Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Parker Youngblut
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
DC Elite
DC Elite Wrestling
DC elite
Dc elite
Jesup Mat Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
Replay
DEC 7-2
L. Pagliai
Moen Wrestling Academy
2024 Iowa/USA State Championship
Round 2 Champ & WB (32 Man)
63
01/28
L
Replay
F 2-0 0:20
R. Wilson
Sebolt Wrestling Academy
2024 Iowa/USA State Championship
Round 1 (32 Man)
63
01/21
L
F 2-4 0:50
H. Kaldenberg
Iowa City MatPac
City High Matpac Wrestling Classic
Round 4
B-14
01/21
L
DEC 9-7 SV
C. Seydel
West Branch wrestling club
City High Matpac Wrestling Classic
Round 3
B-14
01/21
L
DEC 7-4
B. Rolfes
North Liberty Wrestling Club
City High Matpac Wrestling Classic
Round 2
B-14
01/20
L
Replay
TF 15-0 3:00
E. Hamacher
Pursuit Wresting Minnesota
Badgerland Nationals 2024 Midwest Tour
2nd Wrestleback (16 Man)
65
01/20
L
Replay
TF 16-0 2:13
H. Bakken
Outlaw Wrestling Club
Badgerland Nationals 2024 Midwest Tour
Round 1 (16 Man)
65
12/28
L
MD 8-0
C. Collins
Mnw
2023 BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Placement Matches (8 Man)
Bracket 23
12/28
W
F 6-2 1:33
A. Wenger
THWC
2023 BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
Bracket 23
12/28
L
TF 16-0 2:56
L. Roberts
Big Game Wrestling Club
2023 BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
Bracket 23
12/28
W
DEC 6-1
C. Vance
Immortal Athletics Wrestling Club
2023 BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Quarterfinals (8 Man)
Bracket 23
12/16
L
Replay
F 2-0 0:23
H. Bakken
Outlaw Wrestling Club
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
2nd Wrestleback (16 Man)
65
12/16
W
Replay
DEC 13-11
W. Haluptzok
Anoka Youth Wrestling
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Quarters & 1st WB (16 Man)
65
12/16
L
Replay
DEC 6-2
A. Wenger
THWC
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Round 1 (16 Man)
65
12/11
W
MD 8-0
R. Klendworth
Center Point Urbana
Marion Wrestling Kids Classic
Round 3
Bracket 29
12/10
L
MD 9-1
D. Carpenter
Alburnett Mat Pack
Marion Wrestling Kids Classic
Round 2
Bracket 29
12/10
W
F 3-2 0:42
J. Hayes
Marion Wolves Wrestling Club
Marion Wrestling Kids Classic
Round 1
Bracket 29
11/24
L
F 5-0 0:34
E. Porter
ICWC
Black Friday Sailor Classic
Round 3 (4 Man)
42
11/24
L
DEC 6-3
H. Bakken
Outlaw Wrestling Club
Black Friday Sailor Classic
Round 2 (4 Man)
42
11/24
L
F 2-0 0:48
P. Duncan
Team Valley
Black Friday Sailor Classic
Round 1 (4 Man)
42
11/04
L
F 8-0 0:50
L. Paulus
IAWC
Logan Luft Memorial Wrestling Tournament
Round 4
Boys 3rd-4th #16
11/04
L
F 6-0 1:14
L. Clark
Boone Wrestling Club
Logan Luft Memorial Wrestling Tournament
Round 3
Boys 3rd-4th #16
11/04
L
F 2-0 0:57
B. Rust
Lyons Den
Logan Luft Memorial Wrestling Tournament
Round 2
Boys 3rd-4th #16
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
W
Replay
MD 15-2
C. Porter
Wisconsin
TOA - 2023 Dominate in the Dells
Round 5
60-61
03/12
W
Replay
F 2-0 0:20
M. Hawkins
Crystal Lake Wizards Wrestling Club
TOA - 2023 Dominate in the Dells
Round 4
60-61
03/12
W
Replay
DEC 14-7
C. Jones
Union Grove Wrestling Club
TOA - 2023 Dominate in the Dells
Round 2
60-61
02/12
W
F 2-0 0:51
J. Scherrman
Little Blazers
West Delaware Little Hawk Tournament
Round 3 (4,3,2)
B 14
02/12
