Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 5:00 AM UTC
Asian Olympic Qualifiers
Today · 2:00 PM UTC
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Today · 2:00 PM UTC
Olympic Trials Watch Party
Today · 7:00 PM UTC
Utah Freestyle/Greco State
Today · 11:00 PM UTC
ID Freestyle & Greco Championships
Tomorrow · 1:00 AM UTC
OWA State Championships 2024
Tomorrow · 12:00 PM UTC
East Region MAWA Championships
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Reverence Ironman National Team
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Charles City FS/GR
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Kids/Cadets/ Jr Gr FS
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Aztec Warrior Championships
Tomorrow · 4:00 PM UTC
3C2A Womens State Championships
Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Tyrant Poseidon Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dylan McCullough
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
River Hill
Warhawks
Warhawks Red
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
W
Replay
DEC 8-1
E. Arneson
Linganore
MPSSAA State Championships
Finals
170-4A/3A
03/04
W
Replay
MD 12-3
N. Eremita
Crofton
MPSSAA State Championships
Semifinals
170-4A/3A
03/04
W
Replay
MD 9-1
S. Douglas
Damascus
MPSSAA State Championships
Quarterfinals (16 Man)
170-4A/3A
03/03
W
Replay
TF 16-1 2:50
J. Williams
Franklin
MPSSAA State Championships
Preliminaries (16 Man)
170-4A/3A
02/25
W
F 6-1 5:59
L. Cookerly
Old Mill
MPSSAA 4A-3A East Regional
Placement Matches (16 Man)
170
02/25
W
F 2-0 0:54
A. Kuntz
Leonardtown
MPSSAA 4A-3A East Regional
Semis (16 Man)
170
02/25
W
F 2-0 1:11
I. King
Howard
MPSSAA 4A-3A East Regional
Quarters (16 Man)
170
02/19
W
TF 15-0 3:53
J. Obitz
Marriotts Ridge
53rd Howard County Championship
VAR RD 9 Championship
170
02/18
W
F 2-0 1:04
B. Fisher
Oakland Mills
53rd Howard County Championship
VAR RD 5A Semis
170
02/18
W
F 6-1 1:26
W. Schmitt
Centennial
53rd Howard County Championship
VAR Rd 2 Quarters
170
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/15
L
DEC 7-6
J. Selby
Winston Churchill
MPSSAA State Championships
Finals
170-3A/4A
07/15
W
F 0-0 0:40
K. Moore
Laurel
MPSSAA State Championships
Semifinals
170-3A/4A
07/15
W
DEC 6-2
N. Manzoeto
Montgomery Blair
MPSSAA State Championships
Quarterfinals (16 Man)
170-3A/4A
07/15
W
F 0-0 1:11
C. Kuhar
Urbana
MPSSAA State Championships
Preliminaries (16 Man)
170-3A/4A
02/26
W
F 7-0 2:35
B. Qassem
---
MPSSAA 3A East Regional
Placement Matches (16 Man)
170
02/26
W
F 4-0 1:21
J. Obitz
Marriotts Ridge
MPSSAA 3A East Regional
Semis (16 Man)
170
02/26
W
F 2-0 0:20
C. Dawson
Long Reach
MPSSAA 3A East Regional
Quarters (16 Man)
170
02/20
W
MD 15-6
D. Vaysman
Glenelg
52nd Howard County Tournament
VAR RD 9 Championship
170
02/19
W
DEC 5-1
B. Qassem
---
52nd Howard County Tournament
VAR RD 5A Semis
170
02/18
W
F 13-0 3:28
D. Ogordi
Atholton
52nd Howard County Tournament
VAR Rd 2 Quarters
170
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/29
W
F 4-0 1:14
J. Pociask
---
Tyrant Bison Winter Duals High School
Finals (2 Team)
152
12/29
W
DEC 10-3
E. Barlage
VA Eagle
Tyrant Bison Winter Duals High School
Round 4 (8 Team)
152
12/29
W
F 2-0 1:13
J. Price
VA Elite Blue
Tyrant Bison Winter Duals High School
Round 5 (8 Team)
152
12/29
W
DEC 7-1
C. Listordi
Diamond Fish Blue
Tyrant Bison Winter Duals High School
Round 7 (8 Team)
152
12/29
L
DEC 6-5
B. Engle
---
Tyrant Bison Winter Duals High School
Round 1 (8 Team)
152
12/29
W
DEC 7-2
R. Iii
---
Tyrant Bison Winter Duals High School
Round 6 (8 Team)
152
09/19
W
F 2-1 4:30
C. Bridges
Downtown VB Brawlers
Tyrant Battle in the Burgh High School
Round 5 (8 Team)
152
09/19
W
F 2-4 3:33
C. McGeary
North Hunterdon
Tyrant Battle in the Burgh High School
Round 6 (8 Team)
152
09/19
W
DEC 5-2
D.
