Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Noah Wuthnow
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Abilene
Abilene
Abilene Kids Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
W
F 2-0 1:09
C. Nichols
Team of Hard Knox
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
1st
130
03/09
W
Replay
F 2-0 0:57
B. Beckman
Oakley
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Rd 3 - Quarters
130
03/03
W
F 4-0 0:46
C. Kamanda
Thunderbird Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
03/03
W
F 4-0 1:13
D. Frazier
Jr Viking
USAWKS 2024 District 3 Championships
Round 8
130
02/03
W
Replay
DEC 4-3
T. Page
South Central Punisher Wrestli
Battle of The Belt
Placement Matches (16 Man)
130
02/03
W
M FOR 0-0
C. Wilkinson
Greater Heights Wrestling
Battle of The Belt
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
02/03
W
Replay
F 5-0 2:19
C. Southern
Newton Wrestling Club
Battle of The Belt
Quarters & 1st WB (16 Man)
130
02/03
W
Replay
F 5-0 0:49
M. Coverdell
Wildcat Wrestling Club
Battle of The Belt
Round 1 (16 Man)
130
01/27
W
TF 16-0 3:37
D. Beggs
Wamego junior wrestling club
Tournament of Champions
Round 5 (6-man & 5-man)
135
01/27
W
F 13-0 2:22
M. Boell
Ogdens Outlaws Wrestling Club
Tournament of Champions
Round 4 (6-man & 5-man)
135
01/27
W
DEC 3-2
B. Shay
SlyFox Wrestling Academy
Tournament of Champions
Round 3 (6-man & 5-man)
135
01/27
W
F 12-0 3:18
F. Delgaudio
Derby Wrestling Club
Tournament of Champions
Round 2 (6-man & 5-man)
135
01/27
W
F 2-0 0:29
R. Bond
Trailhands
Tournament of Champions
Round 1 (6-man & 5-man)
135
01/07
W
F 14-0 1:48
T. Duell
Manhattan Wrestling Club
Herington Kids Invitational 2024
Round 5 (5 Man)
135-155
01/07
W
F 10-1 2:17
G. Becker
Chapman Kids Wrestling
Herington Kids Invitational 2024
Round 3 (5 Man)
135-155
01/07
W
F 4-0 1:24
H. Matthews
MAC Wrestling Club
Herington Kids Invitational 2024
Round 2 (5 Man)
135-155
01/07
W
F 12-0 1:48
A. Kenney
Manhattan Wrestling Club
Herington Kids Invitational 2024
Round 1 (5 Man)
135-155
12/30
W
F 0-0 0:32
A. Guhr
Smoky Valley Wrestling Club
Colin Henderson Memorial
Placement Matches (8 Man)
130-140
12/30
W
DEC 7-0
N. Hinojos
Newton Wrestling Club
Colin Henderson Memorial
Semis & 1st WB (8 Man)
130-140
12/30
W
TF 18-2 3:48
L. Brubeck
Rock Creek Kids Wrestling
Colin Henderson Memorial
Quarterfinals (8 Man)
130-140
12/16
L
DEC 4-1
B. Shay
SlyFox Wrestling Academy
Warrior Clash
Placement Matches (16 Man)
135-140
12/16
W
F 2-0 1:00
F. Delgaudio
Derby Wrestling Club
Warrior Clash
Semis & 3rd WB (16 Man)
135-140
12/16
W
F 2-0 0:56
P. Marshall
RSA Red Storm
Warrior Clash
Quarters & 1st WB (16 Man)
135-140
11/11
W
F 2-0 1:42
J. Doles
Wellsville
Silver Lake Jr High Invitational
Round 4
(boy) 143
11/11
W
F 5-0 0:47
B. Cubias
Emporia
Silver Lake Jr High Invitational
Round 2
(boy) 143
11/11
W
F 2-0 0:21
C. Gann
Effingham
Silver Lake Jr High Invitational
Round 1
(boy) 143
11/04
W
TF 15-0 3:05
J. Reimer
Pioneer Ridge
Emporia Middle School Invitational
Placement Matches (8 Man)
141
11/04
W
F 2-0 0:35
J. Rios
Emporia
Emporia Middle School Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
141
11/04
W
F 2-0 0:24
C. Widener
Baldwin
Emporia Middle School Invitational
Quarterfinals (8 Man)
141
10/29
W
Replay
DEC 7-3
E. Kammerud
Sarbacker Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
1st Place Matches
136
10/29
W
Replay
DEC 1-0
J. Anderson
Prodigy Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R 10.1 Semifinals
136
10/29
W
Replay
DEC 6-4
C. Barrio
ReZults Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.1 Qtr
136
10/29
W
Replay
F 8-0 1:43
L. Gudenkauf
McDominate Training Center
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
136
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
W
F 2-0 1:29
A. Amrein
Hillcity Wreslting Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Placement Matches (32 Man)
132
03/05
L
DEC 3-2
D. Cuba
Abilene Kids Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
6th Wrestleback (32 Man)
132
03/05
W
DEC 7-4
P. Tabor
Winfield Youth Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Semis & 5th WB (32 Man)
132
03/05
W
DEC 8-2
E. Falk
Effingham Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
4th Wrestleback (32 Man)
132
03/05
L
DEC 2-1 TB1
A. Amrein
Hillcity Wreslting Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
03/05
W
F 2-0 1:28
S. Rohr
Hill City Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
01/29
W
FOR 0-0
W. Vaught
Abilene Kids Wrestling Club
9th Annual Junction City Bramlage Brawl
Round 3
130-135
01/29
W
F 2-0 0:52
A. Brown
Junction City Wrestling Club
9th Annual Junction City Bramlage Brawl
Round 2
130-135
01/29
W
F 8-0 2:17
J. Lyden
Derby Wrestling Club
9th Annual Junction City Bramlage Brawl
Round 1
130-135
01/08
W
FOR 0-0
J. Chrislip
Hillsboro Wrestling Club
Herington Kids Invitational 2023
Round 3 (4 Man)
125 - 135
01/08
W
F 7-0 2:44
P. Bolen
Salina Wrestling Club
Herington Kids Invitational 2023
Round 2 (4 Man)
125 - 135
01/08
W
F 2-0 2:36
C. Miller
Chase County Wrestling Club
Herington Kids Invitational 2023
Round 1 (4 Man)
125 - 135
11/12
W
DEC 2-0
J. Doles
Wellsville
Silver Lake Jr High Invitational
Round 4
134 B
11/12
W
F 7-0 2:34
C. Mayer
Jeff West
Silver Lake Jr High Invitational
Round 2
134 B
11/12
W
F 8-0 2:24
S. Garcia-Trujillo
Emporia
Silver Lake Jr High Invitational
Round 1
134 B
11/05
W
DEC 8-2
M. Harvey
Baldwin
Emporia Middle School Invitational
Placement Matches (8 Man)
134
11/05
W
F 5-0 2:55
J. Flowers
Pioneer Ridge
Emporia Middle School Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
134
11/05
W
F 9-2 2:27
C. Cooper
Santa Fe Trail
Emporia Middle School Invitational
Quarterfinals (8 Man)
134
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024