W
MD 11-0
G. Haney
Center Point Urbana
West Delaware Little Hawk Tournament
Rnd 2 (4,3,2 man)
B 14
02/12
L
F 2-2 0:34
L. Weber
Junior Mustangs
West Delaware Little Hawk Tournament
Rnd 1 (4 man, 3 man, Best of 3)
B 14
01/29
L
Replay
F 5-0 0:59
B. Harjo
Moyer Elite Wrestling
2023 Iowa/USA State Championship
placement
62
01/29
L
Replay
F 8-0 1:43
G. Lockhart
Central Iowa Wrestling Club /Team Intensity
2023 Iowa/USA State Championship
round 6
62
01/29
L
Replay
DEC 6-1
V. Chambers
Powerhouse Wrestling Club
2023 Iowa/USA State Championship
round 5
62
01/29
W
Replay
F 10-9 2:40
B. Harjo
Moyer Elite Wrestling
2023 Iowa/USA State Championship
round 3
62
01/22
L
F 2-0 0:19
G. Carson
---
Little Buc Wrestling Tournament 2023
Round 4
C-22
01/22
W
F 3-4 1:45
M. Joel
---
Little Buc Wrestling Tournament 2023
Round 3
C-22
01/22
W
F 4-2 1:42
B. Bouska
Northeast Iowa Wrestling Club
Little Buc Wrestling Tournament 2023
Round 2
C-22
01/21
W
F 9-2 1:23
J. Parilo
Alburnett Mat Pack
Alburnett Kids Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
14
01/21
W
DEC 9-6
M. Meyer
Mount Vernon
Alburnett Kids Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
14
01/21
W
DEC 11-5
F. McQuillen
Cascade little cougars
Alburnett Kids Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
14
01/15
W
FOR 0-0
O. Schmit
Wapsie Valley
Wapsie Valley Warrior Wrestling Classic
Placement Matches (8 Man)
16
01/15
L
F 3-2 0:23
R. Kleitsch
Wapsie Valley
Wapsie Valley Warrior Wrestling Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
16
01/15
L
F 2-0 0:27
B. Tiedt
Denver Wrestling Club
Wapsie Valley Warrior Wrestling Classic
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
16
01/15
W
F 2-0 0:10
H. Liddle
Tripoli
Wapsie Valley Warrior Wrestling Classic
Quarterfinals (8 Man)
16
12/04
W
TF 19-3
L. Gladson
USA Mat Club
Jesup Little J-Hawks Tournament
Round 4
1st-2nd #15
12/04
L
DEC 17-10
B. Miller
Indee Mat Club
Jesup Little J-Hawks Tournament
Round 3
1st-2nd #15
12/04
W
F 0-0 0:22
M. Scott
Denver Wrestling Club
Jesup Little J-Hawks Tournament
Round 2
1st-2nd #15
11/27
L
Replay
F 2-0 0:46
B. Miller
Indee Mat Club
Independence Mini-Mustang 2022
Placement Matches (8 Man)
SPW-16
11/27
W
Replay
DEC 7-2
K. Peterson
Team Bosco
Independence Mini-Mustang 2022
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
SPW-16
11/27
W
Replay
MD 12-4
J. White
CPU Wrestling Club
Independence Mini-Mustang 2022
Quarterfinals (8 Man)
SPW-16
11/25
W
F 7-4 1:59
C. Bagby
usa mat club
Black Friday Sailor Classic
Round 3 (4 Man)
K-2 Group 14
11/25
W
F 6-0 0:36
K. Duncan
Storm Chasers
Black Friday Sailor Classic
Round 2 (4 Man)
K-2 Group 14
11/25
W
F 5-0 0:54
B. Eberline
North Butler Mat Cats
Black Friday Sailor Classic
Round 1 (4 Man)
K-2 Group 14
11/12
W
F 2-0 0:27
H. Vega-Manalili
Hammerin Hawks
13th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 5 (5 Man)
7
11/12
W
F 6-1 1:18
T. Rogers
LaPorte City wrestling club
13th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 4
7
11/12
W
F 5-0 0:35
D. Marcantonio
Hammerin Hawks Wrestling Club
13th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 3
7
11/12
W
F 2-0 0:20
S. Sankot
Eastern Iowa Wrestling Club
13th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 1 (5 Man)
7
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020