Mar 23-Dec 31, 6:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Tomorrow · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Mar 30, 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Mar 30, 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Mar 30, 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Mar 30, 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Sign In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Wyatt Wilson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Alpha Elite
Fenton WC
Holly
Holly Acadamy
Mi Rev
Michigan Rev
Michigan Revolution
Michigan Revolution Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/23
W
DEC 2-0
L. Curry
Martin Mean Machine
2024 MYWAY State Championships
4th Wrestleback (32 Man)
52
03/23
W
DEC 5-3
T. Suttles
Simmons Academy of Wrestling
2024 MYWAY State Championships
2nd Wrestleback (32 Man)
52
03/23
L
MD 11-3
J. Mach
Rocket Trained
2024 MYWAY State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
52
03/09
L
DEC 9-3
C. Dolan
Clio WC
MYWAY Northeast Regional
2nd Place Match (8 Man)
52
03/09
L
MD 9-0
T. Simmons
Michigan Revolution
MYWAY Northeast Regional
Placement Matches (8 Man)
52
03/09
W
MD 13-0
E. Gibson
Birch Run
MYWAY Northeast Regional
Semis & 1st WB (8 Man)
52
03/09
W
F 2-0 0:51
G. Herzig
Howell Hurricanes
MYWAY Northeast Regional
Quarterfinals (8 Man)
52
02/10
W
F 5-4 1:35
J. Vickers
Davison Youth Wrestling
MMWA Cass City Open and Girls
Placement Matches (8 Man)
52
02/10
W
DEC 6-0
M. Sosnowski
Michigan Matcat Wrestling Club
MMWA Cass City Open and Girls
Semis & WB (8 Man)
52
02/10
W
F 6-0 1:25
S. Kappen
Cass City Talons Youth WC
MMWA Cass City Open and Girls
Quarterfinals (8 Man)
52
01/28
W
MD 11-2
C. Wray
Clio Youth Wrestling
MMWA Fenton Open/Girls
Placement Matches (8 Man)
52B
01/28
W
F 5-0 0:28
J. Heffentrager
WOW Wrestling Club
MMWA Fenton Open/Girls
Semis & WB (8 Man)
52B
01/28
W
F 13-7 2:43
S. Powell
Fenton Youth Wrestling
MMWA Fenton Open/Girls
Quarterfinals (8 Man)
52B
01/27
W
M FOR 0-0
K. Hahn
Eaton Rapids
NEMWA Week 4 Freeland (AB)
Placement Matches (8 Man)
52
01/27
W
MD 17-4
F. Kuhn
Ogemaw
NEMWA Week 4 Freeland (AB)
Semis & 1st WB (8 Man)
52
01/27
W
F 13-0 4:07
R. Queener
Ogemaw
NEMWA Week 4 Freeland (AB)
Quarterfinals (8 Man)
52
01/13
W
F 6-0 1:59
K. Kidder
Goodrich Wrestling Club
MMWA Goodrich Open
Placement Matches (8 Man)
52B
01/13
W
TF 17-2 3:00
B. Atwell
Birch Run PFY WC
MMWA Goodrich Open
Semis & WB (8 Man)
52B
01/13
W
F 4-0 0:50
L. Jacobs
GB Wrestling
MMWA Goodrich Open
Quarterfinals (8 Man)
52B
01/06
L
DEC 4-2
C. Urioste
Team Donahoe Wrestling Club
MMWA Mt Morris Mountaineers-Open & Girls
Round 2 (5 Man)
52B
01/06
W
TF 15-0 2:23
I. Lowery
Michigan Matcat Wrestling Club
MMWA Mt Morris Mountaineers-Open & Girls
Round 1 (5 Man)
52B
12/04
L
DEC 9-7
T. Simmons
Elsa Meyer Elementary School
Christmas Sparty Individual
Placement Matches (16 Man)
49
12/04
W
DEC 9-8
L. Hopkins
---
Christmas Sparty Individual
4th Wrestleback (16 Man)
49
12/04
W
F 8-0 2:41
G. Vold
Consolidated School
Christmas Sparty Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
49
12/04
W
DEC 9-7
G. Lloyd
Kearsley
Christmas Sparty Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
49
12/04
W
F 2-0 0:25
E. Debaillie
JE Ober Elementary School Garrett IN 46738
Christmas Sparty Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