PA United
Tyrant Battle in the Burgh High School
Round 3 (8 Team)
152
09/19
W
DEC 8-5
K. Epperly
84 Athletes 2
Tyrant Battle in the Burgh High School
Round 2 (8 Team)
152
09/19
W
F 2-0 0:40
N. Patrick
VA Powerhouse
Tyrant Battle in the Burgh High School
Round 7 (8 Team)
152
09/19
W
F 2-2 1:24
H. McCellan
Vagabonds
Tyrant Battle in the Burgh High School
Semis (4 Team)
152
09/19
L
DEC 6-2
W. Crofoot
Chaos
Tyrant Battle in the Burgh High School
Round 4 (8 Team)
152
09/19
L
MD 17-5
J. Altieri
All American
Tyrant Battle in the Burgh High School
Round 1 (8 Team)
152
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/09
L
F 12-4 1:56
T. Tennant
Louisiana Swamp Monsters
Grand River Rumble High School Duals
Round 2 (4 Team)
155
07/09
L
F 4-0 1:15
E. Ivaldi
SCWAY BLACK
Grand River Rumble High School Duals
Finals (8 Team)
155
07/09
W
DEC 4-2
M. Middleton
---
Grand River Rumble High School Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
155
07/09
L
F 12-1 2:57
P. Carr
---
Grand River Rumble High School Duals
Quarterfinals (8 Team)
155
07/09
L
F 4-0 2:13
C. Garza
---
Grand River Rumble High School Duals
Round 1 (4 Team)
155
03/07
L
MD 10-0
J. Cohenour
Old Mill
MPSSAA State Championships
3rd Wrestleback
145-4A/3A
03/07
W
DEC 4-2
D. Laumann
Chesapeake-AA
MPSSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
145-4A/3A
03/07
W
F 5-2 3:00
V. Salgado
South Hagerstown
MPSSAA State Championships
1st Wrestleback (16 Man)
145-4A/3A
03/06
L
DEC 8-7
D. Duncan
Kenwood
MPSSAA State Championships
Preliminaries (16 Man)
145-4A/3A
02/29
L
DEC 5-4
L. Oginassiti
North County
MPSSAA 4A-3A East Regional
Placement Matches (16 Man)
145
02/29
W
DEC 6-5
S. Kassiri
---
MPSSAA 4A-3A East Regional
Cons. Semis (16 Man)
145
02/29
W
DEC 4-2 SV
M. Altamarino
Atholton
MPSSAA 4A-3A East Regional
Cons. Round 1 (16 Man)
145
02/29
L
F 4-0 4:23
L. Oginassiti
North County
MPSSAA 4A-3A East Regional
Quarters (16 Man)
145
02/23
W
DEC 7-6
J. Cornelius
Oakland Mills
51st Howard County Tournament
VAR RD 9 3rd
145
02/22
W
F 2-0 0:48
K. Yang
Glenelg
51st Howard County Tournament
VAR RD 6 Consi Semi
145
02/22
L
DEC 1-0
M. Altamirano
Atholton
51st Howard County Tournament
VAR RD 5A Semis
145
02/22
W
F 6-2 2:24
X. Donnely
Mount Hebron
51st Howard County Tournament
VAR Rd 2 Quarters
145
02/12
W
F 10-3 3:27
J. Grandstaff
Marriotts Ridge
MPSSAA 3A East Duals
Semifinals (4 Team)
145
02/12
W
F 4-1 4:00
K. Reid
---
MPSSAA 3A East Duals
Finals (4 Team)
145
01/16
W
MD 14-6
J. Sedor
Centennial
River Hill @ Centennial
Round 1
145
01/11
L
DEC 8-1
N. Perry
---
Hammond Invitational
Placement Matches (8 Man)
145
01/11
L
DEC 6-2 TB1
B. LaBella
Severn School
Hammond Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
145
01/11
W
MD 13-2
C. Kolarek
Westminster
Hammond Invitational
Quarterfinals (8 Man)
145
01/11
W
F 2-0 1:52
B. Carleton
Chesapeake-AA
Hammond Invitational
Round 5 (6 Man)
145B
01/11
W
DEC 11-7
N. Perry
---
Hammond Invitational
Round 4 (6 Man)
145B
01/11
W
F 7-0 1:32
R. Eller
Bowie
Hammond Invitational
Round 3 (6 Man)
145B
01/11
W
F 7-0 1:19
J. Kern
---
Hammond Invitational
Round 2 (6 Man)
145B
01/10
L
F 5-0 1:38
D. Duncan
Kenwood
Hammond Invitational
Round 1 (6 Man)
145B
12/20
W
MD 14-5
B. Carlton
Chesapeake-AA
Chesapeake-AA @ River Hill
Round 1
145
12/16
L
DEC 9-6
S. Hurst
Century
Century @ River Hill
Round 1
145
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
2023-2024 Season Defense Soap Highlights
Jan 22, 2024
The Bader Show
Apr 14, 2021