1
D. Abela
Nestucca Wrestling club
2024 Metro Oregon Classic Qualifier
4th Wrestleback (32 Man)
53
01/06
W
F 2-0 0:21
C. Karge
Stevenson Mat Club
2024 Metro Oregon Classic Qualifier
Quarters & 3rd WB (32 Man)
53
01/06
L
TF 15-0 2:24
E. Anderson
Warrenton Warriors
2024 Metro Oregon Classic Qualifier
Round 2 Champ & WB (32 Man)
53
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
Replay
MD 10-2
T. Cruz
Legacy Elite Wrestling Club
OWA Kids Folkstyle State Championships
2nd Place Match (16 Man)
45
01/28
L
Replay
F 8-0 1:44
I. Rivera
Unattached
OWA Kids Folkstyle State Championships
Placement Matches (16 Man)
45
01/28
W
Replay
F 2-0 0:31
P. Buckner
SCMC
OWA Kids Folkstyle State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
45
01/28
W
Replay
F 9-0 1:49
J. Flowers
Lebanon mat club
OWA Kids Folkstyle State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
45
12/31
W
F 4-0 1:26
L. Smith
MOOK WRESTLING
Banks Mat Club Tournament
Round 6- Placement
45
12/31
W
F 2-0 1:30
K. Corrigan
Newberg Mat Club
Banks Mat Club Tournament
Round 5- Conso semi
45
12/31
W
F 10-3 2:50
Z. Pratt
Yamhill Carlton Mat Club
Banks Mat Club Tournament
Round 4- Semi, conso
45
12/31
L
F 6-5 1:25
C. Kittelson
Southwest Washington Wrestling
Banks Mat Club Tournament
Round 2- 32,16,8
45
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023