Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Poseidon
Apr 27, 2:00 PM UTC
2024 Jet Ironman
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
PAC
PA Super 32 Qualifier
PA Super 32 Qualifier
Brackets
Results
Info
Results
Team Name
Buxton (NJ)
Caldwell
Canon-McMillan
Cherokee
Fortify Wrestling Club
HS Team Nauman WC
Half Hollow Hills West
Iron Horse
Juniata
Lasalle College
Liberty
M2 Training Center
Mat Asassins
Mat Assassins
Parkland
RedNose Wrestling School
Rhino wrestling
Scorpions
Seagull Wrestling Club
Shawnee
Shikellamy
Steller Trained
Titans
Triumph Trained
West Essex
Wyalusing
X-Calibur
none
Weight Class
106 lbs
113 lbs
120 lbs
126 lbs
132 lbs
138 lbs
145 lbs
152 lbs
160 lbs
170 lbs
182 lbs
Semi-Finals
Pete Plesh
P. Plesh
Scorpions
W
DEC 9-3
106 lbs
Wilmont Kai
W. Kai
Aidan Yarussi
A. Yarussi
Mat Asassins
W
DEC 5-3
106 lbs
Rivers Addison
R. Addison
Buxton (NJ)
Tyson Cook
T. Cook
Mat Assassins
W
TF 18-3 5:55
113 lbs
Owen Kucharski
O. Kucharski
Fortify Wrestling Club
Aiden Beimel
A. Beimel
M2 Training Center
DEC 7-2
113 lbs
W
Ethan Staples
E. Staples
Shawnee
Mason Harvey
M. Harvey
F 2-0 0:58
120 lbs
W
Pierce Kane
P. Kane
Liam Flanagan
L. Flanagan
W
DEC 11-4
120 lbs
ALEX REED
A. REED
Shikellamy
Tyler Clark
T. Clark
none
F 7-4 3:49
126 lbs
W
CJ Carr
C. Carr
Wyalusing
Ryan Langenmayr
R. Langenmayr
Scorpions
W
TF 16-1 3:39
126 lbs
Lucas Lapinski
L. Lapinski
Cherokee
Ethan Kerlin
E. Kerlin
West Essex
DEC 8-3
132 lbs
W
Jimmy Garcia
J. Garcia
Steller Trained
Trevor Cortright
T. Cortright
none
W
DEC 3-1
132 lbs
Abe ZARETSKY
A. ZARETSKY
Aaron Burkett
A. Burkett
W
DEC 5-3
138 lbs
Patrick Borja
P. Borja
Michael Connelly
M. Connelly
Rhino wrestling
F 10-2 1:58
138 lbs
W
Dylan Granahan
D. Granahan
Taylor Smith
T. Smith
Juniata
W
DEC 2-2 TB2
TB2
145 lbs
Nolan Liess
N. Liess
X-Calibur
Christopher Creason
C. Creason
none
W
DEF 0-0 0:24
145 lbs
Lorenzo Caamano
L. Caamano
Caldwell
Ryan Datz
R. Datz
Seagull Wrestling Club
W
F 2-0 2:43
152 lbs
Ryan Santiago
R. Santiago
Liberty
Samuel Almedina
S. Almedina
F 2-0 1:45
152 lbs
W
Ryan Lawler
R. Lawler
HS Team Nauman WC
David Hussey
D. Hussey
Triumph Trained
W
MD 10-0
160 lbs
Bryce Coesfeld
B. Coesfeld
Iron Horse
Hayden Mann
H. Mann
F 2-2 2:47
160 lbs
W
John Quinonez
J. Quinonez
RedNose Wrestling School
Gabe Stafford
G. Stafford
Canon-McMillan
W
F 6-2 3:08
170 lbs
Garett Tettemer
G. Tettemer
none
Brendan Ridge
B. Ridge
Half Hollow Hills West
DEC 5-4
170 lbs
W
Victor Carrasquilla
V. Carrasquilla
Parkland
Waylon Wehler
W. Wehler
Titans
W
F 2-0 1:26
182 lbs
Jordyn Roane
J. Roane
Seagull Wrestling Club
Adrian Gacek
A. Gacek
Parkland
W
F 7-0 1:28
182 lbs
Nicholas Colucci
N. Colucci
Lasalle College
Event Info
PA Super 32 Qualifier on Sep 11, 2022 in Allentown, PA.