Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gus Becker
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 6-0
I. Staggemeyer
Rockford
MSHSL Section 2AA Individual
2.5: WB 2
107
02/23
L
F 5-0 1:53
D. Ramthun
Mound-Westonka
MSHSL Section 2AA Individual
1: Round of 16
107
02/15
W
MD 18-6
M. Baker
Mankato West
MSHSL Team Section 2AA
Champ - Round 1 (16 Team)
107
02/15
L
F 2-0 0:15
E. Mercado
St. Peter
MSHSL Team Section 2AA
Quarterfinals (16 Team)
107
02/10
W
F 17-4 3:03
H. Butterfield
---
DC/L JV Jam
Round 1
107
02/10
W
F 4-2 1:27
R. Korson
---
DC/L JV Jam
Round 1
107
02/10
W
DEC 6-5
G. Freitag
---
DC/L JV Jam
Round 1
107
02/10
W
F 4-2 1:23
R. Korson
Hutchinson
DC JV Jam
Round 1
107
02/09
W
DEC 5-4
P. Brownell
St. Agnes
Champlin Park, Delano, St. Agnes Tri
Round 1
107
02/09
W
TF 18-2
E. Miller
Champlin Park
Champlin Park, Delano, St. Agnes Tri
Round 1
107
02/08
W
F 5-0 1:50
L. Tietz
Wabasso
Wabasso @ Delano
Round 1
107
01/27
W
MD 11-3
J. Meyer
ACGC
2024 MNGWL Region 3 Qualifier
7th Place
107
01/27
L
TF 17-0 3:18
M. Atkinson
Prior Lake
2024 MNGWL Region 3 Qualifier
Round 4 WB
107
01/27
W
F 2-0 1:08
L. McKee
Howard Lake - Waverly - Winsted
2024 MNGWL Region 3 Qualifier
Round 3 WB
107
01/27
L
MD 11-1
C. Meuwissen
Waconia
2024 MNGWL Region 3 Qualifier
Quarters
107
01/26
L
DEC 4-3
D. Voigt
Glencoe - Lester Prairie
Glencoe - Lester Prairie @ Delano
Round 1
107
01/13
W
DEC 9-2
J. Doe
St. Peter
9GL Region 3 Team
Round 1
106
01/12
L
F 7-0 3:08
D. Ramthun
Mound-Westonka
Delano, HLWW, Mound-West. Tri
Round 1
107
01/11
L
F 13-2 3:18
M. Schlagel
Howard Lake-Waverly-Winsted
Delano, HLWW, Mound-West. Tri
Round 1
107
01/11
L
F 11-2 3:30
M. Schlagel
Howard Lake-Waverly-Winsted
Howard Lake-Waverly-Winsted @ Delano
Round 1
107
12/28
L
DEC 6-1
B. Schneider
Bismarck Legacy
2023 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
107
12/28
L
F 4-1 0:39
G. Benz
Rock Ridge
2023 Rumble on the Red - JV
R1
107
12/22
L
MD 15-5
K. Penk
Dassel-Cokato-Litchfield
Delano vs. Dassel-Cokato-Litchfield
Round 1
107
12/21
W
DEC 7-5
O. Long
Annand-M Lk Lightning
Delano @ Annand-M Lk Lightning
Round 1
107
12/09
W
DEC 3-2
M. Looman
---
JV Delano Invite
Round 1
107
12/09
W
F 2-0
E. Jeffries
Hibbing
JV Delano Invite
Round 1
109
12/09
L
F 2-0 0:28
N. Stahlboerger
Hibbing
JV Delano Invite
Round 1
107
12/07
L
TF 15-0
B. Kiecker
Orono
Orono, Delano, New Prague, Rocori Quad
Round 1
107
12/07
L
F 2-0 1:20
C. Faber
Rocori
Orono, Delano, New Prague, Rocori Quad
Round 1
107
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/30
L
Replay
TF 16-0 4:01
H. Bernard
Chatfield
2023 NYWA State Tournament
1: WB R1
100
03/30
L
Replay
F 2-0 0:23
V. Schmid
Mille Lacs
2023 NYWA State Tournament
1: Rd of 16
100
03/25
L
F 2-0 2:33
M. Moyer
Waconia
NYWA Region 3 (Waconia)
Round 4
100
03/25
W
MD 12-0
G. Morisset
Watertown-Mayer
NYWA Region 3 (Waconia)
Round 3
100
03/25
L
F 2-0 1:01
R. Clobes
HLWW
NYWA Region 3 (Waconia)
Round 1
100
02/10
L
DEC 9-2
K. Zwaag
Milaca-Faith Christian
Milaca-Faith Christian @ Delano
Round 1
106
02/03
W
F 2-0 1:28
M. Mangone
Scott West
Scott West vs. Delano
Round 1
106
02/03
L
TF 21-5
C. Hardin
Annand-M Lk Lightning
Delano @ Annand-M Lk Lightning
Round 1
106
01/27
W
F 2-0 0:58
D. Wechter
Mound-Westonka
Mound-Westonka @ Delano
Round 1
106
01/19
L
F 2-0 0:49
H. Fitch
Rockford
Delano @ Rockford
Round 1
106
01/19
L
F 10-3 3:48
J. Neunsinger
Chaska-Chan Stormhawks
Chaska-Chan Stormhawks vs. Delano
Round 1
106
01/12
L
F 5-0 1:24
J. Lopez
Windom-Mountain Lake
Windom-Mountain Lake vs. Delano
Round 1
106
01/12
W
F 2-0 2:02
R. Korson
Hutchinson
Delano @ Hutchinson
Round 1
106
01/11
L
DEC 8-5
B. Brose
Watertown Mayer- Mayer Luth.
Watertown Mayer- Mayer Luth. vs. Delano
Round 1
106
01/10
L
DEC 7-5
W. Stutsman
Howard Lake-Waverly-Winsted
Howard Lake-Waverly-Winsted @ Delano
Round 1
106
01/09
W
F 2-0 0:47
D. Wechter
Mound-Westonka
Mound-Westonka @ Delano
Round 1
106
01/09
W
DEC 2-0
B. Brose
Watertown Mayer- Mayer Luth.
Watertown Mayer- Mayer Luth. @ Delano
Round 1
106
01/07
L
F 5-0 1:11
C. Doughty
Orono
Gerry Bakke Memorial Invite 2023 JV
Round 3
106
01/07
W
DEC 6-0
C. Ogle
Mound-Westonka
Gerry Bakke Memorial Invite 2023 JV
Round 2
106
01/07
L
F 0-2 0:41
D. Rivers
Pequot Lks-Pine River-B
Gerry Bakke Memorial Invite 2023 JV
Round 1
106
01/05
L
MD 16-3
Z. Humbert
Rocori
Rocori @ Delano
Round 1
106
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022