49
12/04
L
F 4-0 2:30
J. Bayles
Madison Elementary School
Christmas Sparty Individual
Round 1 (16 Man)
49
10/28
W
F 5-0 0:59
B. Taylor
Lewis County junior wrestling
Tyrant Gridiron (HOF) Open
Placement Matches (8 Man)
48
10/28
W
F 5-4 1:23
C. Kaliszewski
Brecksville
Tyrant Gridiron (HOF) Open
2nd Wrestleback (8 Man)
48
10/28
L
Replay
F 11-2 2:16
C. Tackett
48
Tyrant Gridiron (HOF) Open
Semis & 1st WB (8 Man)
48
10/28
W
Replay
DEC 6-4
B. Taylor
Lewis County junior wrestling
Tyrant Gridiron (HOF) Open
Quarterfinals (8 Man)
48
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/29
W
Replay
F 4-0 1:00
L. Cole
Merritt
Summer States Individual
Round 2 (5 Man)
47
07/29
W
Replay
F 11-0 1:46
H. Panzik
Jerry Ross
Summer States Individual
Round 1 (5 Man)
47
07/07
L
Replay
F 4-2 1:16
J. Lutes
Ragin Raisins
Rumble Individual
Placement Matches (16 Man)
47
07/07
W
Replay
F 3-7 2:51
M. Rosas
Capital city
Rumble Individual
4th Wrestleback (16 Man)
47
07/07
L
Replay
F 9-0 1:51
C. Tackett
CP Wrestling Academy
Rumble Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
47
07/07
W
Replay
DEC 5-2
R. Clay
Anchor Bay WC
Rumble Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
47
07/07
W
Replay
DEC 13-6
M. Rosas
Capital city
Rumble Individual
Round 1 (16 Man)
47
05/06
L
DEC 6-4
T. Simmons
Michigan Revolution
Viking War Individual
Placement Matches (8 Man)
44/47
05/06
W
DEC 6-0
B. Dahms
Saranac
Viking War Individual
Semis & 1st WB (8 Man)
44/47
05/06
W
MD 16-2
G. King
Holt Wrestling Club
Viking War Individual
Quarterfinals (8 Man)
44/47
03/25
L
Replay
DEC 9-6
T. Simmons
Michigan Revolution
2023 MYWAY State Championships
6th Wrestleback (64 Man)
46
03/25
L
Replay
DEC 8-2
O. Cummings
Lawton
2023 MYWAY State Championships
Quarters & 5th WB (64 Man)
46
03/25
W
Replay
F 6-2 0:56
W. Knapp
Dansville WC
2023 MYWAY State Championships
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
46
03/25
W
Replay
DEC 8-2
B. Dahms
Saranac Youth WC
2023 MYWAY State Championships
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
46
02/12
L
DEC 12-5
R. Kelley
Summit Wrestling
Bay County Open & Novice
Placement Matches (16 Man)
49
02/12
W
MD 20-9
L. Chandler
Birch Run PFY WC
Bay County Open & Novice
Cons. Semis (16 Man)
49
02/12
W
F 12-0 1:19
M. McNamara
Clio WC
Bay County Open & Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
49
02/12
L
TF 15-0 2:00
A. Puckett
---
Bay County Open & Novice
Quarters & 1st WB (16 Man)
49
02/12
W
DEC 9-8
C. Dolan
Clio WC
Bay County Open & Novice
Round 1 (16 Man)
49
01/15
W
MD 10-2
M. Jerke
Pack Elite
Brighton Open & Novice
Placement Matches (16 Man)
46
01/15
W
MD 16-3
S. Gifford
Fenton WC
Brighton Open & Novice
Cons. Semis (16 Man)
46
01/15
W
MD 10-0
Q. Gaynier
Hartland WC
Brighton Open & Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
46
01/15
W
F 2-0 0:48
M. Tindall
Brighton WC
Brighton Open & Novice
2nd Wrestleback (16 Man)
46
01/15
L
DEC 10-6
T. Simmons
Michigan Revolution
Brighton Open & Novice
Quarters & 1st WB (16 Man)
46
01/15
W
F 2-0 0:14
K. Gonder
Edwardsburg WC
Brighton Open & Novice
Round 1 (16 Man)
46
01/15
L
NC 0-0
T. Simmons
Michigan Revolution
Brighton Open & Novice
2nd Place Match (16 Man)
46
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023
2023-24 Iowa Wrestling
Oct 26, 2023
2023-24 Iowa State Wrestling
Nov 27, 2023