Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Andrew Bauer
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
New Prague
New Prague Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/17
L
DEC 6-2 SV
C. Glende
Minnesota
MN/USA 6U-16U Folkstyle State Tournament
Round 3
144
02/14
L
F 2-0 1:29
J. Haueter
Apple Valley
MSHSL Team Section 2AAA
1st Place Match (16 Team)
152
02/10
L
DEC 9-3
C. Jensen
Apple Valley
2024 SSC JV Tournament
4: Placement and RR 3
139
02/10
L
DEC 4-2
E. Guennigsman
Lakeville South
2024 SSC JV Tournament
3: Semis, RR 2, WB 1 (8-man), WB 2 (16-man)
139
02/10
W
DEC 6-2
D. Comer
Eagan
2024 SSC JV Tournament
2: Quarters, RR 1, WB 1 (16-man)
139
02/03
L
DEC 4-3
S. Thompson
Fosston-Bagley
2024 MNGWL Individual State
5th Place
133
02/03
W
DEC 1-0
C. Erlandson
Adrian
2024 MNGWL Individual State
Rd 4 WB
133
02/03
L
DEC 4-1
P. Bulera
Mounds View
2024 MNGWL Individual State
Quarters
133
02/03
W
F 4-1 3:38
A. Sele
St Michael Albertville
2024 MNGWL Individual State
Rd 3 WB
133
02/03
W
DEC 3-2
S. Smude
Blaine
2024 MNGWL Individual State
Round 1
133
01/27
W
DEC 1-0
C. Gammell
Waconia
2024 MNGWL Region 3 Qualifier
2nd Place
133
01/27
L
DEC 3-2
J. Nyquist
Dassel Cokato / Litchfield
2024 MNGWL Region 3 Qualifier
1st Place
133
01/27
W
F 2-0 1:26
O. Greenig
Le Sueur-Henderson
2024 MNGWL Region 3 Qualifier
Semis
133
01/27
W
F 9-0 4:16
B. Koktan
Glencoe Silver Lake Lester Prairie
2024 MNGWL Region 3 Qualifier
Quarters
133
01/27
W
F 2-0 0:22
B. Sizemore
Shakopee
2024 MNGWL Region 3 Qualifier
Round 1
133
01/13
W
MD 11-3
R. Block
Cambridge-Isanti
Kiffmeyer Duals
Round 1 (8 Team)
139
01/13
W
F 9-0 3:08
E. Lunning
St. Cloud Crush
Kiffmeyer Duals
Round 3 (8 Team)
139
01/13
L
F 5-0 1:31
S. Anez
Willmar
Kiffmeyer Duals
Placement Matches (8 Team)
145
01/13
W
F 2-0 1:09
A. Trenz
Becker
Kiffmeyer Duals
Round 2 (8 Team)
139
12/29
L
DEC 5-3
G. Benz
Rock Ridge
2023 Rumble on the Red - JV
WB5
133
12/29
W
DEC 2-1
D. Hamley
Turtle Mountain
2023 Rumble on the Red - JV
QTRS & WB4
133
12/29
L
DEC 7-2
G. Clifton
Carrington
2023 Rumble on the Red - JV
R3 & WB3
133
12/28
W
DEC 3-0
J. Knutson
Crookston
2023 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
133
12/28
W
F 6-0 4:12
A. Falir
West Fargo
2023 Rumble on the Red - JV
R1
133
12/28
W
F 2-0 2:20
A. Ebah
Bismarck Century
2023 Rumble on the Red - JV
PRELIM-R1
133
12/14
W
F 15-3 2:58
B. Sellers
Benilde St. Margarets
Benilde St. Margarets @ New Prague
Round 1
139
12/07
W
F 11-1 3:57
C. Purkey
Delano
New Prague vs. Delano
Round 1
139
10/22
L
Replay
DEC 7-4
J. Freed
Grand Rapids Screaming Yetis Wrestling Club
North Star Tournament 2023
Round 4
138
10/22
L
Replay
F 5-0 1:11
C. Young
Minnesota
North Star Tournament 2023
Round 3
138
10/22
W
Replay
DEC 6-2
L. Bizal
Pinnacle Wrestling Club
North Star Tournament 2023
Round 3
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
Replay
F 4-0 2:34
S. Schmitt
Revolution Training Club
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Round5 6mans
125
01/21
L
Replay
F 5-1 2:43
P. Smith
Tomah Youth Wrestling Club
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Round4 6mans
125
01/21
L
Replay
F 7-1 2:40
L. Mcdowell
Team Hammer
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Round3 6mans
125
01/21
L
Replay
DEC 6-0
E. Kammerud
Sarbacker Wrestling Academy
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Round2 6mans
125
01/21
W
Replay
MD 10-0
N. Wanner-Holinka
La Crosse BGC (Boys & Girls Cl
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Round1 6mans
125
12/17
L
DEC 6-2
K. Pak
Stillwater
2022 Stockwell Middle School Invite
Round 3 (4 Man)
120-121
12/17
W
MD 11-3
D. Lachuga
Prior Lake
2022 Stockwell Middle School Invite
Round 2 (4 Man)
120-121
12/17
W
F 5-0 2:50
L. Chavez
Albert Lea
2022 Stockwell Middle School Invite
Round 1 (4 Man)
120-121
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024