Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Tomorrow · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Mar 30, 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Mar 30, 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Mar 30, 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Mar 30, 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Sign In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
NYWA Girls Tournament
NYWA Girls Tournament
Brackets
Results
Results
Team Name
Albert Lea
Apple Valley
BHVPP
Big Lake
Byron
JWP/WEM
LARP
LSH (LeSueur/Henderson)
Little Falls
Luverne
New Prague
Northfield
O.A.A. Titan Wrestling
Princeton
Roseau
Royalton-Upsala
Sartell
Springfield
St. James
St. Peter
Staples
Stillwater
UNC (United North Central)
W-K (Wabasha/Kellogg)
Westfield
Weight Class
B
C
D
E
F
G
H
2nd Wrestleback (8 Man)
8
Everleigh Hauer
E. Hauer
BHVPP
W
F 2-0 1:00
B
3
Estelle Scarset
E. Scarset
Luverne
4
Ainsley Mongeau
A. Mongeau
Westfield
DEC 11-5
B
W
7
Alice Kohler
A. Kohler
Princeton
4
Alana Billig
A. Billig
Royalton-Upsala
MD 9-0
C
W
3
Paisley Robinson
P. Robinson
Little Falls
5
Mara Pesta
M. Pesta
Staples
F 2-0 0:35
C
W
7
Avery Burton
A. Burton
O.A.A. Titan Wrestling
5
Austyn Surgenor
A. Surgenor
Stillwater
W
DEC 7-5
D
2
Brinley Nye
B. Nye
Stillwater
8
Naomi Smith
N. Smith
Big Lake
F 4-0 0:49
D
W
3
Lola Barrett
L. Barrett
St. James
4
Jovie Bruegger
J. Bruegger
New Prague
F 6-3 1:34
E
W
6
Arianna Brooks
A. Brooks
Sartell
8
Kaley Franzen
K. Franzen
LARP
F 6-4 0:57
E
W
7
Aislan Hoffman
A. Hoffman
W-K (Wabasha/Kellogg)
8
Dru Koll
D. Koll
UNC (United North Central)
F 4-3 2:32
F
W
3
Jacee Knish
J. Knish
JWP/WEM
4
Henley Giessinger
H. Giessinger
Little Falls
MD 19-7
F
W
6
Emma Schmid
E. Schmid
Springfield
5
Vivian Wenzel
V. Wenzel
LARP
W
F 7-0 1:22
G
2
Bristyn Wold
B. Wold
Roseau
8
Adalida Verdick
A. Verdick
Byron
W
F 2-5 0:38
G
7
Bailey Pearce
B. Pearce
Apple Valley
1
Annabelle Anderson
A. Anderson
St. Peter
W
MD 11-0
H
3
Sophia Lares
S. Lares
Albert Lea
4
Etta Mercier
E. Mercier
LSH (LeSueur/Henderson)
MD 12-0
H
W
6
Tahlia Johnson
T. Johnson
Northfield
Event Info
NYWA Girls Tournament on Mar 31, 2023 in Rochester, MN.