Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
John Dyer
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
Replay
DEC 9-2
J. Temple
Junior Titans Wrestling Club
NEUSA State 2024
Round 5
85
03/16
W
Replay
TF 15-0 2:00
L. Wemhoff
North Bend Matcats
NEUSA State 2024
Round 4
85
03/16
W
Replay
F 6-2 1:57
J. Cline
Gering Wrestling Club
NEUSA State 2024
Round 3
85
03/02
L
DEC 9-4
B. Backer
Sutherland Youth Wrestling Club
NEUSA District 2
Round 3 (4 Man)
85
03/02
W
F 2-0 0:58
C. Twyford
Cozad Wrestling Club
NEUSA District 2
Round 2 (4 Man)
85
03/02
W
DEC 6-1
Z. Bordeaux
Sutherland Youth Wrestling Club
NEUSA District 2
Round 1 (4 Man)
85
02/24
W
DEC 4-0
Z. Bordeaux
Sutherland Youth Wrestling
Hershey Youth Wrestling Tournament 2024
Round 6
77-85
02/24
W
F 2-0 0:54
P. Knott
Midwest Destroyers
Hershey Youth Wrestling Tournament 2024
Round 4
77-85
01/28
W
F 10-1 2:36
Z. Bordeaux
Sutherland Youth Wrestling
River Valley Ruckus 2024
Round 3 (4 Man)
85
01/28
W
F 5-0 1:47
J. Cline
Gering Wrestling Club
River Valley Ruckus 2024
Round 2 (4 Man)
85
01/28
W
F 2-0 0:51
P. Knott
Midwest Destroyers
River Valley Ruckus 2024
Round 1 (4 Man)
85
01/20
W
F 12-0 2:34
Z. Bordeaux
Sutherland Youth Wrestling
Sutherland Smackdown 2024
Round 4
72-77
01/20
W
DEC 6-1
S. Rookstool
Midwest Destroyers
Sutherland Smackdown 2024
Round 3
72-77
01/07
W
F 4-0 1:59
Z. Bordeaux
Sutherland Youth Wrestling Club
Ogallala Folkstyle Youth Wrestling Tournament 2024
Round 4
80-82
01/07
W
F 2-0 0:14
H. Johnson
Ogallala Wrestling Club
Ogallala Folkstyle Youth Wrestling Tournament 2024
Round 3
80-82
01/07
W
F 2-0 0:19
J. Wendall
Ogallala Wrestling Club
Ogallala Folkstyle Youth Wrestling Tournament 2024
Round 2
80-82
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
L
MD 12-2
K. Arganbright
Valentine Wrestling Club
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 4
65
03/18
W
F 6-5 2:46
C. Campbell
Gretna Youth Wrestling
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 3
65
03/18
W
F 2-2 1:00
D. Hardy
MWC Wrestling Academy
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 2
65
03/18
L
MD 12-2
W. Sparks
Milford Wrestling Club
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 1 (32 Man)
65
03/04
W
DEC 12-5
K. Quinn
Midwest destroyers
NEUSA District 2
4th Place Match (8 Man)
65
03/04
L
F 6-6 2:47
R. Horse
Cozad Youth Wrestling Club
NEUSA District 2
Placement (8 Man)
65
03/04
W
F 2-0 0:34
A. Edwards
Sutherland Youth Wrestling
NEUSA District 2
Cons. Semis (8 Man)
65
03/04
L
MD 10-0
I. Pursley
Chase County Longhorns
NEUSA District 2
Semis & WB (8 Man)
65
03/04
W
F 2-0 0:44
R. Horse
Cozad Youth Wrestling Club
NEUSA District 2
Quarterfinals (8 Man)
65
02/25
W
DEC 6-4
K. Quinn
Midwest destroyers
Hershey Youth Wrestling Tournament 2023
Round 6
65-70
02/25
L
F 2-0 0:33
E. Apolius
Perkins County Youth Wrestling
Hershey Youth Wrestling Tournament 2023
Round 4
65-70
02/25
W
F 3-2 0:51
H. McKenny
Midwest destroyers
Hershey Youth Wrestling Tournament 2023
Round 2
65-70
01/28
L
F 6-0 2:00
B. Lechtenberg
Chase County Wrestling Club
Sutherland Smackdown 2023
Round 3
60-64
01/28
W
FOR 0-0
T. McCloskey
Perkins County
Sutherland Smackdown 2023
Round 4
60-64
01/28
L
DEC 10-3
J. Castor
Ogallala Youth Wrestling
Sutherland Smackdown 2023
Round 2
60-64
01/08
W
F 2-2 0:44
J. Wendell
Ogallala Wrestling Club
Ogallala Folkstyle Youth Tournament 2023
Round 4
62-65
01/08
W
MD 14-3
K. Dancer
Paxton Wrestling Club
Ogallala Folkstyle Youth Tournament 2023
Round 3
62-65
01/08
W
F 2-0 0:20
K. Dolan
Sidney wrestling club
Ogallala Folkstyle Youth Tournament 2023
Round 2
62-65
12/18
W
DEC 12-8
B. Backer
---
Little Sailors Beginners Tournament
Round 4
65-67
12/18
W
DEC 9-8
T. Boerschig
Midwest Destroyers
Little Sailors Beginners Tournament
Round 3
65-67
12/18
W
F 13-0 1:15
R. Shaw
Ogallala Youth Wrestling
Little Sailors Beginners Tournament
Round 2
65-67
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024