Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Weston Green
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Green River
Green River Grapplers
Green River Grapplers Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/29
L
TF 15-0 3:49
C. Jackson
Champions Wrestling Club
Champions Folkstyle Tournament
Round 2 (4 Man)
126
03/29
W
F 2-0 1:52
J. Abbott
Champions Wrestling Club
Champions Folkstyle Tournament
Round 1 (4 Man)
126
03/09
W
Replay
F 2-0 1:21
B. Moss
Sanderson Wrestling Academy
Intermountain Warrior Challenge
Round 3 32 man
126
03/09
W
Replay
DEC 9-8
W. Christensen
Sanderson Wrestling Academy
Intermountain Warrior Challenge
Round 1 32 man
126
03/02
L
TF 14-4 2:18
K. Hamilton
Evanston Elite Wrestling Club
2024 WAWA JR & Female State - Freestyle
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
03/02
L
TF 10-0 1:43
T. Wenzel
Powell Wrestling Club
2024 WAWA JR & Female State - Freestyle
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/24
L
Replay
F 6-0 3:18
K. Shelton
Evanston
WHSAA Boys State Championships
Third Round Wrestlebacks
3A-120
02/23
W
Replay
F 6-7 4:50
T. Nicolay
Torrington
WHSAA Boys State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
3A-120
02/22
W
Replay
DEC 4-3
K. Frost
Riverton
WHSAA Boys State Championships
First Round Wrestlebacks (16 man)
3A-120
02/22
L
F 5-0 1:51
T. Peterson
Cody
WHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
3A-120
02/17
L
Replay
F 10-0 3:23
K. Shelton
Evanston
WHSAA 3A West Regional
Round 7 WB w/SF
120
02/17
W
Replay
F 5-0 1:25
W. Holloway
Lander Valley
WHSAA 3A West Regional
Round 5 (consis)
120
02/16
L
Replay
F 4-0 0:36
R. Nutt
Pinedale
WHSAA 3A West Regional
Round 2 (16man 32man)
120
02/08
W
F 2-0 0:33
E. Garrett
Rock Springs
Green River @ Rock Springs
Round 1
120
02/07
W
F 4-1 2:42
T. Fitch
Evanston
Evanston @ Green River
Round 1
120
02/02
W
F 2-4 3:46
M. Jirak
Star Valley
Green River @ Star Valley
Round 1
120
01/26
L
Replay
F 4-1 1:55
I. Wold
Thunder Basin
2024 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Rd 3 Cons Only
120
01/26
L
Replay
F 2-0 1:44
C. Boren
Thermopolis
2024 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Round 1
120
01/20
L
F 2-3 1:36
T. Nicolay
Torrington
2024 Lander Valley HS Invite
Rd 4 WB 32-man, Rd 2 WB 16-man
120
01/19
L
F 5-0 1:39
J. Meador
Big Piney
2024 Lander Valley HS Invite
Quarterfinals with WB
120
01/19
W
F 4-2 2:20
B. Hinton
Lyman
2024 Lander Valley HS Invite
Champ Rd 2 & WB Rd 1 32-man, Rd 1 16-man
120
01/12
W
DEC 9-7 SV
N. Beltran
Rock Springs
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Placement (4 Team)
120
01/12
L
DEC 9-4
B. Whitright
Cheyenne East
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Semis (4 Team)
120
01/12
W
F 2-1 1:15
D. Long
Roosevelt
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Round 5 (6 Team)
120
01/06
L
DEC 6-5
H. Batista
Kemmerer
TOC - Tournament of Champions JV
1st & 3rd (16 Man)
120
01/06
W
F 11-2 1:51
J. DePue
Wray
TOC - Tournament of Champions JV
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/05
W
F 2-4 2:47
B. Weight
Salem Hills
TOC - Tournament of Champions JV
Round 2
120
01/05
W
F 2-2 1:57
M. Valdes
Rawlins
TOC - Tournament of Champions JV
Round 1
120
12/15
L
Replay
F 2-0 1:35
X. Fenner
Davis
2023 Dollamur Reno Tournament of Champions
Consi of 64 #2
120 lbs
12/15
L
Replay
DEC 6-0
B. Ghimire
Reno
2023 Dollamur Reno Tournament of Champions
Round of 128
120 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/15
L
F 2-0 0:59
C. Boren
Thermopolis Wrestling Club
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 6
119
04/15
W
F 2-0 0:35
T. McCoy-Braun
Moorcroft Mat Masters Wrestling Club
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 5
119
04/14
W
DEC 7-0
C. Wright
Cody Wrestling Club
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 4
119
04/14
W
F 7-0 1:46
R. Cathcart
Tri-State Grapplers
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 3
119
04/14
L
F 4-0 1:50
B. Wilcox
Natrona Colts Wrestling Club
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 2
119
03/10
L
Replay
F 2-0 0:43
M. Jirak
Star Valley Braves
Intermountain Warrior Challenge
Round 3 32 man
118
03/10
L
Replay
F 2-0 1:22
G. Bird
Altamont Longhorn Wrestling
Intermountain Warrior Challenge
Round 1 32 man
118
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020