Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Today · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Today · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Today · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Tomorrow · 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Tomorrow · 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Tomorrow · 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
USA Wrestling
2021 World Team Trials
2021 World Team Trials
Sep 11-12, 2021
Brackets
Results
Videos
News
Schedule
Collections
Results
Team Name
Army (WCAP)
Brunson UVRTC
Bulldog Wrestling Club
Colorado
Georgia
McKendree Bearcat Wrestling Club
New York Athletic Club
Osceola High School Wrestling
Sunkist Kids Wrestling Club
Takedown Express Wrestling Club
Team Tornado Wrestling Club
Titan Mercury Wrestling Club
Twin Cities Regional Training Center
Utah
Washington
Weight Class
53 kg
55 kg
59 kg
62 kg
65 kg
72 kg
Consi 4
2
Dominique Parrish
D. Parrish
Sunkist Kids Wrestling Club
W
VPO 5-0
53 kg
6
Alisha Howk
A. Howk
Sunkist Kids Wrestling Club
4
Alexandra Hedrick
A. Hedrick
Titan Mercury Wrestling Club
W
VSU 10-0 3:00
53 kg
10
Alleida Martinez
A. Martinez
Titan Mercury Wrestling Club
2
Cheyenne Sisenstein
C. Sisenstein
Team Tornado Wrestling Club
W
VFA 4:18 4-0
55 kg
Ngao Shoua Whitethorn
N. Whitethorn
Twin Cities Regional Training Center
4
Melanie Mendoza
M. Mendoza
Team Tornado Wrestling Club
VSU1 11-1 4:46
55 kg
W
Lauren Mason
L. Mason
Brunson UVRTC
Esther Han
E. Han
Utah
VSU1 14-4 4:07
59 kg
W
3
Cameron Guerin
C. Guerin
Titan Mercury Wrestling Club
4
Brenda Reyna
B. Reyna
Titan Mercury Wrestling Club
W
VFA 1:17 6-0
59 kg
Claire DiCugno
C. DiCugno
Takedown Express Wrestling Club
5
Ana Luciano
A. Luciano
Osceola High School Wrestling
W
VSU1 14-4 2:59
62 kg
Sierra Brown Ton
S. Ton
Twin Cities Regional Training Center
Zoe Nowicki
Z. Nowicki
Bulldog Wrestling Club
VSU 10-0 0:33
62 kg
W
6
Desiree Zavala
D. Zavala
Washington
Marisol Nugent
M. Nugent
Sunkist Kids Wrestling Club
VSU 10-0 4:24
65 kg
W
3
Julia Salata
J. Salata
New York Athletic Club
4
Ashlynn Ortega
A. Ortega
Colorado
VPO1 11-2
65 kg
W
Alara Boyd
A. Boyd
McKendree Bearcat Wrestling Club
5
Alyvia Fiske
A. Fiske
Titan Mercury Wrestling Club
W
VPO1 9-3
72 kg
Aury Naylor
A. Naylor
Georgia
Marlynne Deede
M. Deede
Twin Cities Regional Training Center
W
VFA 0:58 2-2
72 kg
6
Nahiela Magee
N. Magee
Army (WCAP)
Event Info
Don't miss a second of the action as we find out who Team USA will send to the 2021 World Championships in Oslo, Norway.
Show More