Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Chandler O`connor
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2013-2014
2010-2011
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
MD 12-0
M. Falk
---
Capitol Conference Tournament
Placement Matches (12 Man)
138
02/08
W
DEC 6-5
C. Greisemer
Cambridge High School
Capitol Conference Tournament
Semis & 2nd WB (12 Man)
138
02/08
L
F 9-2 5:19
J. Virgin
Columbus High School
Capitol Conference Tournament
Semis & 2nd WB (12 Man)
138
02/08
W
DEC 6-4
J. Prey
Poynette High School
Capitol Conference Tournament
Quarterfinals (12 Man)
138
12/27
L
DEC 5-0
F. Vasquez
Vernon Hills
2013 Mid-States Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
12/27
L
F 0-0 3:51
L. Dunwald
Brookwood
2013 Mid-States Tournament
Round 1 (32 Man)
138
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
W
DEC 6-2
Q. Steinmetz
West Bend East
West Bend East @ Lake Mills
Round 1
125
01/29
W
F 0-0 3:07
D. Brooks
Racine Case
Grafton Duals 2011
Cross Bracket (8 Team)
119
01/29
L
F 0-0 3:22
J. Weissinger
---
Grafton Duals 2011
Round 2 (8 Team)
125
01/29
W
F 0-0 0:36
C. Velasquez
Waukesha North
Grafton Duals 2011
Placement Matches (8 Team)
119
01/29
W
DEC 6-2
Q. Stienmetz
West Bend East
Grafton Duals 2011
Round 1 (8 Team)
125
01/28
L
TF 19-4
R. Wingate
Lakeside Lutheran
Lakeside Lutheran @ Lake Mills
Round 1
125
01/23
W
F 0-0 0:49
J. Otto
Palmyra-Eagle
Palmyra-Eagle @ Lake Mills
Round 1
119
01/23
W
DEC 4-2
J. Bergmann
Westosha Central
Westosha Central @ Lake Mills
Round 1
119
01/23
W
DEC 7-5
L. Schramski
Delavan-Darien
Delavan-Darien @ Lake Mills
Round 1
119
01/23
W
F 0-0 0:26
L. Kugler
Waterloo
Waterloo @ Lake Mills
Round 1
119
01/21
L
MD 15-1
W. Molnar
Columbus
Columbus @ Lake Mills
Round 1
125
01/19
L
DEC 6-4
T. Storms
---
Lake Mills @ Deerfield
Round 1
119
01/09
L
F 0-0 1:23
T. Pendleton
Jefferson
Lake Mills @ Jefferson
Round 1
125
01/09
L
F 0-0 4:41
R. Garcia
Whitnall
Lake Mills @ Whitnall
Round 1
125
01/09
W
F 0-0 0:49
E. Durrand
Catholic Central
Lake Mills @ Catholic Central
Round 1
125
01/09
L
F 0-0 1:55
C. Merrill
---
Lake Mills @ Westosha Central
Round 1
125
01/07
W
DEC 10-4
K. Clapper
Lodi
Lake Mills @ Lodi
Round 1
125
12/17
W
F 0-0 0:24
L. Kugler
Waterloo
Waterloo @ Lake Mills
Round 1
125
12/11
W
DEF 0-0
T. Albrecht
---
Tom Burns Memorial Invite 2010
Placement Matches (12 Man)
125
12/11
L
MD 9-1
A. Adams
Greenfield High
Tom Burns Memorial Invite 2010
Semis & 2nd WB (12 Man)
125
12/11
W
F 0-0 1:34
R. Dunn
Cedarburg
Tom Burns Memorial Invite 2010
Quarterfinals (12 Man)
125
12/05
L
F 0-0 3:12
A. Cavey
---
Lake Mills @ Janesville Parker
Round 1
125
12/05
W
F 0-0 3:23
T. Kreplen
Badger
Badger @ Lake Mills
Round 1
125
12/05
W
F 0-0 1:17
J. Novotny
Martin Luther
Lake Mills @ Martin Luther
Round 1
125
12/01
L
DEC 9-7
M. Taylor
Madison La Follette
Lake Mills @ Madison La Follette
Round 1
125
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024