Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zane Willobee
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Gaylord
Gaylord HS
Michigan
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
Replay
DEC 11-5
D. Erlenbeck
Clio HS
MHSAA Championships
Placement Matches
D2-157
03/01
W
Replay
DEC 2-1
D. Ladach
Huron HS (New Boston)
MHSAA Championships
Round 1 (16 Man)
D2-157
02/17
L
DEC 8-4
D. Erlenbeck
Clio HS
MHSAA Regional 5-2
Placement Matches (8 Man)
157
02/17
W
F 6-2 2:41
L. Pung
North Branch HS
MHSAA Regional 5-2
2nd Wrestleback (8 Man)
157
02/17
L
DEC 8-5
J. Richards
Kearsley HS
MHSAA Regional 5-2
Semis & 1st WB (8 Man)
157
02/17
W
DEC 6-5
D. Erlenbeck
Clio HS
MHSAA Regional 5-2
Quarterfinals (8 Man)
157
02/10
L
DEC 8-6
N. Graham
Freeland HS
MHSAA District 9-2
Placement
157
02/10
W
MD 13-4
J. Vanderwall
Petoskey HS
MHSAA District 9-2
Round 4 (16 and 32 Man)
157
02/10
W
F 2-0 0:49
O. Zitlau
Alpena HS
MHSAA District 9-2
Round 3 (16 and 32 Man)
157
02/08
W
F 0-0
A. Wright
Petoskey HS
Gaylord HS @ Petoskey HS
Round 1
157
02/03
W
DEC 5-3
J. Vanderwall
Petoskey HS
Big North Conference Championships
Placement Matches (8 Man)
157
02/03
W
F 7-1 0:55
O. Zitlau
Alpena HS
Big North Conference Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
157
02/01
W
F 0-0 1:56
A. Wright
Petoskey HS
Gaylord HS @ Petoskey HS
Round 1
157
01/28
W
DEC 4-2
X. Kartes
Ogemaw Heights HS
Northern Michigan Championship
1st place
157
01/27
W
F 10-1 3:12
J. Lipnitz
St Ignace
Northern Michigan Championship
Semis & WB (32 Man)
157
01/27
W
F 8-2 3:16
L. Wilks
Charlevoix HS
Northern Michigan Championship
Quarters & WB (32 Man)
157
01/27
W
F 4-1 0:41
T. Smith
Mio-Au Sable HS
Northern Michigan Championship
Round 2 Champ (32 Man)
157
12/17
W
DEC 7-4
G. VanKirk
Mason
Marquette Challenge 2023
Placement Matches (16 Man)
157
12/16
W
DEC 8-2
B. Jones
Constantine
Marquette Challenge 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
12/16
W
F 0-0 1:26
B. Olson
Grandville
Marquette Challenge 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
12/16
W
F 0-0 1:18
B. Rivera
Comstock Park
Marquette Challenge 2023
Round 1 (16 Man)
157
12/15
W
MD 17-6
F. McDevitt
Oxford HS
Warren Woods Tower Invitational
Round 1
157
12/11
W
F 0-0 4:30
R. Halverson
St Joseph HS
Warren Woods Tower Invitational
Round 1
157
12/09
W
MD 14-2
C. Hall
Bedford HS
Warren Woods Tower Invitational
Round 1
157
12/06
W
F 2-0 0:25
A. Boone
Holton HS
Cedar Springs Quad
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/22
L
Replay
VSU 8-0 3:17
L. Ricketts
Kentucky
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 16 #1
160 lbs
07/22
W
Replay
VSU1 10-2 2:37
A. Lassig
California
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #2
160 lbs
07/21
L
Replay
VSU1 10-1 3:36
A. Stewart
Illinois
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 32
160 lbs
07/21
W
Replay
VPO1 8-7
J. Moffit
Georgia
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
160 lbs
07/18
L
Replay
VPO1 8-7
C. Stangle
New Jersey
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #2
160 lbs
07/17
L
Replay
VSU 10-0 0:27
C. Weidemoyer
Pennsylvania
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
160 lbs
03/03
L
Replay
DEC 5-3 SV
K. Larson
Sparta HS
MHSAA Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
D2-157
03/03
W
Replay
F 4-1 4:08
H. Leonard
Fruitport HS
MHSAA Championships
1st WB
D2-157
03/03
L
Replay
F 6-9 5:57
J. Sage
Southgate Anderson HS
MHSAA Championships
Round 1 (16 Man)
D2-157
02/24
L
Replay
DEC 7-3
L. Miller
Lowell HS
MHSAA Team Wrestling Finals
Semifinals (8 Team)
157
02/24
W
Replay
F 7-2 2:34
B. Foster
Fowlerville HS
MHSAA Team Wrestling Finals
Quarterfinals (8 Team)
157
02/16
W
F 4-1 1:07
I. Hoffman
John Glenn HS
MHSAA Team Regional
Round 1
157
02/15
W
F 2-0 1:49
A. Reimer
Escanaba HS
MHSAA Team Regional
Round 1
165
02/09
W
F 6-2
K. Oswald
Garber HS
Freeland Quad
Round 1
157
02/09
W
F 4-1
A. Banda
Heritage HS
Freeland Quad
Round 1
157
01/29
W
DEC 10-3
T. Brouillet
Benzie Central HS
Northern Michigan Championship
3rd Place
157
01/28
L
MD 9-1
D. Raab
Bark River-Harris HS
Northern Michigan Championship
Champ Semi
157
01/28
W
F 6-1 1:10
L. Splan
Onaway Area HS
Northern Michigan Championship
Round 3
157
01/28
W
F 2-0 0:49
C. Stark
Alpena HS
Northern Michigan Championship
Round 2
157
01/14
W
DEC 10-7
T. Kustarz
Utica
Lapeer Lightning Invitational
Placement Matches (16 Man)
157
01/14
L
MD 16-6
S. Martinez
Gabriel Richard
Lapeer Lightning Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
01/14
W
DEC 12-6
G. Jansen
Bloomfield Hills
Lapeer Lightning Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024