Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Today · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Today · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Today · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Tomorrow · 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Tomorrow · 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Tomorrow · 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
2020 National Prep Wrestling Championship
2020 National Prep Wrestling Championship
Feb 21-22, 2020
Brackets
Results
Videos
News
Schedule
Results
Team Name
All Saints Episcopal
Archbishop Spalding
Belmont Hill
Benedictine Prep
Blair Academy
Brunswick
Germantown Academy
Good Counsel
Green Farms Academy
Liberty Christian School-tx
Malvern Prep
St. Benedict's Prep
St. John's College
St. Paul`s School
The Haverford School
The Hill School
Weight Class
106 lbs
113 lbs
120 lbs
126 lbs
132 lbs
138 lbs
145 lbs
152 lbs
160 lbs
170 lbs
182 lbs
195 lbs
220 lbs
285 lbs
5th Place
5
Kade Davidheiser
K. Davidheiser
The Hill School
W
DEC 7-2
106 lbs
6
Caleb Seyfried
C. Seyfried
Green Farms Academy
2
Luke Kowalski
L. Kowalski
St. John's College
W
FOR 0-0
113 lbs
4
Brady Pruett
B. Pruett
Archbishop Spalding
3
Nico Provo
N. Provo
W
FOR 0-0
120 lbs
5
Gregor McNeil
G. McNeil
6
Jimmy Harrington
J. Harrington
W
DEC 2-1
126 lbs
4
Kelvin Griffin
K. Griffin
The Hill School
9
Thomas Fierro
T. Fierro
St. Benedict's Prep
W
DEC 8-5
132 lbs
2
Skylar Smith
S. Smith
Liberty Christian School-tx
3
Luca Errico
L. Errico
DEC 8-3
138 lbs
W
7
Damon Mcgee
D. Mcgee
5
Sam Beckett
S. Beckett
The Hill School
DEC 3-0
145 lbs
W
4
Chris Perry
C. Perry
Brunswick
3
Braeden Baller
B. Baller
All Saints Episcopal
W
DEC 8-4
152 lbs
Damon Wright
D. Wright
St. Benedict's Prep
5
Jack Wehmeyer
J. Wehmeyer
Malvern Prep
DEC 10-6
160 lbs
W
6
Ibraheim Mendheim
I. Mendheim
St. Benedict's Prep
9
Sean Kilrain
S. Kilrain
Blair Academy
W
DEC 5-3
170 lbs
4
Ryan Tremain
R. Tremain
Benedictine Prep
4
Harrison Shapiro
H. Shapiro
Belmont Hill
MD 15-4
182 lbs
W
7
Brady Colbert
B. Colbert
St. John's College
5
Dustin Radford
D. Radford
Archbishop Spalding
W
DEC 1-0
195 lbs
Wyatt Hare
W. Hare
Germantown Academy
9
William Thayer
W. Thayer
St. Paul`s School
FOR 0-0
220 lbs
W
6
Bill Brosko
B. Brosko
The Haverford School
8
Brandon Roberts
B. Roberts
Good Counsel
DEC 4-3
285 lbs
W
6
Nate Miller
N. Miller
Event Info
Wyoming Seminary, Blair Academy, McDonogh School, and more of the nation's best high school wrestlers will be in action at the always loaded National Prep Championships.
Show More