Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Elijah Narayanan
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
BATAVIA
Batavia
Batavia Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
F 2-0 0:45
E. Annicks
Tinley Park Bulldogs Wrestling
2024 IL Kids Future Finalist
Round 3
72-73
02/03
W
DEC 4-2
T. Schultz
Storm Wrestling Academy
2024 IL Kids Future Finalist
Round 2
72-73
02/03
W
DEC 9-6
J. Lazenby
Southern Illinois Bulldogs WC
2024 IL Kids Future Finalist
Round 1
72-73
01/28
W
MD 10-0
H. Zerth
Downers Grove Wrestling Club
Blackhawk Derrick Munos Invitational
Placement Matches (8 Man)
72-81
01/28
W
F 4-0 1:27
C. Hennessy
Naperville Wrestling Club
Blackhawk Derrick Munos Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
72-81
01/28
L
MD 9-0
A. Lapitan
SCN Youth Wrestling Club
Blackhawk Derrick Munos Invitational
Quarterfinals (8 Man)
72-81
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
W
TF 15-0 1:47
R. Peterson
Kaneland
Batavia Classic Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
66-68
01/29
W
DEC 6-1
T. Guillen
SCN Youth Wrestling
Batavia Classic Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
66-68
01/29
L
DEC 11-4
G. Hoger
Fox Valley WC
Batavia Classic Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
66-68
01/08
L
F 6-0 3:33
M. Lawrence
Yorkville Wrestling Club
2023 Bob Jahn Memorial
Round 2
66-72
01/08
L
F 6-0 2:01
B. Witkowski
Fox Valley WC
2023 Bob Jahn Memorial
Round 1
66-72
12/31
L
TF 15-0 2:55
K. Sullivan
Morris Wrestling Club
Cadet Classic-Fitz Academy
Finals (8 Man)
66-69
12/31
L
DEC 4-0
G. Hoger
Fox Valley Wrestling Club
Cadet Classic-Fitz Academy
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
66-69
12/31
W
MD 14-0
T. Guillen
SCN
Cadet Classic-Fitz Academy
Quarterfinals (8 Man)
66-69
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024