Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Karsten Hohm
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Aurora
Aurora Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
DEF 12-5 3:56
A. Diaz
LEXINGTON
Nebraska Mat Jam 2024
Round 1 (16 Man)
130-141
02/10
W
DEC 9-6
L. Stenka
Adams Central
NSAA Class B District 4
Placements
120
02/10
W
DEC 4-0
T. Trejo
Alliance
NSAA Class B District 4
Consi Semis
120
02/10
L
MD 13-4
E. Kelley
Hastings
NSAA Class B District 4
Semis and WB3
120
02/10
W
DEC 7-6
H. Sullivan
Blair
NSAA Class B District 4
Quarters and WB1
120
02/02
L
F 11-1 4:33
E. Kelley
Hastings
Adams Central Invite
Placements
120
02/02
W
DEC 2-0
L. Stenka
Adams Central
Adams Central Invite
Varsity R2-8
120
01/27
W
F 6-2 3:25
G. Kaiser
Lexington
Central Conference Tournament (Boys)
Championships
120
01/27
W
DEC 5-4 TB1
W. Clarke
Crete
Central Conference Tournament (Boys)
Semis
120
01/27
W
F 3-2 3:31
A. Linden
Northwest
Central Conference Tournament (Boys)
Quarters
120
01/19
W
M FOR 0-0
Z. Woodward
Hershey
David City Invite 2024
Medal Matches
120
01/19
L
F 2-0 1:45
E. Haynes
Millard West
David City Invite 2024
Round 5
120
01/19
W
DEC 7-0
W. Clarke
Crete
David City Invite 2024
Round 4
120
01/19
L
DEC 4-2 SV
Z. Woodward
Hershey
David City Invite 2024
Round 3
120
01/07
W
DEC 6-0
D. Ruzicka
St. Paul
Central City Wrestling Invite
Finals
120
01/06
W
DEC 9-4
O. Vondra
Elkhorn Valley
Central City Wrestling Invite
Semis
120
01/06
W
DEC 5-0
Z. Woodward
Hershey
Central City Wrestling Invite
Quarterfinals
120
12/29
L
M FOR 0-0
Z. Johnson
Norfolk JV 1
2023 Newman Grove Holiday Invitational
Final Round
120
12/29
W
DEC 5-0
L. Carlson
Winside
2023 Newman Grove Holiday Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
120
12/29
W
MD 12-4
W. Fyfe
Newman Grove
2023 Newman Grove Holiday Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
12/29
W
F 2-0 0:46
J. Luoma
Pender
2023 Newman Grove Holiday Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
120
12/29
L
DEC 4-2 SV
Z. Johnson
Norfolk JV 1
2023 Newman Grove Holiday Invitational
Quarterfinals
120
12/03
W
DEC 7-4
L. Gomez
Crete
Cozad Invite
Varsity Finals
126
12/03
W
DEC 5-4 SV
K. Hill
Sidney
Cozad Invite
Varsity Consolation Semis
126
12/02
L
MD 10-2
D. Naylor
Lexington
Cozad Invite
Varsity Semis, 3rd & 1st WB
126
12/02
W
TF 17-2 6:00
M. Gardner
Gering
Cozad Invite
Varsity Quarterfinals (8 & 16), 1st WB (16)
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
F 5-1 3:59
K. Carraher
Franklin fylers
Nebraska Mat Jam 2023
Placement Matches (16 Man)
127-137
03/05
L
DEC 6-3
B. Hatch
Minden wrestling club
Nebraska Mat Jam 2023
4th Wrestleback (16 Man)
127-137
03/05
W
F 2-0 1:30
G. Wedemeyer
Ravenna Bluejays Wrestling
Nebraska Mat Jam 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
127-137
03/05
W
DEC 8-4
K. Jensen
Pleasanton
Nebraska Mat Jam 2023
2nd Wrestleback (16 Man)
127-137
03/05
W
DEC 5-3
B. Patterson
Wilcox-Hildreth
Nebraska Mat Jam 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
127-137
03/05
L
DEC 8-2
B. Burry
Bayard
Nebraska Mat Jam 2023
Round 1 (16 Man)
127-137
02/17
L
Replay
MD 9-0
C. Karlin
Beatrice
2023 NSAA State Championships
Fri Ses 3&4 Round 2 (16 Man)
B113
02/17
L
Replay
TF 18-3 3:22
C. Coyle
Bennington
2023 NSAA State Championships
Thu Ses 1&2 Round 2 (16 Man)
B113
02/16
W
Replay
DEC 3-1
H. Reed
Minden
2023 NSAA State Championships
Thu Ses 1&2 Round 1 (16 Man)
B113
01/28
W
DEC 4-3
I. Ciro
York
Central Conference
Round 6
113
01/28
W
DEC 7-2
J. Monzon
Schuyler
Central Conference
Round 5
113
01/28
L
DEC 2-1
W. Clarke
Crete
Central Conference
Round 4
113
01/28
W
DEC 5-4
I. Ciro
York
Central Conference
Round 2
113
01/20
W
F 4-0 1:54
C. Barton
Malcolm
David City Invite 2023
Medal Matches
113
01/20
L
DEC 6-2
W. Clarke
Crete
David City Invite 2023
Round 5
113
01/20
W
DEC 7-0
T. Strode
Tekamah-Herman
David City Invite 2023
Round 4
113
01/20
W
F 6-1 3:00
K. Glasshoff
East Butler
David City Invite 2023
Round 3
113
01/20
W
F 12-3 3:57
C. Kempf
Milford
David City Invite 2023
Round 2
113
01/14
L
MD 8-0
D. Naylor
Lexington
Schuyler Wrestling Varsity Invite
3rd and 4th
113
01/14
W
F 4-0 1:16
K. Micek
Scotus Central Catholic
Schuyler Wrestling Varsity Invite
Round 5
113
01/14
L
F 15-4 4:53
C. Coyle
Bennington
Schuyler Wrestling Varsity Invite
Round 4
113
01/14
W
DEC 4-2
T. Bellamy
Blair
Schuyler Wrestling Varsity Invite
Round 2
113
01/08
L
DEC 5-2
H. Sanchez
Madison
Central City Wrestling Invite
Finals
113
01/07
W
DEC 7-0
D. Ruzicka
St. Paul
Central City Wrestling Invite
Semis
113
01/07
W
F 2-0 3:23
A. Linden
Northwest
Central City Wrestling Invite
Quarterfinals
113
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022